Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Затъмняване на стъклата...


ikonoma

Recommended Posts

Нещата стоят точно както си ги написал - не дават предните да са затъмнени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега VooDoo:

 

1. Аз съм със затъмнени задни странични и задно голямо стъкло вече 5 год.

2. Внимавай с избора на фолио защото има много ментета. Ако не знаеш какво да вземеш ми пипши на ЛС да ти кажа какво и от къде.

3. За предните стъкла ще береш много ядове ако ги затъмниш. Минаваш единствено ако си настоящо или бившо ченге.

4. Г-класата излиза фабрично така, както и много други нови автомобили вече, но те имат разрешително за производство.

5. Забрави тия дни до март, ако нямаш топъл гараж да успееш да ги затъмниш както трябва. smile031 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон:

1. Само фабрично затъмнените стъкла (които и да са те) са разрешени.

2. Допълнително затъмнени и разрешени са само задните странични, НО при наличието на две странични огледала.

 

За задното стъкло - ако човек иска да спазва закона или по-скоро да не му правят полицаите проблем за фолио, вместо него, си слага една черна, с минимални отворчета щора (не завеса) и нещата заспиват.

 

Има един друг момент, който покрай мерака, много хора пропускат - видимостта. Заради нея не бих си затъмнил предните странични стъкла с фолио. Защото всички фолиа, на достъпна цена, спират светлината двустранно по един и същи начин. За разлика от фабрично затъмнените стъкла, повечето от които пропускат различен процент от всяка една от страните. И пак за разлика от посоченото фолио, вечерно време фабричните стъкла почти не намаляват видимостта.

 

Поста ми е на базата на:

-опит с фабрично затъмнени стъкла;

-фолио с цена до 30 лв. за метър и нещо на почти метър (не помня точният размер).

 

За начина на лепене - прав е колегата за студа. Само ще добавя - Voodoo, нали си наясно с процеса на лепене? Ползване на пулверизатор с вода (примерно пълна с вода опаковка от спрей за миене на прозорци и т.н.), желателното, но не и задължителното демонтиране на уплътненията на отваряемите стъкла (а при голям мерак - на всички стъкла), с цел идеално подпъхване на фолиото и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За начина на лепене - прав е колегата за студа. Само ще добавя - Voodoo, нали си наясно с процеса на лепене? Ползване на пулверизатор с вода (примерно пълна с вода опаковка от спрей за миене на прозорци и т.н.), желателното, но не и задължителното демонтиране на уплътненията на отваряемите стъкла (а при голям мерак - на всички стъкла), с цел идеално подпъхване на фолиото и т.н. и т.н.

 

:smt017 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 години карах кола със затъмнени стъкла (четирите странични и задното) с много качествено фолио и перфектен монтаж. Видимостта вечер беше като от фабрично затъмнени прозорци (имам опит и с такива), но цената на такова фолио беше към 800лв за цялата кола, което са доста пари, особено като знаеш, че по закон могат да ти спрат колата от движение заради това фолио.

 

Има много добри специалисти в Дженеръс Ауто ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със затъмнени стъкла на задните врати и петата врата!Използвано е американско фолио!Много е качествено и видимостта е отлична!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единият ми колега има bmw, кобми, със затъмнени всички стъкла зад предните врати. фолиото му е някакво американско, ненадраскваемо, скъпарско, с голям процент на затъмнение и нощно време (особено извън града) видимостта е доста занижена. изглежда много добре, обаче точно тази кола ме разубеди да си сложа и аз фолио, според мен е ужасно нощем, пък ако трябва да паркираш някъде, където няма осветление... да не говорим, че отстрани изглежда малко тъпо едната половина без, другата с фолио. ако ще слагаш, слагай и на двете врати, бъди гъзе и си плащай глобите (ако те спрат)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега VooDoo:

 

1. Аз съм със затъмнени задни странични и задно голямо стъкло вече 5 год.

2. Внимавай с избора на фолио защото има много ментета. Ако не знаеш какво да вземеш ми пипши на ЛС да ти кажа какво и от къде.

3. За предните стъкла ще береш много ядове ако ги затъмниш. Минаваш единствено ако си настоящо или бившо ченге.

4. Г-класата излиза фабрично така, както и много други нови автомобили вече, но те имат разрешително за производство.

5. Забрави тия дни до март, ако нямаш топъл гараж да успееш да ги затъмниш както трябва. smile031 8)

 

много си в грешка. по закон няма предвидена глоба и попадаш под чл.185 и 186 което е 20лв. като опит ти говоря защото сега две чингита от софия ще ми купят още една кола именно за тонирани скъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mrgreen: Аз пък много мразя коли със задно затъмнено или защорено стъкло, защото така не виждам по-предния автомобил, поради което не мога да предвидя действията на идиота пред мен! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mrgreen: Аз пък много мразя коли със задно затъмнено или защорено стъкло, защото така не виждам по-предния автомобил, поради което не мога да предвидя действията на идиота пред мен! :mrgreen:

Пф, току що влязох, за да напиша абсолютно същото, нищо против странични тъмни ако ще и предни, но задното определено и на мен ми пречи, даже затова мразя да карам зад камиони, бусове, автобуси, баничарки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това да не ти е като с бирените бутилки да ги има и зелени и кафяви и да си казваш какви искаш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Колега слагай каквото си искаш и кадето си го искаш!Според мен шанса да те спрат и да ти правят проблем е мальк!Пьк има и друг вариант ... слагаш тьмно фолио отзад и на задното стьклото и вьзможно най светлото отпред и воала,седи много зверско като на заводско AUDI A4 много добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Колега слагай каквото си искаш и кадето си го искаш!Според мен шанса да те спрат и да ти правят проблем е мальк!Пьк има и друг вариант ... слагаш тьмно фолио отзад и на задното стьклото и вьзможно най светлото отпред и воала,седи много зверско като на заводско AUDI A4 много добре!

 

anachymisc, има по добро решение на вьпроса,като толкова не харесваш и не виждаш - ами карай пьрви бе!Така всичко е ок!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.