Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво ви накара да изберете Skoda


stenly

Recommended Posts

преди неколко години (вече не помня четири ли бяха или пет) мартинчо си търси кола със право купе - окачване не ме притеснява , мотор изобщо - и двете се правят . видях мнго коли . така един ден моъ приятел ми казва че ще си връща шкодата на вторични - оставил я е без масло и мотора тропа . взех колата за някакви смешни 150 - 160 лв . вече имах перфектно купе - не беше гнило , без сериозен удар , право на конец със здраво окачване. последваха 7-8 месеца човъркане по мотора и дерболии (елинсталация , седалки , централно , газ , спирачки , боядисване) . когато я подкарах разбрах че това е колата - не тропа , вози меко , предното окачване с две А рамена ми допада доста . в процеса на експлоатация се оказа че колата е доста корава . честно казано ме учудва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • john

    6

  • Mishelle

    5

  • stenly

    2

  • PRR

    2

Най-много писали в темата

аз се зарибих по марката заради старите 120-ки с задния двигател. Купих си такава караш я сега е в бокса, а пък аз си карам другата Шкода - фаворита ...

с две думи: Шкодата е ракета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бреййй, то вашите истории май са все любов от пръв поглед. Моята е по-прозаична. Имахме една Застава ГТ-55 - на много години и малко карана. Вдигнах я на крака, но с баща ми започнахме да си крадем един на друг ключовете и решихме, че ни трябват две коли. В дир-а попаднах на една обява за Фаворит - 93 г. , 87 000 км., 2000 лв. Баща ми каза, че скача - още края на 80-те го гледах, че много им се кефеше, а и тогава това беше направо гъзария. Продавачът не свали много, а и колата си беше читава - 1900 я взехме. Миналата година Миро я видя и я определи като "аптека", от което тя би следвало да се възгордее :D

Аз я карах една зима (началото на 2004) и реших, че вместо за праисторическо Поло ще огледам за една Фелиция. И на моя майстор рода продаваше Фелациото - удряна, но без забележки в предницата. 1996, 3750 лв., на съвсем истински 67 000 км.

Наричам тези Шкоди "потребителски", защото не могат да предизвикат такива чувства като тези със задните мотори. И така...

Оттогава нещата с километрите се поизмениха - Фав-а май направи 94 000, а Фелицията е вече на 103...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си харесах колата от обява във вестника (без снимка - писаното беше достатъчно). Въпроса беше да я докарам до парите, които аз исках да дам, а не цената на продавача. И след почти месец пазарене, си взех дизел на почти 100К - реални :mrgreen: И на пук на всички, които ми казаха, че много рисковано било да се взима каран дизел, скъпа поддръжка и ремонти ме чакали...(а аз си я проверих при моя майстор много щателно)... и навъртях още 100К без да пипна нищо, освен консумативите ;) Е как да не си обичам колата? И сега съм и взел една турбинка...грижа си се за нея, а и тя за мен. За където съм тръгнал - съм пристигнал. А иначе я избрах измежду А4, Авенсис и Пасат!

Олеее - ракиено време е вече...ще ида да пийна една малка...бутилка :mrgreen:

Наздравееееее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълги размисли и страсти накрая решихме да бъде Шкода!Заради съотношението цена-качество най-вече!Първоначално идеята беше за Ауди А6 99-00 година, но бързо се разубедихме!След това бяха разни Фордове, Пежа и т.н. Но крайният резултат е ясен...горд собственик на ШКОДА! :smt022 \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз съм писал и преди в други теми, фен съм на класическите спортни коли и през 2000 г. след като бях продал предишната - Фиат 850 спорт купе и търсейки новата любов щастливо попаднах на една много запазена жълта 110Р-ка. Дотогава бях карал главно лади и фиати и като седнах зад волана на жълтия звяр веднага усетих огромната разлика и се влюбих! Всъщност моделът ми правеше силно впечатление още от ранното детство - имах такава пластмасова играчка, после и от класическите чешки филми - сериала Жената зад щанда и един за чешките рокери, не му помня вече името...

