Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

питане за делко


10jhgf

Recommended Posts

нищо не разбрах smile118

 

всяко делко си има номер, като по този номер може да се разбере дали моето от 120ката е еднакво с твоето от твоята. Защото се различават втюъпреки че на вид са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой може ли да ми каже за каква кола е това делко -

443 213 204 521

Нямаш ли TecDoc :roll: в момента не съм на работа(в къщи я нямам програмата) иначе веднага щех да ти кажа :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на 105 завършва на 520 така че предположих че щом това е 521 и то е за 105 .Намерих друго което някои ми беше дал и видях че завършва на 541 а моето от 120-ката завършва на 540 .Разглобих ги и 3-те и открих следното : това с 421 е с 2 еднакви пружинки а другите с една като на това а другата по-дебела и свободна като показаната в книгата ,,Аз ремонтирам шкода". Бях видял едни диаграми които Viktor бе пуснал за разликите в центробежните регулатори и разбрах че наистина 521 е за 105-ца понеже щом са 2 еднакви и еднакво опънади то промяната на предварението ще е равномерна,докатопридвете различни от които едната е хлабава то както е показано на диаграмата първоначално ще имаме по-интензивно нарастване на предварението следкато започне да действа и втората по-яка изменението ще е по-забавено.Още три разлики имаше

1-номера на основата на която са закрепени тежестите са 14 на 120-ката и 17 на 105-цата

2-разстоянието м/у осите на тежестите( където се захващат и пружинките) и срещулежащите държачи на тези пружинки бе различно

3-хода на тежестите при 521 е по-голям от този на 540 и 541

Понеже това делко за което пуснах питането е чисто ново реших да го ползвам като го преработих като 541 само, че основата на тежестите я оставих неговата с по-големия ход само нагласих разстоянията за пружинките и сложих пружинките от 541 надявам се да не е по-зле ,а даже ми се иска да вярвам че ще е по-добре но като я пробвам ще кажа как е като на много големи обороти даде още предварение.

Весел празник колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво намерих:

 

443.213-204.480 - 105 до 07.1983

443.213-204.460 - 120Л и ЛС до 07.1983

443.213-204.520 - 105 от 07.1983

443.213-204.540 - 120Л, ЛС от 07.1983, 130, 135, 136

 

Информацията е оттук:

http://spasm.cjb.net/common/Skoda%20Books/06_udrzbaopravyskoda_andrt.pdf

 

Разгледай http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=2380&start=0

 

Имай в предвид и че българската книга Аз ремонтирам Шкода е от преди модификацията през 83-84 и там предполагам е старото делко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.