Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Stop-start Bosch system?


Recommended Posts

Та така,

 

Четох доста за тази система. BMW вече я слага серийно на повечето си серия 1-3. Интересно е, че и VW group я харесват и ще я имплементират. От прочетеното оставам с впечатление, че става въпрос за втори, по-малък стартер, логика за управление, свързана с педала на съединителя и може би още един акумулатор (казвам може би, защото системите на Citroen са на 42V и определено пишеше за втори акумулатор, докато тези на Bosch са пълно радиомълчание). Та въпроса ми е - ще ли е възможно това да се добави към случен автомобил, подобно на разните други тунинги, или на газови уредби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спреш на светофар се гаси мотора и като я настъпиш зверски на жълто пали пак и отлиташ, има го отдавна на по шукаритетните коли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си на фарове и тях ли гаси? :lol: лично аз мразя разни компове да се бъзикат с колата ми вместо мен да я палят, гасят и т.н... предполагам обаче китайците вече са произвели подобни системи за универсален монтаж към всякакви марки и модели :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе, като цяло идеята не е лоша стига да има опция да я изключваш тази система. Ако по този начин се намалява разхода при очертаващата се петролна криза към 2012г. колите в които бъде интегрирана успешно ще се започнат да се търсят. Хитра джаджа, стига да работи добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

high_octane, Петролна криза ? Глупости на търкалета. Един продукт струва толкова, за колкото можеш да го продадеш това е. Петрол има колкото искаш. Плюс факта че има алтернатива.

 

Гледай за електрическата кола. В малък момент от филма буквално за секунди дават работилница, в която човек монтира електрически двигатели + батерии на каквото и да е купе и то върви на ток. Пробег от 100км с едно зареждане не са проблем. Мен и 50 ме устройват, да си ходя до университета/работата и обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема засягаш, но това вече е коментирано :) Не си спомням кой точно колега беше пуснал един линк с една много добра статия точно за енергийните източници вкл. петрола и алтернативите източници. Ако те интересува тази тема поразрови се и я намери, винаги има какво да се научи повече. Само за инфо - САЩ планират края на автомобилната индустрия, в сегашния и образ, да бъде към 2050г. като се има впредвид, че те са един от пазарите с най-голяма консумация и запаси. И за да не оспамваме темата, ако все пак те интересува - хвърли един поглед на това филмче - Who Killed the Electric Car ?, може да го дръпнеш от замундата. Ел. колите отдавна са факт, но кой има интерс от тях и дали ще бъдат допуснати до масово производство е съвсем друга тема ;)

Поздрави !

 

Извинения за лиричното отклонение от темата :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам никаквъ смисъл в такава система-освен за шукарийка!

То в СФ. на натоварения трафик само ще се гаи и ще се пали.Едно гасене и палене изтощава доста повече акумулатора от други неща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl, вярно е, че ще се пали често, обаче много време двигателя няма да работи. Замисли се - много светофари имат цикъл над 40 секунди, аз знам 2 над 60 сек. Значи за около 5км трябва да прекараш доста време в чакане да ти светне зеленото. През това време никакво гориво не тече, разхода пада доста. При движението, което има в София според мен икономията ще е голяма.

 

Освен това въобще не съм сигурен дали тази Start-Stop система е на базата на обикновения стартер - ето го примера на Хонда Сивик Хибрид - стартера е до маховика или в него и докато колата върви работи като генератор, а когато трябва да се запали колата върши работа на стартер. Това е доста интелигентно решение, което е и много тихо - на Спийдфеста имаше една такава и никой не разбра тази кола дали загаси двигателя си или не - толкова тихо тръгна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам никаквъ смисъл в такава система-освен за шукарийка!

 

Абе щом повечето производители на коли сериозно се замислят да я влагат, няма да е само какво беше това.... шукарийка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като е станало модерно всички ще земат да го слагат!Същата работа,като едно време със мигачите в огледалата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма за електрическата кола = who killed the electric car :)

 

 

Наистина темата е болна, и точно в този филм се казва как USA диктува световния пазар на автомобили и просто няма КОЙ да ги спре. Японците са се опитали с приус, но доколко е успешно, никой не знае :)

 

 

Филма пък на Ал Гор, посочва как колите са един много малък процент от замърсяването на атмосферата, въпрос с който също страшно много се спекулира. Не е проблема в колите и горивото. Масата с картите където се развива играта е на много по-високо ниво. Да сме живи и здрави и да имаме пари да си поръчваме готини колички с всякакви екстри smile159 Колкото и да го мислим от нас почти нищо не зависи :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.