С фелицията се оженихме след кратко колебание между нея и едно Рено 19 1,9Д малко по-старо, но с доста повече екстри от нея. Пазарлъка за рендето обаче се провали...

а за 130 РС-а просто няма какво да коментирам - бях длъжен просто да го спася, за да не попадне в неподходящите ръце на някакви селски рацерчета, дето се увъртали наоколо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

1.Съотношението качество/цена.

2.Фактът, че SKODA е собственост на VW, което предопределя високия имидж на Марката.

3.Почти никъде не срещнах негативна публикация за фолксвагеновите шкоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Съотношението качество/цена.

2.Фактът, че SKODA е собственост на VW, което предопределя високия имидж на Марката.

3.Почти никъде не срещнах негативна публикация за фолксвагеновите шкоди.

 

Термина "фолксвагеновите шкоди" както и хора дето си лепят емблеми на фолксваген на Фелиции и Фаворити (?!?) много ме дразни. Шкодата си е шкода - с тази разлика че ползва технологията на немците. Не я правят германци, по скоро немците имат заводи в Чехия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен все си ме тегли нещо към концерна майка VW :D Гледах, чудих се, сравнявах много ... :mrgreen: и реших ШКОДА. Заради съотношението качество/цена и заради концерна майка :D

Е остана още малко да пристигне количката, и се надявам да оправдае всички мой очаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Съотношението качество/цена.

2.Фактът, че SKODA е собственост на VW, което предопределя високия имидж на Марката.

3.Почти никъде не срещнах негативна публикация за фолксвагеновите шкоди.

 

Термина "фолксвагеновите шкоди" както и хора дето си лепят емблеми на фолксваген на Фелиции и Фаворити (?!?) много ме дразни. Шкодата си е шкода - с тази разлика че ползва технологията на немците. Не я правят германци, по скоро немците имат заводи в Чехия.

 

Мен този термин изобщо не ме дразни - напротив, гордея се с това, че SKODA е собственост на великия концерн VW!!!

Що се отнася до емблемата, изобщо не ме притеснява, а точно обратното-дава ми самочувствие и никога и по никакъв повод не смятам да поставям каквито и да било други емблеми.

Относно разделителната граница в автомобилите преди и след като VW купи SKODA смятам, че изобщо няма какво да коментираме - автомобилите SKODA на VW са КОРЕННО, АМА КОРЕННО РАЗЛИЧНИ и нямат нищо общо с тези от преди 1990 г. с единствената особеност, че са сглобявани и в момента се сглобяват от чехи, в което няма нищо лошо предвид високото качество на автомобилите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен този термин изобщо не ме дразни - напротив, гордея се с това, че SKODA е собственост на великия концерн VW!!! ... Относно разделителната граница в автомобилите преди и след като VW купи SKODA смятам, че изобщо няма какво да коментираме - автомобилите SKODA на VW са КОРЕННО, АМА КОРЕННО РАЗЛИЧНИ и нямат нищо общо с тези от преди 1990 г....

Да кажеш, че VW е добър концерн става, ама чак пък велик :mrgreen: Защо не се обосновеш - какво му е великото на този концерн?

А тънкия начин, по който се опитваш да изкажеш мнението си за моделите преди 90-та година е малко... грозен :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че форумът е за това - всеки да изрази и напише своето мнение по даден въпрос. Написал съм това, което мисля и смятам за вярно!!!

Ще повторя пак - не намирам общи черти между моделите на SKODA преди и след VW!

Относно това какво представлява концерна VW, направо ме учудва, че трябва да давам някакви примери и не смятам да го правя. Ами....., те и децата на възраст 10-12 години знаят! Знаят например, че OCTAVIA, SUPERB, FABIA и пр. са супер автомобили. Знаят, че концерна VW произвежда Audi, VW, Skoda, Seat и продава в целия свят, държейки винаги челни позиции по качество, висок стандарт и обем на продажбите, знаят, че автомобилите от това голямо семейство са желани и предпочитани от милиони хора по света...............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще повторя пак - не намирам общи черти между моделите на SKODA преди и след VW!

