Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Интересна статия - "Защо дизела е по-скъп от бензина &a


gogata

Recommended Posts

Статията наистина е много интересна. Позволих си тук да я пусна, ако модовете или Юли решат, че мястото й не е тук - местете на воля, братя :mrgreen: . Поздрави!

 

http://e-vestnik.bg/2879

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро понеже някой ще се се възпротиви и ще надигне глас против по скъпия дизел и ще пита защо в БГ е така, лукойл и държавата чрез акцизи ще направят така, че бензина да е по-скъп от дизела както е в ''европата'' Лошото е че няма да се намали цената на дизела, а бензина ще стане по 2,5лв и ето всички са доволни>>дизела е по евтин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм убеден, че няма да свалят дизела. Няма логика да си намалят печалбата, освен ако няма закон да ги задължи и озапти. Защото както и да гледаме на ситуацията все към спекулация клонят нещата. Едно време същото необосновано поскъпване се случи с газта... Пък и ако продължаваме да недоволстваме от скъпия дизел, понеже сме държава, в която всичко може да се случи, най-много да ни натресат по-скъп бензин и да се тупнат в гърдите - ето на, дизела вече е по-евтин. Не искам да кажа да се примирим, далеч съм от тази мисъл, но в държава, в която често няма закони или законите се заобикалят или използват в нечии интерес, единственото решение е бунт, гражданско неподчинение и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Печалбата се прибира няколко пъти от тез горива ... в тази статия има няколко грешки , които са направени несъзнателно предполагам ... цената на горивата се дават за тон т.е. 800 и колко си лева за тон , а ние го плащаме по 2 и кусур за литър , та в един тон има 1200 литра заради плътността на горивата ... цената на барела стигна 100$ за барел , ма долара падна до 1.4 че и по малко ... е мен ми се види доста по - малко отколкото 56$ / барел при 2 лева за долар , а тогава цената беше 1.20 - 1.30 за литър ... е те това си е чиста спекула :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро понеже някой ще се се възпротиви и ще надигне глас против по скъпия дизел и ще пита защо в БГ е така, лукойл и държавата чрез акцизи ще направят така, че бензина да е по-скъп от дизела както е в ''европата'' Лошото е че няма да се намали цената на дизела, а бензина ще стане по 2,5лв и ето всички са доволни>>дизела е по евтин

 

ВРЕМЕ Е И НАФТОВИТЕ ПЕЧКИ ДА УСЕТЯТ КАКВО Е ГОРИВО,,а горивото е бензин другото било то отпадък все се плаща :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро понеже някой ще се се възпротиви и ще надигне глас против по скъпия дизел и ще пита защо в БГ е така, лукойл и държавата чрез акцизи ще направят така, че бензина да е по-скъп от дизела както е в ''европата'' Лошото е че няма да се намали цената на дизела, а бензина ще стане по 2,5лв и ето всички са доволни>>дизела е по евтин

 

ВРЕМЕ Е И НАФТОВИТЕ ПЕЧКИ ДА УСЕТЯТ КАКВО Е ГОРИВО,,а горивото е бензин другото било то отпадък все се плаща :mrgreen:

 

Това е смешно - мойта новозакупена нафтова печка ми гори 6.5 в софийско задръстване, а е 75 кобилки. Няма как на тия като нас с дизелите да ни стане зле ако ще и още да го вдигат.

Не виждам защо обаче пак да стигаме до логиката - Не аз да съм добре а Митре да е зле. Вместо наистина да се замислим на какви маймуни ни правят "ония" и дали вече наистина не сме станали такива. :mrgreen: :mrgreen:

 

EDIT: освен това - аз на печката може да сипя 30% бензин, и керосин мога, и олио/не че съм се засилил/ пробвай да сипеш на бензинката нещо различно от предписания октан :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FAV135,

 

Не им се засягай колега на хората с "бензинови бегачки" :Р

Там единствения начин разхода да е приемлив е като се сложи газова уредба и тогава приближават нашия разход :)

 

Тази тема е просто нелепа. Наистина е "аз и Вуте". Защо ни дерат? Според мен, заради това, че всичко по-голямо - Автобуси и камиони е на дизел, а през България трафик има, та хайде да печелим от това. Мен ме разби факта, че акцизите са към 40-50% и ще се увеличават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредна манипулация - на едно място се твърди, че бензинът струва еди колко си за 1000 л., а само два реда по-долу пише “т.е. с 44 лв. по-вече за литър” !!! Т.е. за какво става дума, щото да сравняваме литър с тон ?! А между другото 1 тон бензин = 1400 л. бензин. А някой да си е купил 2 кг. бензин някъде? Айде говорете на хората разбираемо.

После:

1. Когато доларът беше 2.2 лв. (преди 6-7 години), петролът струваше около 50 долара за барел = 110 лв. за барел. Дизелът струваше около 1.05 лв. за литър (барелът и литърът са мерки за ОБЕМ, така че са сравними).

2. Сега доларът е 1.4 лв. (даже по-малко), а барелът петрол 100 долара = 140 лв. за барел.

Продължавайте да смятате. Но нали не мислите, че акцизът е скочил със 100 % за 6-7 години?

Отговорът на въпроса защо е такава цената на дизела ще се намери, като се разбере къде отиват разликите

 

 

 

ей това ми хареса...)))))))))))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам дизелова котора и дори и при тези цени на нафтата не ми е зле. Смазвам с разход в и извън града :lol: ... Нещо повече - всички сме наясно, че да намериш нафта на черно е 100 пъти по-вероятно от бензин на черно. Имам приятели дето карат с нафта на 1.30лв...

 

НО, повече потребители на дизелови автомобили забравят да си сметнат разходите в сервизите, когато започнат да се чупят дизеловите агрегати. Там вече отиваш на кантар с бензините, просто си оставяш всичките икономии в сервиза. Това е факт, който иска може да ме обори - поддръжката на дизеловите двигатели е по-скъпа от на бензиновите!

 

И последно: не съм съгласен с цените на горивата само заради 1 нещо - тяхното качество. Просто е под всякаква критика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.