Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Особености на националното шофиране в зимни условия :)


siromaha

Recommended Posts

Снощи се връщах от Плевен, където празнувах Новата Година... пътуването ми отне 3:58 часа (160 км. м който нормално се вземат за около час и половина). По магистралата нямаше и помен от снегорини чаааак до Долни Богров, но и те не вършеха никаква работа горките. Магистралата беше абсолютно непочистена и нямаше и следа от асвалт никъде по пътя. Добре, че беше ASR-а (да е жив и здрав изобретателят му), щото иначе пътуването щеше да е още по-дълго.

 

Мислите ли, че има шанс някога фирмите за почистване да не бъдат "ИЗНЕНАДАНИ" от снега а те самите да го изненадат, а така да изненадат приятно и нас???????? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,просто нямам думи !!! :evil: Аз пък празнувах в Сл.бряг . На 02.01.2008г в 9ч. сутринта тръгнах към София и в 17ч. акостирах в Стара Загора,където се наложи да преспим и днес с нови сили ще продължим. Положението е трагичноооооооооооооооо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,нека не бъдем толкова критични.

Снегопочистването е малък проблем!

1во-с природата човек трудно може да се бори.

2-повечето плючт комунизма,но тогава имаше ред.

Говоря за нещо друго!

Хората не случайно са направили пояси около пътя който да пазят от навявания-е сега като ги изсякоха-жули Ветре!

Те и да минат машините като навее след 10мин кел файда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,нека не бъдем толкова критични...
само ще спомена няколко кръстовища В СОФИЯ от вчера (че и от днес) - "Подуяне", "слатинска" и "шипченски проход", "Орион" в Люлин... на първото дори един ТИР се беше подхлъзнал и завъртял. Не съм критичен - но си мисля, че ако ние в ГРАДОВЕТЕ не можем да си оправим снега, какво остава за междуградските пътища. И не е като да "не им стигат силите" - по официална статистика 250 (двеста и петдесет) снегорини би трябвало вчера да са чистили снега... аз цял ден не видях нито една! Няма да цапам форума ни с ругатни, ма пращам много поздрави на всички, гласували за поредния ни нефелен кмет - за ВТОРИ мандат.

П.С.: В някои държави е направена така инфраструктурата на пътищата, че снегът се стопява от загубите (които така или иначе ги има винаги) на топлофикацията. Така или иначе си плащаме и таксите, и данъците, и загубите на това дружество, защо поне тези пари да са полезно изразходвани?! Риторичен въпрос...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yohi, честно казано не ти и трябва ASR - имам такова чудо, но когато закъсах издрапах без него! И което е по-важно когато взимахме колата от Еуратек човекът, който ни я предаде каза, че ако някъде забуксуваме сериозно - пясък, сняг, подобни - по-добре е да се изключи.

Колата е Октавия 1.9 TDI комби - по книжка 1300кг, но с нас на борда и още малко багаж - около 1500кг със сигурност.

 

Честно казано ASR-a го взех само за да мога лятно време като подам повече газ гумите да не превъртат, защото жената казва, че "много пилиш гуми!" И тази работа я върши прекрасно. Останалото си го правя сам с педала на съединителя и без газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,нека не бъдем толкова критични.

Снегопочистването е малък проблем!

1во-с природата човек трудно може да се бори.

 

Съгласен съм, че трябва да има и малко оптимизъм... но кажи ми как да съм оптимистичен, след като в Австрийските Алпи, където природата е дооста по-неблагосклонна е възможно около пътя да има 1.5-2.5 метра сняг, а самият път да е не само почистен но и СУХ?!?!?

Тук единствената природа, която има значение е природата на управляващите.

 

Поне, след като Ба'т Бойко се закани наистина почистиха булеварда пред нас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук вече направо на политическа тема го докарахме.

Първо БГ,не е Австрия или Швейцария-и като инфраструктура и като бюджет.

След това-вие си избирате управниците-после уааааааааааа защо така и защо така,сравнения между нас и другите страни.

Несериозно е нали?

Той Бат Бойко не е супермен-да каже започвайте да чистите и те хоп-щом каза бат Бойко-юруш.

Оставете и шефа на пътно поддържане да скатае някой лев от дейност-нали все пак сняг вали-ако не вали не може да се начисли почистване и тн.

Сега ще има моралисти който ще кажат-как може да краде и тн.

Ми и вие да сте на негово място и да имате жъзможност да го направите(ще го направите)-всеки казва няма-понеже не му се е отворила тази възможност.

Аз изказах мнение за поясите-макар хората занимаващи се с дървен материал да са помислили за природата а?Само джоба ги интересува-така е със всички-важно е кешовица да има-моя джоб нали е пълен-пък нека другите 1,2 дни още да си починат,да не работят понеже не им са изчистени фирмите и улиците и не могат да стигнат.

Проблема е голям-наистина и аз не искам да го изкривявам.

Но когато видимо не се работи по въпроса-или ще си премълчим и преглътнем(ние сме свикнали) или ще се опитаме да вземем нещата в свой ръце.

