Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с чистачките


gelkov

Recommended Posts

Колата вече си тръгна перфектно и дойде ред за отстраняване на дребните проблеми - на ред са чистачките - проблемът е като изключа чистачките от лостчето не се връщат автоматично в изходно положение, а си остават където са били - нямам идея от какво може да е проблема - мислех някаква електроника да слагам но ми се ще преди да се залавям за поялника ако е възможно да отстраня проблема, та ако някой има някакви идей ще съм много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи когато е спряло в нормално положение трябва между червения кабел /клема 1 / и жълтия/клема 4/ да има 0 ома. Това е така защото като спре се дава (+ ) на минусовата четка за да спре веднага.

 

направи следното: провери дали когато е извън долно положение има връзка между клема 4 на моторчето и масата където излиза от моторчето--- сега явно липсва тази връзка и затова спира където си иска. В долно положение няма тая връзка а докато се движи я има.

 

като свалиш моторчето се вижда едно капаче което се крепи на 3 болта отвиваш ги и правиш следното нещо:

закачаш мултицета на клема 4 и на маса и като отвориш капчето да ти "свирне " мултицета, все едно моторчето се е свързало към маса, а като затвориш капачето да спре да свири. в общи линиийй това ми роди главата на момента.

на това капаче има едно болтче което може да се върти без да се отваря капачето но не мога да се сетя на коя страна трябва да се върти за да корегираш разстоянието между ''гърбицата'' която се опира в рамото и самото рамо(краен изключвател)

 

може малко объркано да ти звучи ама то си е така колко време си блъсках главата като се прецака моето, добре че Виктор(белия лебед) ме светна на тънкостите.

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се изключат напълно перата остават където ги е заварило.

Ако се изключват до предпоследното положение на лоста се връщат сами, макар понякога да се "замислят" за секунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък не успееш сам, мини насам и ще го оправим. Някъде в по-старите теми съм обяснявал за това, но и Наско щом ти е написал трябва да се оправиш. Ако не - имам и изправно моторче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.