Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен проблем в карбуратора


Slavimaster

Recommended Posts

така значи от какво може да се причинява на празен ход като отвориш втора клапа само и колата да се форсира. принципно трябва да задави и изгасне. но при мен е обратното.

принципно на газ е карам там е нормално да се форсира като се отвори втора клапа само ама на Бензин защо го прави същото. всичко в карбуратора е ново без смия него, жигльори ускорителна , вакум помпа всичко е ново и няма запушени неща. на празен ход е почти идеално работи с леки редки прекъсвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между първия и втория канал е само тази, че в първия канал излиза отворът за сместа от смукача.

Тъй че, който и дросел да отвориш, трябва да се форсира.

Сигур нарочно си откачил гергелека, дето не позволява вторият дросел да се отвори ако първият не е отворен поне на 43 градуса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още една разлика от която се получава гасненето(или поне първоначалното смущение в работата на мотора) при рязко отваряне само на втора клапа - ускорителната помпа се задвижва от оста на първа клапа и когато отвориш само втора, сместа рязко обеднява в първия момент. Ако се отваря плавно почти няма смущения в работата на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахам ясно аз мислех че нещо не наред защото помня на стара 105 като отвориш втора клапа само ии гаснеше моментално.

 

а пак и още един момент има пак е от карбуратора сигурен сам карам си аз на бензин някъде 50-60 добре обаче дори и на тая скорост реша ли да натисна педала малко преди да опре и почва едно давене сеедно не и стига бензин дръпна ли смукача се оправя, и също като натисна максимално до дупка педала захапва и почва да набира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Мисля че трябва да видиш как ти е въздуха, да не смуче от някъде повече от колкото му е нужно или пък да не достига в дадения момент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.