Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

оборотомер


vloo

Recommended Posts

някой ако знае (а аз съм сигурен че знаете)да каже каде трябва да сваля разни кабелчета и такива на оборотомер на 120л нямам грам идея каде се закача...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотомера има три клеми: +12V; маса; сигнал - взима се от клема 1 на бубината. Ако не си имал фабрично трябва да си прекараш кабел /0,5мм2 е достатъчно, не е нужно да е ширмован/ от бубината до таблото като го пуснеш заедно с останалите кабели да минава заедно. Захранването на оборотомера може да вземеш направо от контролните уреди на таблото като добавиш кабелчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честита нова година!!!

оборотомера се връзва- минус на" маса",а плюс на клемата на бобината към която е вързан кабела от делкото.ако е с електр.запалване е пак към бобината /клема 1/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честита нова година!!!

оборотомера се връзва- минус на" маса",а плюс на клемата на бобината към която е вързан кабела от делкото.ако е с електр.запалване е пак към бобината /клема 1/.

- как ти хрумна това?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след прочитане на написаното видях че съм допуснал грешка ,моля да бъда извинен!

като прегледах схеми където съм слагал електронни оборотомери видях че наистина е имало 3 кабела :+,- и към бобината за сигнала,а за уреда който ползвам за контролен оборотомер е със собствено захранване.

благодаря на belid_lebed за подсказването че съм направил грешка! :smt038 ](*,) \:D/ :smt013

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.