Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Работа с куриери...


AndyFX

Recommended Posts

Искаш да кажеш Еконт ;) Честно да ти кажа не се връзвай на такива далавери, защото може и да не си видиш парите. Обърни внимание във почти всеки форум (дата.бг, далавера.нет и т.н.), колко недоволни има от куриерските служби. Ето ти страницата на Еконт: http://www.econt.com

 

П.П. На това попаднах докато ровех в гугъл за страницата на Еконт http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... 1943960052

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E защо пък само Еконт, има FedEx, UPS InTime, Speedy, Mail Express, BulPost. Последното са Български пощи, станцията им е срещу входа на Биад, на Гурко, най са евтини, но аз работя с FedEx и UPS InTime и съм изкючително доволен от тях.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Ванка, има Еконт, но те не са единствени, другите също са добри, работя с тях, прозвъни ги, обясни каква ти е ситуацията и си избери тази, която най-много те устройва, може пък да е Еконт в твоя случай. Дестинацията не е от значение, а коя фирма ще ти свърши работата, както ти искаш. А за парите - да ти преведе сумата плюс транспортните разходи най-добре и тогаз му пращай компютъра.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или с пощенски запис - даваш му адреса си и пощенския си код, парите ще дойдат в пощата до вас и от там ще ти пратят известие с което и с личната ти карта ще си получиш парите, или по банков път, ако имаш сметка, издиктувай му я и готово. За сумата на разходите - първо говори със избраната от теб куриерска фирма, за да ти кажат колко ще струва услугата и добави сумата към цената на компютъра.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той ти има адреса, ако държиш да се разходи до София да се видите.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм купувал така няколко пъти и не съм имал проблем но само съм купувал а не продавал.

Защо не провериш и Спиди - в предишната ми работа изпозвахме тях и не е имало проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвал съм към 5-10 пъти ЕКОНТ и няма проблем с наложения платеж. Всички пари съм ги получвал без проблеми.

 

Звъниш по телефона и им обясняваш големина, тегло и тн какво е това което пращаш. Казваш им до кой град ще пътува, дали до техния офис или до адреса на клиента. Казваш дали ти ще го занесеш до офиса на еконт който е близо до вас или някой ще дойде да го вземе от вас. Аз съм ползвал от врата до врата че е най удобно. Казваш какъв час и ден ти е удобно да дойде човек до вас, за 3 мин го опакова и натоварва и си заминава. След 5-6-7 дена ти звънят по телефона и те питат кога си у вас за да ти донесат парите и всички са доволни.

 

Спиди също съм ги ползвал, но услугата наложен платеж не се предлага на частни лица. С 2 думи :"не става"

Относно другите фирми споменати от колегите нямам мнение, не съм ползвал и докато съм доволен от ЕКОНТ не мисля да ги ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина няй-добре е да изпратиш колета с наложен платеж. Така не рискуваш нищо, защото получателя не може да си вземе пратката, докато не плати на куриера. Поне е на 100% сигурно, че няма да те изпързалят.

 

П.С. Еконт не са лоши, но са едни от няй-използваните и наистина могат да се забавят, докато дойдат да вземат пратката. Съветвам те да провериш как стоят нещата при D&D Express http://www.dnd-express.bg/index.php . Ползвал съм ги много пъти и са ОК.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работих година и половина като куриер,сега пак имам общо с тях,моят съвет е -помисли дали ще оцелее до там,защото дори да си писал че е чупливо,има такива моменти при товарене и разтоварване и когато са много пратки и някой някъде да го подхвърли на купчината ,за по бързо нареждане и тогава може да се повреди.Другото е ,че не всяка фирма ще ти вземе пратката ,защото ако е опакована ,не знае състоянието на уреда,ако си го писал с подпис след отваряне и проба и се окаже дефект,започват големите мъки.За наложен платеж редко има издънки,защото обикновено са по 3 или 4 товарителници с един номер ,всичко се вкарва в компютър и се следи движението на пратката.Та ако можеш си го занеси или прати по твои познати ,или да дойде някой да си го вземе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един съвет от мен - винаги си прибирайте разписките! Наскоро имах случай да забравя да я взема и служители на Еконт се опитаха да ме накарат да си платя пратката 2-ри път. На всичко отгоре те самите бяха объркали типа на пратката - вместо с наложен платеж с някаква застрахователна стойност са я писали, при което даже не е трябвало да плащам нищо, а оня тарикат в офиса си прибра парите и после най-нагло твърдял, че не съм му ги бил дал :evil: Добре, че охранителните камери в офиса заснемат всичко, но изхабих доста нерви, ако беше с доставка до дома сигурно щяха още да се усложнят нещата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.