Аз например си извиках багер-разчисти ми перфетно фирмата за 30кинта и айде-няма какво да разчитам да мине камион на Шеле(Добрич)!

Незнам дали колегите са запознати(то и аз не съм много запознат),но ако не се лъжа такива държави като Канада,Австрия и Швейцария и тн.-не ползват сол и Луга както нас ,а някакъв препарат(все едно безконтактно за колите)-пръскат с него и снегът изчезва.(но си е яка цифра)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз например си извиках багер-разчисти ми перфетно фирмата за 30кинта и айде-няма какво да разчитам да мине камион на Шеле(Добрич)!

 

Признавам, че найстина си намерил най-добрия начин да се справиш с проблема.

Кажи ми обаче как да си повикам багер да почисти пред нас на един от най-оживените булеварди в София... помисли и какво ще стане ако само още 5-6 човека от квартала решат да го направят по същото време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Бат' Бойко ви е е виновен? То да беше само той да го махнем. Истината е, че държавата е мижитурка, без воля, без сила. Всеки ден има случаи на застреляни послред бял ден. Да не мислите, че ще осъдят сега австралиеца дето заколи момчето в мега центъра на София? Ще го осъдят колкото осъдиха ония руснак дето беше кандидат за спортист на годината. Вие пък чак искате да ви чистят. Нали са прибряли милионите от концесиите, сега пък и да чистят, еми много става. Но не е София само. Най-лесно е - "Бат' Бойко педерас" и тва е. Бриго сигурно щеше да тръгне сам с лопатата да рине из София или да подкара една ГАЗ-ка снегорин из кварталните улички. Или пък Тити сигурно щеше да строи Лукойл на плаца и айде всеки с по една лопата. Вижре и другите градове - Пловдив, Русе най-вече... Там кметовете по принцип са много по-нормални но пак всичко е зарито. Просто не е само до кмет. Кмета служи на държавата, ама като няма държава си служи на портфейла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз например си извиках багер-разчисти ми перфетно фирмата за 30кинта и айде-няма какво да разчитам да мине камион на Шеле(Добрич)!

 

Признавам, че найстина си намерил най-добрия начин да се справиш с проблема.

Кажи ми обаче как да си повикам багер да почисти пред нас на един от най-оживените булеварди в София... помисли и какво ще стане ако само още 5-6 човека от квартала решат да го направят по същото време :)

 

Трябва да се действа според ситуацията.Аз за фирмата нямам претенций

Но найстина не е приятно да се чистят само главните булеварди и тн,а да се пренебрегват именно междублоковите(в СФ сигурно междукварталните)!!

Но какво да се прави-такава е суровата действителност!

Всеки който сме си избрали(лапа-ама яко лапа в зелено,а не други работи)!

Само лидерът на ДПС ако знаете какви активи има-за 3,че и повече поколения напред-но си стой човека-едва ли е от болна амбиция да буде управляващ,или да помага на народа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че трябва да има и малко оптимизъм... но кажи ми как да съм оптимистичен, след като в Австрийските Алпи, където природата е дооста по-неблагосклонна е възможно около пътя да има 1.5-2.5 метра сняг, а самият път да е не само почистен но и СУХ?!?!?

 

Поне, след като Ба'т Бойко се закани наистина почистиха булеварда пред нас...

 

По първата част - пътувал ли си през Австрия когато ЗАПОЧВА да вали? Опесъчават и .... няма ефект! Щото камиона минава и след 1/2 час имаш нови 15cm сняг! Но спре ли след 2h всичко по ГЛАВНИТЕ артерий е на 6! Второ и трето степенните се обработват след ден-два че и повече. Т.е. подобно на Бг.

 

За втората част - човека (не че го харесвам кой знае колко де) си свърши работата ПЕРФЕКТНО! Излъгаха го и той намери начин да го докаже (с полицията). Заплаши ги и видяха че не минават "циганските" номера. Това му е работата и си я свърши независимо дали ни/ви харесва или не.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Човека" беше обещал завод за боклука преди 1 година... А имаме само по някое надлезче и фонтанче.

 

"Човека"(и аз не съм му особен почитател, ама си върши работата) нали се сещаш, че самосиндикално няма как да действа? Правителството доста дълго си дръгна ма*урите без да направи нищо по темата с боклука(де да беше само боклука...) и то години преди "човека" да стане кмет. Тъй че, нещата наистина са комплексни в случая, а и не само. Наистина, изключително ми е интересно ако си бяхме избрали друг кмет, той какво щеше да направи...примерно дедо ви Бригадир?Дали щеше да почне собственоръчно да рине сняг или щеше да се преквалифицира от кука в строител и да вдигне завод за боклук за 2 седмици, при това с голи ръце? Ако ББ беше чак такъв въздух под налягане,какъвто доста хора се опитват да го изкарат, надали щяхме да си го изберем за втори мандат(също така надали щеше да бъде считан за следващия премиер), защото можеш да излъжеш народа само веднъж (за справка - Симеон Сакскуборгготски).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Човека" беше обещал завод за боклука преди 1 година... А имаме само по някое надлезче и фонтанче.

