Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

безхаберни сме!!!


Recommended Posts

Най-тъжното е, че такива новини вече не правят впечатление.. Правим си харакири като нация бавно и сигурно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали имаше и в София такъв случай - 2 момичета затрупани в колата си. Ама това вече е върха - 2 дни да не си мръднат пръста да разчистят отломките :evil: ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

роска тва е срещо нас. вечерта ходих на гарата и даже на връщане нямаше чингита/ разлика 2ч. само мога да кажа че ония са малоумници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-тъпото е, че точно DIR.BG писаха, че са паднали козирки, но отдолу нямало затиснати хора... чак на следващия ден се разбра за горкото момиче. Струва ми се, че понякога медиите хвърлят пръст в очите, вместо да разясняват ситуацията. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжна история. От "Господари на ефира" направиха ропартаж ВЪРХУ отломките и ВЪРХУ момичето. Казаха, че "за щастие няма жертви" :roll:

Само след ден беше направена тази снимка с черния чувал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tafkata,

 

Нека не обвиняваме тези които не са виновни! От "Господари на ефира" няма как да знаят дали има или няма пострадали! Те са питали "компетентните" органи и са получили отговор "няма пострадали". Те това и предават. Нали си съгласен че не е тяхна работа да ровят и да проверяват? Друг е въпроса защо "компетентните" органи не са си свършили работата! И отговора е прост: Защото са държавни служители. Защото в Българската държава няма наказан държавен служител за безхаберие и несвършена работа! Защото държавния служител се защитава дори тогава когато не си върши работата, че и дори когато саботира работата на останалите! Когато почне да се гони ВСЕКИ, независимо дали държавник или частник, за несвършена работа тогава и тези издънки ще намалеят (няма начин да изчезнат). И тогава ще се доближим до понятието "нормална държава". За съжаление до тогава ще трябва да изтече още мнооого вода ....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В голяма степен според мен имаме вина всички граждани, не за конкретния случай, по принцип, В последните години забелязвам тенденция - безразличието ни поглъща. Колко от нас излязоха, за да почистят снега пред блоковете си? Та нали държавните служители са извадка от гражданите? Съгласен съм, виновни има, и това не сме ние, но в случая! Но като се случи нещо такова е хубаво да опитаме да действаме, да не сме безразлични, да не чакаме отговорните да го свършат - за съжаление стигнахме до там, че на тях явно не можем да разчитаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tafkata,

 

Нека не обвиняваме тези които не са виновни! От "Господари на ефира" няма как да знаят дали има или няма пострадали! Те са питали "компетентните" органи и са получили отговор "няма пострадали". Те това и предават. Нали си съгласен че не е тяхна работа да ровят и да проверяват? Друг е въпроса защо "компетентните" органи не са си свършили работата! И отговора е прост: Защото са държавни служители. Защото в Българската държава няма наказан държавен служител за безхаберие и несвършена работа! Защото държавния служител се защитава дори тогава когато не си върши работата, че и дори когато саботира работата на останалите! Когато почне да се гони ВСЕКИ, независимо дали държавник или частник, за несвършена работа тогава и тези издънки ще намалеят (няма начин да изчезнат). И тогава ще се доближим до понятието "нормална държава". За съжаление до тогава ще трябва да изтече още мнооого вода ....

 

Поздрави

Аз не обвинявам Господари на ефира в абсолютно нищо. Просто беше много гадно, че това момиче лежа там два дни, а беше дори и тъпкано от хора. В случая виновни са само и единствено органите задължени да почистята разрушенията. Виновни са и от банката, че не предоставиха видео записа от охранителните камери на полицията.

Като си помисля, че редовно тегля пари от този банкомат... :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 01., 02. и 03 януари аз излязох да почистя пред нас, тротоарът и лицето на къщата ми е с дължина 15 м. към улицата, но единици ме последваха и не само в нашия квартал. Заледени и непочистени тротоари, а вием че улиците не били почистени. Когато всеки хване лопатата, тогава да се търси сметка за това което е непочистено, а не само да се посочват виновни. Сега какво се получава - стъпвам на шосето и за да не се пребия на тротоарния лед рискувам кола да ме удари. Колегата PRR добре го каза - перефразирам - като почнем да си вършим работата и да сме социално отговорни, не само материално очакващи, тогава животът ще ни е по-добър и не толкова често в опасност.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам, че си има частни фирми на които е възложено да се почиства от общината и отговорни са именно те плюс самата община която трябва да контролира. Сега ще обясня защо:

Разбира се всеки може и трябва да си почисти снега пред входа и да го нахвърля примерно в градинката или някъде където да не пречи. В никакъв случай обаче не е правилно да се почистват тротоарите от от снега натрупан там от снегорините като снега се изхвърля обратно на платното. Това вече е безхаберие. Щом може да се докарат тонове сняг за 2 дни в центъра на София то той може и да се извози извън града и това е работа на общината и наетите частни фирми.

 

А за другите случай - смъртта на момичето във Варна или двете момичета които загинаха нелепо в София в колата си или онази, която я намериха премръзнала в Нови пазар.

Смятам, че има нещо наречено шанс или късмет или както искате. Просто случват се тези неща (това е за срутванията) А за замръзналата лелка - еми виновна си е! Трябва да е малоумна за да си мисли че може да мине 15 км в това вреем с нейната скорост това са поне 3 часа пеша в снега. И сега тъпаците от БТВ питат кой носи отговорност. Това е най тъпата телевизия. Просто съм възмутен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.