Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

GPS TomTom vs Route66


mecho_klecho

Recommended Posts

Здравеите видях че има няколко теми за GPSи но ненамерих това което ме интересува, а именно коя от двете програми е по-добра ще ги ползвам на Symbian базиран телефон и ме интересува на коя картите са по-добри.

 

Във момента съм инсталирал ТомТом 6.01 и съм доволен, доста възможности има програмата но картата на България (за сега съм я пробвал само в Пловдив) не е много точна доста улици ги няма вече, или ги дава както са по план а не както са в деиствителност и други подобни.

 

А Route66 още не съм инсталирал но като попрочетох из други форуми казват че няма възможностите на TomTom, но била по-лека, но никои не изясни какво означава по-лека аз за сега с TomTom не съл имал проблеми и доста бързо смята и преизчислява маршрута.

 

Та с две думи коя по-добра, на коя картите са по-точни и от къде да сваля по-нови карти ако някои знае.

 

Предварително благодаря за помоща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двата, за мен ТомТом е по-добрият софтуер за GPS навигация. Но към момента картите за Route66 за БГ са по-добри.

А разглеждал ли си OziExplorer? За големите и повечето от малките градове картите му определено са по-добри и от тези на Route66. Някъде по дисковете го имах в комплект с карти за въпросните градове. На 2-3 януари, като се върна, ако имаш желание мога да ти ги пратя. Но трябва да ми кажеш какъв е телефона и в частност версията на Symbian-а. Вярно, няма рутиране, но пък там, където съм го изпробвал работи перфектно и с доста висока точност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pow - ето ти този сайт - www.all4smartphone.com

 

От 2004-та година работим здраво по него и стана един от най-добрите в световен мащаб ;) Заповядай във форума, с радост ще ти бъде подадена ръка за намирането на отговори касаещи въпроси относно мобилната комуникация и GPS :) Пък и не само :mrgreen:

 

Ето ти още един линк на приятелите ни от Покет България http://forum.pocketbulgaria.com/viewfor ... 4486f0c98c

 

 

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pow

Aз съм със Nokia E61 със същия Symbian и съм си свалил ТomTom от ТУК

Има го и в Data.bg но неще е претоварен в момента и немога да ти дам линк

 

Mishelle

Сега ще си сваля OziExplorer ако имам някакви проблеми с намирането на карти ще ти пиша иначе благодря че се отзова, а що се отная до Route66 най-вероятно ще трябва да си го кача и да видя какви са разликите и да преценя дали ще ми хареса

 

stenly

Във форумите съм влизал и съм чел повечето неща проблема е че в тези теми (за GPSите) са прекалено дълги и трудно се отсява полезното от останалото особенно на темите за картите

 

Мерси ако някои друг има мнение по темата нека си го каже, аз си направих изводите за себеси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги stenly и mecho_klecho, много ви благодаря. Колега stenly, регистрирах се във форума на сайта www.all4smartphone.com , там съм podw, че ника pow някой вече го е заел. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно аджеба какво виждате на тия екрани:)

Един колега с една Нокиа ма той екрана му колкото на моя СЕ - е пусна ТОМ ТОМ - как се кара и се гледа не мога да си обясня!!!

Винаги съм препоръчвал на хората, които са ме питали - или чиста навигация или ПДА с възможно най-големия екран - говорим ако наистина смята да позлзва навигацията, а не просто за екзотика.

Иначе след време ако имам кола - задължително с фабрична и естесвено настоящата в джоба;)

А сега на въпроса - не съм пробвал на смарт програмите, но:

Роуте има по подробна карта за София и определено се справя по добре в рутирането.

Том Том - навсякъде извън София - става и за София, но е на Роуте 66 е доста по-подробна.

И най накрая - картата за България на ТОМ ТОМ по спомени е от 2004!

 

ПП: Какво се разбир, че роуте 66 няма това което има ТОМ ТОМ?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, вАпросите, които задаваш си имат радикално решение: :mrgreen:

 

т.2 Жената кара, аз гледам у екрана на Нокията и навигаторствам. :lol:

т.1 Екрана на джисими-то верно е малък, ма аз от чичо ми ако знаеш ква лупа съм наследииииил......... :D

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно аджеба какво виждате на тия екрани:)

Един колега с една Нокиа ма той екрана му колкото на моя СЕ - е пусна ТОМ ТОМ - как се кара и се гледа не мога да си обясня!!!

 

Само дето за разлика от колегата ти моя дисплеи е 3" почти колкото на повечето GARMIN-и и е със същата резолюция като тях и се вижда всичко а и TomTom-a ми приказва. Не се заяждам просто ти отговарям защо съм минал на тоя вариант и така спестих 300-400лв а и GARMIN-а не ми харесва пробвал съм го и неостанах очарован.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е до заядждане бе- аз само споделям:)

Просто на телефон някак си би ми било терсене.

Предполагам на всеки му е удобно по някакъв начин или си създава удобстава за нормално ползване.

Аз съм с 3.7" и при навигация пускам на 95% да ми използва екрана и пак ми се вижда малко:)

Както казах в предния си пост - сподели какво си чел - ползвал съм и двете програми и мога да ти помогна.

В ПокетБГ някой беше казал "Най-добрата карта за България може да си я направим само ние:)"

Тези два продукта са със затворен формат и трябва да чакаме да ни ги упдейтнат.

Иначе има добри проекти за Гарминските устройства ( разбирай и Ози експлорер), които се развиват.

Също така от ИГО бяха казали, че започват да упдейтват картата, но как са за смарт незнам - май нямат.

 

-----

Ицо, човече и това съм го пробвал със жената навигатор.

Един път в Троян и казвам гледай сега за хотела, че ме домързя да намеря къде е и да пусна рутирането, а и бяме още 2 коли и ония само ме бъзикаха.

И карам аз и чакам да ми каже да завивам, а тя гледа мазините по картата дето са отбелязани и къде трябва да отиде:)

И оттогава - само ако нещо забие - иначе се доверявам на собствените си очи и уши:)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е до заядждане бе- аз само споделям:)

Както казах в предния си пост - сподели какво си чел - ползвал съм и двете програми и мога да ти помогна.

 

Toва съм чел което се коментираше и по горе, че ТомТом за навигация е по добра но на другите картите са по подробни.

 

В интерес на истината имаме служебен GPS в завода едно НР но незнам то с коя програма работи, но картите му са по хубави от тези на ТомТом които съм качил в момента, живот и здраве като тръгнем на раборта ще видя какви са картите и ще пробвам и с тях мисля че беше с iGO но не съм согурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно аджеба какво виждате на тия екрани:)

Един колега с една Нокиа ма той екрана му колкото на моя СЕ - е пусна ТОМ ТОМ - как се кара и се гледа не мога да си обясня!!!

Винаги съм препоръчвал на хората, които са ме питали - или чиста навигация или ПДА с възможно най-големия екран - говорим ако наистина смята да позлзва навигацията, а не просто за екзотика.

Иначе след време ако имам кола - задължително с фабрична и естесвено настоящата в джоба;)

А сега на въпроса - не съм пробвал на смарт програмите, но:

Роуте има по подробна карта за София и определено се справя по добре в рутирането.

Том Том - навсякъде извън София - става и за София, но е на Роуте 66 е доста по-подробна.

И най накрая - картата за България на ТОМ ТОМ по спомени е от 2004!

 

ПП: Какво се разбир, че роуте 66 няма това което има ТОМ ТОМ?

 

Поздрави

 

Какво му е малкото на екрана на Nokia E61 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.