 

...и аз не намирам .... за съжаление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно това какво представлява концерна VW, направо ме учудва, че трябва да давам някакви примери и не смятам да го правя. Ами....., те и децата на възраст 10-12 години знаят! Знаят например, че OCTAVIA, SUPERB, FABIA и пр. са супер автомобили. Знаят, че концерна VW произвежда Audi, VW, Skoda, Seat и продава в целия свят, държейки винаги челни позиции по качество, висок стандарт и обем на продажбите, знаят, че автомобилите от това голямо семейство са желани и предпочитани от милиони хора по света...............

Далеч съм от мисълта да коментирам правото ти на писане :!:

Но не ми допадна начина по който си се изразил. И именно защото е форум, и аз използвам правото си на мнение (както и направих по-горе). И бих допълнил - това е форум на собствениците и феновете на Шкода (разбирай всички модели) и е грубо да се правят подобен род сравнения. Всъщност ако дойдеш на някой от съборите ще ме разбереш съвсем правилно. И ще се убедиш, че твоята нова Шкода може да бледнее пред модели, произведени преди 90-та година ;) Но както споменах - тук сме се събрали фенове и е тъпо да си мерим пишките :mrgreen:

 

За концерна VW - попитах те с какво е велик или в какво му се изразява величието. А не какви са му пазарните дялове и какво представлява. Така че сравнението ти с децата не е много уместно :!: А това дали Октавия, Фабия и Супърб са супер автомобили.. въпрос на гледна точка, изисквания и пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че Шкода, от който е да е модел, например 1980 г. тунингована е по-добра, например от Octavia, която е да е модификация стандартно оборудвана и произведена да кажем 2006 г. :roll: :roll: :roll:

Не знам, ама май нещо не се връзва.......... даже звучи смешно :lol::lol::lol:

Все пак недей да считаш, че феновете на марката SKODA са само тези, които ходят на съборите. Не е задължително всички фенове на марката да са състезатели и да тунинговат автомобилите си.

 

Завършвам с уговорката, че изразеното мнение си е лично мое и не ангажира никого.

Аз съм, а и надявам се да си остана собственик и фен на SKODA от ерата на VW!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

john,

 

Безумно е да сравняваш кола произведена през 1980г или по-рано с такава произведена през 2007ма! Още повече от същата компания. Ако те са сравними то тая компания ще е фалирала още през 1990г.!

 

А това да си фен на една фирма не означава да харесваш само нейните послени произведения. И историята има значение. Освен това в този форум има хора които карат и доста по-нови коли, но не се отказват от старите си Шкоди. А, колкото и да ти е чудно, и си ги харесват!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че Шкода, от който е да е модел, например 1980 г. тунингована е по-добра, например от Octavia, която е да е модификация стандартно оборудвана и произведена да кажем 2006 г. :roll: :roll: :roll:

Не знам, ама май нещо не се връзва.......... даже звучи смешно :lol::lol::lol:

Мисля, че ти си с много тесен мироглед :mrgreen: Именно в това е смешното...не в друго. А дали е по-добра - въпрос на лично виждане и разбиране. За теб може и да не е по-добра, защото ти си един обикновен (буквално) потребител, закупил си дадена стока (колата). И при теб всичко свършва до тук. Именно заради това ти никога няма да усетиш тази тръпка, за която говоря и която обединява много хора тук. Пак ти предлагам - вместо да си чешем езиците, ела на някой събор. УБЕДЕН съм, че ще си върнеш думите назад и ще започнеш да гледаш на нещата от друга гледна точка.

 

Все пак недей да считаш, че феновете на марката SKODA са само тези, които ходят на съборите. Не е задължително всички фенове на марката да са състезатели и да тунинговат автомобилите си.

