Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на бензин на Фабия 1.2 12V 64hp


tonygl

Recommended Posts

Моля, някой ако кара такава Хечбек да сподели какъв разход му дава. При мене при 3000 оборота (точно 100 км в час) е 5/100, комбинирания е 6,6/100, а градско ми дава 8,5 (София). Притеснява ме разхода градско понеже като цяло не седя много в задръствания, та да ми дигне чак до 8,5 !!! Нормален ли е такъв разход ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всеки ден си тръгвам в 6 от работа и 45 мин висене на околовръстното за 10 км ми дава 8/9 разход. Но след това като изляза от София ми пада до 6.5 (общо 32 км).

 

Важен е средния :) Иначе като си карам нормално с 130-140 дава и 10 разход.

 

Нема да се плашиш, бензин има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта харчи доста в града - особено ако минавам по-малко от 4-5км. Ако мина повече от 5-6км. в града пада рязко. Иначе средно градско ми седи на около 8 и нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е около 8-9 градско сега зимно време лятото е от 6.5 до 7.2

извънградско зависи от това дали с клима или без и от скороста : 5.8 - 6.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yohi, как успяваш да стигнеш толкова нисък разход през лятото? В тия задръствания? Аз под 7,5 не съм падал... Иначе тая глупава разпоредба с включените фарове доста ми вдигна разхода - някъде с около 0,5 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товарят алтернатора. На моята (карб.) като пусна фаровете и духалката оборотите падат от 1000 на 800 горе долу. Явно инжекциите компенсират с повече бенз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найстина как постигна тази космическа скорост от 140 км/ч :oops:

 

Tafkata започвам да си мисля, че колата ти не е в ред :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията я карам с 98 (Лукойл) или 100 октана (OMV), понякоа слагам и 95 (Лукойл)

 

Октавията само с Алпин дизел от OMV

 

Най-доброто ми постижение с Фабията е 4,8/100 ;) нощно спокойно каране :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ква порода бензин карате? /марка/

 

С 95 на Лукойл, нямам оплаквания за сега.

 

Я чакай да чукна на дърво :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами София - Перник съм пълнил километража до 159. Има ограничител както знаете. А 140 най- лесно си се вдигат дори на околовръстното.

 

FYI Вчера слизах от Боровец до София, имах разход 4.5/100 докато стигнах околовръстното, после до Перник ми стана до 4.8 и точно направих 100км.

 

Много тънко минах и на Боровец, ските и ботуши за 10 лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yohi, как успяваш да стигнеш толкова нисък разход през лятото? В тия задръствания? Аз под 7,5 не съм падал... Иначе тая глупава разпоредба с включените фарове доста ми вдигна разхода - някъде с около 0,5 литра.

извинявай че чак сега пиша.

Ами не знам, късмет с маршрута може би.

По цариградско шосе много пада разхода ако не караш със 140-150.

Моята дестинация е Х.Димитър - Младост 1 и го докарвам даже и до 5.8 през лятото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.