Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странно скърцане


iliyan_germanov

Recommended Posts

Здравейте на всички, карам Фабия вече 2 г. и се появи странно скърцане при натискане на педала на спирачката. Чува се от задните колела. При отпускане е същото. Някой да има идея, че е дразнещо всеки път да скърца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от къде се чува уточни ако желаеш.мойе да помогна пък!

 

 

от задните колела, според мен е от жилото на ръчната, ама не съм съвсем сигурен. Поне при старата ми Фелиция беше от там, ама така и не можах да го оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, какво общо има скърцането, което се чува при натискане на спирачката с...жилото на ръчната спирачка. Аз все си мисля, че са отделни системи. Може да ти скърцат амортесьорите например. При натискане на спирачката, както сам се сещаш, колата се накланя, а при отпускане се връща в първоначалното си положение. Може също и самите пружини да скърцат лекичко. Ако обаче го прави това скърцане, когато е на място колата...мисля, че трябва да се погледнат спирачните апарати (ако е с дискове) или барабаните. Но ако не откриеш проблема, сигурно не е зле да посетиш някой, който с това се занимава, за да ти е по-спокойно. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

събира се прах около пружините които връщат накладките,а прахта може да е и по повърхността на накладката.Добре е да се почистят ,НО е свързано с глупавото (за Ремонт) сваляне на барабана (ако е барабан) чрез лагера.Ако е диск отзад скърца от накладковите пружини обиращи луфта им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, какво общо има скърцането, което се чува при натискане на спирачката с...жилото на ръчната спирачка. Аз все си мисля, че са отделни системи. Може да ти скърцат амортесьорите например. При натискане на спирачката, както сам се сещаш, колата се накланя, а при отпускане се връща в първоначалното си положение. Може също и самите пружини да скърцат лекичко. Ако обаче го прави това скърцане, когато е на място колата...мисля, че трябва да се погледнат спирачните апарати (ако е с дискове) или барабаните. Но ако не откриеш проблема, сигурно не е зле да посетиш някой, който с това се занимава, за да ти е по-спокойно. Успех!

 

 

Не е от амортисьорите или пружините, защото го прави и на място. При старата шкода си спомням, че точно където влиза жилото в самия апарат обвивката му е много близо до челюста на накладката и при натискане опират едно в друго и скърца. Обаче не смея да го смажа... по обясними причини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом и на място скърца най-вероятно е от скобите с пружини които придържат самите челюсти.просто се почистват и ще бъде всичко ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам да ги почистя, но се чува сякаш се търка метал в метал, което според мен, ако разбира се е това, което си мисля, няма да стане само с почистване. Но знам ли пък... тия в ЕТ казват, че е нормално... но според мен кола на 50000 да издава такива звуци? Все пак съм карал и по-стари коли и няма такива неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

под притискащите пружини има шайби които са метални и търкат в металния носач на накладката ,особено ако са клеясали от времето и влагата може при натискане да се появява такъв шум, а,че не е нормално да скърца е ясно и на малките деца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, ще го пробвам и ще кажа резултата. Поздрави и приятна вечер засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мене имаше подобно скърцане, като свалих барабана видях че като натискам спирачката се търкат леко едни две лостчета едното е за ръчната а другото за крачната спирачка и просто понатегнях малко ръчната спитачка и се оправи веднага, това беше при мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.