Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

РС от Сливен........ах твойта......!


BlackPearl

Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    8

  • PRR

    6

  • Mishelle

    4

  • driver

    4

Най-много писали в темата

аз не разбрах всъщност за какво е спора? Дори да караш не шкодичка с 60 коня, а Шелби-мустанг с 500+ и мотор, по-голям от този на тира, пак не е разумно да тръгнеш да го изпреварваш точно преди завой на тесен път и без видимост и да разчиташ, че като изкочи някой насреща камиона ще спре, за да те пусне... дори по закон - правилото е само да не увеличава скоростта докато го изпреварват, но не е длъжен да намалява!

 

бе да ти кажа с 500 коня също се изпреварва трудно,особенно когато е мокро или снежно... се настрани се движи превозното средство :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице видях ти камиончето прилична машинка и такава съм карал. През сравнително кратката ми шофьорска кариера имах честа около 1 година да карам IVECO ама едно такова 19 метрово около 40тонно. Да имал съм случаи когато съм го карал и с малко над 100км/ч и никога не съм застрашавал никои. Винаги при възможност съм давал десен мигач макар че не съм длъжен. Не пожелавам на никои да изпада в ситуации когато някои ти се навре и отпред и набие спирачки считаики че можеш да спреш като лека кола. Аз съм се возил когато една баварка ни се завря под бронята след рисково изпреварване. Колегата го видя още докато се опитваше да ни изпревари и наби спирачки но бавареца спира по бързо. Резултатът че колата стана от BMW комби BMW компакт. Добре че никои не пострада. Знам че има и пълни говеда но опитаите се да проявите малко толератност и към тях. Незнам за случаи когато дадеш десен мигач и понечеш да влезеш между 2 тира да не те пуснат. Не ги защитавам просто ги разбирам. Немога да разбера камикадзетата дето немогат да изчакат някоя друга минута за сгоден момент за изпреварване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице видях ти камиончето прилична машинка и такава съм карал. През сравнително кратката ми шофьорска кариера имах честа около 1 година да карам IVECO ама едно такова 19 метрово около 40тонно. Да имал съм случаи когато съм го карал и с малко над 100км/ч и никога не съм застрашавал никои. Винаги при възможност съм давал десен мигач макар че не съм длъжен. Не пожелавам на никои да изпада в ситуации когато някои ти се навре и отпред и набие спирачки считаики че можеш да спреш като лека кола. Аз съм се возил когато една баварка ни се завря под бронята след рисково изпреварване. Колегата го видя още докато се опитваше да ни изпревари и наби спирачки но бавареца спира по бързо. Резултатът че колата стана от BMW комби BMW компакт. Добре че никои не пострада. Знам че има и пълни говеда но опитаите се да проявите малко толератност и към тях. Незнам за случаи когато дадеш десен мигач и понечеш да влезеш между 2 тира да не те пуснат. Не ги защитавам просто ги разбирам. Немога да разбера камикадзетата дето немогат да изчакат някоя друга минута за сгоден момент за изпреварване

Много добре го написа обаче има едно НО, когато два тира/камиона/ залепнат плътно един зад друг и няма възможност за изпреварване/от камион/ се налага да се изпреварят или и двата или навиране помежду им. В описания случаи като отразиш прилична колона отзад, който можал избягал. Приложи и някой залепнал с кола без възможност за изпреваране на двата камиона какво се получава. При така описана ситуация мога да оправдая рс-са за общото изпреварване защото няма толерантност и е много тъпо да залепнеш плътно зад някой при невъзможност да го изпревариш, но и не даваш възможност на другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В краина сметка не сме били там не можем да съдим когото и да е било и много лесно оттък вкъщи да даваме съвети по компа кои прав кои крив. И аз правя нарушения но да изпревариш на завои нищо не те оправдава дори ако са 3 камиона и не те пускат ще изчакаш завоя ще видиш че няма никои и тогава гас колкото изкаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.