 

Темата стана силно политическа, но....

 

Завода за боклук е не само Софийски, но и държавен проблем! Ония плазмодий (серго) прави сечено по всички параграфи на Бойко (защото той е кмет, ако беше друг на него щеше да е, освен ако не беше спечелил комуниста). В резултат нито околовръс (все пак работят по него!), нито завод за боклука, нито почистена София. Изобщо кретенията в Бг е че освен че всеки се бори за власт използва спечелената позиция не за да бута държавата напред а за да стопира политическите си противници! И докато "умния" български народ гласува против а не за и за миналото вместо за бъдещето ще сме така! Сами сме си виновни!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то като няма за кого какво да се прави. Трябва никой да не гласува май.

 

Те затова сегашните се канят да направят гласуването задължително! И при появата на нов на хоризонта (пресен пример ББ) първата им работа е здраво да го охулят та белким не отнесе много. Че ако им вземе власта веднага ще блесни какви са НИ хубавци!

 

PS: Моля да бъда разбран правилно! НЕ харесвам ББ! Просто в момента той е човека който най си върши работата. И колкото и да не го харесвам няма начин да не му го призная!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ще стане като никой не гласува? То за това сме на т'ва дередже. Все повече и повече ще ни управляват резаните с купените гласове, все повече мангала и турчина ще имат повече права от мен в собствената ми държава. Надейте да гласувате бе, най-добре така....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....много са ми интересни някои хора!

15 години дремаха и не видяха кусури и ся ,човекът им виновен !

То ако моеше с магическа пръчка , и аз да съм подкарал Октавия!

Оставете Човека ,може и да поизрине Авгиевите обори....

Ако не става ...следващия, това е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ще стане като никой не гласува? То за това сме на т'ва дередже. Все повече и повече ще ни управляват резаните с купените гласове, все повече мангала и турчина ще имат повече права от мен в собствената ми държава. Надейте да гласувате бе, най-добре така....

 

За съжаление, така е. Аз винаги гласувам за ... най-малко лошия. Е да, ама за да гласуваш трябва да се позамислиш, а това за нашего брата е трудна работа. Много по-лесно е да казва, че "всички са маскари" и да чака да дойде някой да го "оправи"... :mrgreen:

PRR, напълно съм съгласен, но "умния" български народ дори и против не ще да гласува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какъвто народа такава и държавата!

 

Твърде неприятно ми е (а сигурно не съм единствен) да чета подобни генерални заключения за България и респективно всички българи (т.нар. от теб народ)!

 

Ние самите сме България, драги, и ако нещо не ни харесва, има три варианта: да го променим; да не го променим; да си пуснем сешоара във ваната (надявам се сещаш какво имам предвид). Съгласен съм, че България е в слаба позиция днес. Че държава няма, поне не и в модерно-европейския смисъл на това понятие. Само че, всеки сам избира какво означава за него България.

 

България, уважаеми Българино, може да означава много неща. Може да я приемаш като политическа карта. Може да я приемаш като историческо понятие. Може под България да разбираш приказната природа на родината ни. Може под България да подразбираш своя народ(макар очевидно да те е срам от него). Само че, тя, България, не може да бъде нито причина за успехите ни, нито за несполуките ни. Успехите на един народ са плод на усилията на хората от този народ и на прищевките на съдбата, ако щеш. А съдбата също е относително понятие. Усилията на един човек и един народ винаги могат да я променят. Стига да има воля за това, а не измиване на ръцете с подобни плоски лафчета. България е нещо, което за нашите предци е било велико, тъй като самите те са го направили такова. Сега ако смятаме България за нищо, то тя е нищо заради това, че ние правим всичко по силите си тя да бъде нищо. И това, че имаме калпави управници в последните години определено не значи, че от народа ни (в този народ влизаш и ти, мислителю!) не става и чеп за зеле :evil: . Лично аз вярвам, че ерата на модерните Бай Ганьовци ще отмине и ще си имаме добри управници, които няма да гледат личните си, а интересите на България...дано оптимизма ми не е въздух под налягане. Въпреки че, ако продължаваме да сме непукисти и да не интересува кой ни управлява (за справка - активността на последните избори), нещата ще си вървят по старо му :? .

 

 

 

П.П. Ще ме извинявате за предългия пост, ама просто не се сдържах.

П.П.2. 10х на братчеда (някои от вас го познават), че ми помогна да си синтеризам мислите, че иначе щях да изпиша 3 пъти по толкоз сигурно :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една птичка пролет не прави

 

Къде е птичката?!?!? Аз не виждам ни една на хоризонта :(

 

PS: Goga, VooDoo имам една молба към вас: Не коментирайте взаимно постовете си! Ще ни спестите бая "удоволствия" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно колеги - има светлинка в тунела .... - фаровете на насрещния локомотив.

 

А сериозно - наистина мисля че идва времето всички тези некадърници и самозванци по ключови места в държавата и фирмите да си ходят.. Дотам се стига, че наистина почваме да се обвиняваме, че не сме стока българите заради такива блюдолизци - сори за архаизма,

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.