Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стартера ми отказа


gelkov

Recommended Posts

Преди около 2 -3 седмици се появи проблема в един момент просто като завъртиш ключа на СТАРТ - нищо не се случва освен че се намалява съвсем малко светенето на лампичката на акумулатора.Предположих че е от акумулатора и го заредих както трябва... и стартера тръгна.Изкарах стартера на отделно ключе и положението "заспа" до преди 3 дена когато стартера пак отказа по този начин след малко по - продължително задържане на бутона за старт бутона ми изпуши ( явно бушона дето го бях сложил се е оказал прекалено голям ) върнах стартера отново на контактния ключ и нищо... на следващия ден ( вчера ) запали - изкарах я от гаража оставих я за 2 минути и.... пак същия проблем... дайте съвет какъв може да е проблема, че утре или в други ден ще я разглабям, а до момента не съм се занимавал с това.Нямам идея дали ще ми трябват някакви части или пък изцяло нов стартер, така че всяка информация ще ми бъде от полза. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери контакта на двете малки кабелчета, влизащи във ел-магнитния включвател отгоре и отдолу - кабелните обувки ръждясват и затрудняват контакта. Това е преди да свалиш стартера. При разглобяването му няма кой знае какви проблеми, има два дълги болта 10-мм главички, и го вадиш ротора. Евентуално има нужда от смяна на четки или втулки. И двете се сменят лесно. При смяна на втулките по-точно при набиването им трябва да се внимава да не се повреди външния ръб на пръстена. Ако им няма нищо преди да го монтираш гресирай втулките. При сглобяването обратно внимавай с правилното слагане на шайбите. Четките ако са много къси и са потънали напълно, се познава, че са за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулаторът си ми е напълно зареден, пък и не може за 5 минути да спира да работи. Не чувам никакво щтракане на магнитния включвател... относно четките - стартра си ми въртеше перфектно.Първото което ще направя е наистина да зачистя контактите.Ако има някакви други идей - целият съм в слух че е мнооо гадно да седи в гаража :( :( :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шалтера чува ли се?

Като чукнеш на старт трябва да се чува едно силно пук, дори да не ти работи стартера изобщо. Ако не чуваш нищо - шалтер.

А ако се чува пук и се чува завъртане на свободен ход на самия стартер - тогава гледаш бендикс.

 

Иначе всички връзки по пътя се проверяват и зачистват.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобината на електромагнитния включвател ми е гръмнала - днес го свалих и я замерих с мултицет - нищо братче все едно че я няма :smt034

Та сега си търся електромагнитенвключвател... пуснал съм тема в раздел КУПУВАМ.Благодаря за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.