Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регистрция на нов автомобил в общината


izov

Recommended Posts

Здравейте, някой знае ли каква е процедурата при чисто новите автомобили? Особено ме интересува частта с парите. Пак ли се прави оценка от застраховател или се плаща на базата на договор за покупко-продажба (излиза доста дебело така...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава регистрация.

Има подаване на декларация за облагане с данък МПС, подава се от собственика на автомобила, бланката я има в данъчната служба Местни данъци по местоживеене. Към декларацията се прилагат ксерокопия на договора за продажба и големия талон (ако не се лъжа). Това трябва да стане в срок от един месец след закупуването, след това си плащаш данъка. Има сметачка в gbg.bg. колко ще ти излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не се ли плаща и такса придобиване.
плаща се, само че данъка за 2008 ще можеш да платиш след април месец, ако не го платиш лихвата е в размер на 1% от него на година
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо омотахме понятията.

Данъка при придобиване на имущества по възмезден начин наистина е 2% от застрахователната стойност (която може да е различна от стойността уговорена в договора за проджаба), но това се отнася само при придобиване на вече регистриран автомобил и тези 2% ти ги удържа нотариуса при заверяване на подписите на договора за продажба. Нотариуса ги внася в приход на съответната община (район за София, Пловдив и Варна).

А данъка МПС се плаща всяка година и е в зависимост от конските сили и възрастта на МПС - то.

Когато се купува ново нерегистрирано МПС от вносител данък за придобиване не се дължи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей супер :D Оправи ми настроението :D Благодая много. В сайта на общината не е обяснено добре и така и не разбрах дали за чисто нов автомобил се плащат 2%. А освен това естествено никой не вдига телефоните там :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз скоро(преди 3дена) правих тази процедура.Колата не е нова от магазина, но нова за мен. Срока за подаването на тази декларация е

2 месеца ако е закупена колата от БГ ако е внос е по малко, но не съм се интересувал колко. 2% се плащат от сумата която е посочена в договора за покупко -продажба. Декларацията се подава с 2те ксерокс копия както каза голегата по горе.

След като си подал тази декларация чакаш минимум 2 седмици за обработката на декларацията и чак след това може да си платиш данъка. На мен ми препоръчаха да не чакам 2 седмици, а да мина април или май

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е за 2-та месеца за обработване на декларацията, аз като си я подадох веднага ми взеха 2%, а после и данъка-всичко 10 минути беше процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз платих 2% и след което с бележката от плащането си подадах декларацията. Питах ги дали не може сега да си платя и данъка , че да не се разкарвам пак и ми казаха, че след минимум 2 седмици(не месеца) ще мога да го направя докато ми се обработи декларацията. ПРиех го за приятелски съвет това да отида към април, което ме навежда на мисълта, че щом жената(тази на която и дадах декларацията) така ми каза значи се обработват по бавно тези декларации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.