Къде прочете или видя, че целта на съборите е тунинга :?: Това, че го има не означава, че е с приоритет. Целта е да се съберем, да обменим мнения и най-вече да си изкараме весело. На съборите не идват само хора с тунинговани стари модели. Идват и хора с нови Фабия, Октавия и т.н. И на един такъв събор няма значение какъв модел караш. Важното е да присъстваш и да си харесваш автомобила. Разграничения според годината на производство няма :!:

 

PRR много добре ти го е обяснил. Обърни внимание на:

john ... А това да си фен на една фирма не означава да харесваш само нейните последни произведения. И историята има значение.

 

и на:

john,...Освен това в този форум има хора които карат и доста по-нови коли, но не се отказват от старите си Шкоди. А, колкото и да ти е чудно, и си ги харесват!

PRR, извинявай, че те цитирам, но думите ти са точно на място :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

".........И ще се убедиш, че твоята нова Шкода може да бледнее пред модели, произведени преди 90-та година ;) ............."

 

Само за момент, да изясним кой направи това неудачно сравнение нови-стари Шкоди. Вместо да ме нападате така свирепо, първо погледнете какво сте писали преди!

Всеки си има свое мнение и естествено е в правото си да е фен на една или друга марка и модел автомобил.

Моля ви, не се опитвайте да ми налагате Вашето мнение по въпроса, така както аз не желая да налагам на когото и да било моето - както виждате само изказвам моите убеждения без да ги налагам на когото и да било! Не желая по-вече / и няма да го направя, разбира се!!!/ да повтарям, че уважавам само SKODA от семейството на VW!!!

 

НЕ МЕ РАЗБИРАЙТЕ ГРЕШНО - НЕ АНГАЖИРАМ НИКОЙ С ТОВА МНЕНИЕ, А САМО КАЗВАМ ТОВА, КОЕТО МИСЛЯ И В КОЕТО СЪМ УБЕДЕН!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се съгласих с позицията ти относно старите модели, мнението ти за това кое е смешно и кое не, както и с погрешните ти впечатления за същността на съборите. Опитвайки се да се аргументирам, смятам, че съм запазил приличния тон и не съм те обидил с една запетайка дори. Ти сам написа по-горе, че всеки има право на мнение. Ако е така, защо приемаш моето за нападка? Само заради това, че е различно от твоето ли :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уважавам само SKODA от семейството на VW!!!

 

 

Само дето ако ги нямаше Шкодичките, като мойта и на другите колеги, сега нямаше да има какво да уважаваш ;) . Според мен, историята също трябва да се уважава, а не както някои "разбирачи" ми казват, че Шкода съществува от 1991 г. Освен това никой не те е "нападал свирепо". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега,

 

едно нещо което явно не си забелязал. А именно "мойта кола е най-добрата кола ЗА МЕН!". Това "за мен" включва финансови възможности, лични предпочитания, сантиментална стойност, реална стойност и т.н. и т.н. Аз карам "VW" Шкода, но продължавам да съжелявам за откраднатата 1000MB! Защо ли? Защото беше уникат, защото имаше неща които дори някои съвремени коли не притежават! А беше производство 1967г. Аз не съм бил дори в проект по това време ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, не знам колега Джон:

 

Много интересно е, как ФауВе купиха Шкода през 1992 г. и мотора на 1000 МВ го слагат още на Фабиите. И не само на Фабиите, ами Сеат Ароза и ФВ Лупо 1.0 имат същия, че по ирония на съдбата и обема е точно 1 литър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамммм осрахте ми темата...

 

 

john бате ти изобщо не си фен на марката, явно при теб основният момент е ценовият иначе шеще да караш пасат :) Тук обаче хората са по-различни... Как да ти го кажа има хора, който била дали и 80 000 за Skoda ;) (да не цитирам имена) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и повече бих дал, само да ги имам...

 

но наистина не е в парите причината която ни кара да караме и обичаме тия старички, леко ръбатички (е, някои карат и нови де :D ) ШКОДИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.