Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бихте ли карали автомобилите си с био дизел!


iph83

Recommended Posts

Познат работи на бензиностанция и ме предупреди никога да не слагам био дизел,даже и в каквото и да е съотношение,по простата причина,че технологията му за добиване не е усъвършенствана до голяма степен и има боклуци!Нямам намерение да тествам това в моята кола!Слагал сьм биодизел на стар GOLF II 1.6 D и като карам на село кучетата се вьртят около колата,мирише на някой военен гарнизонен стол(на пържено)!

 

P.S. Имам служебна кола Citroen C2 HDI и ходих в сервиза да попитам,може ли да карам с био дизел или не.От там ми отговориха - НИКОГА.Случвало им се е да намират семки в цилиндрите на Citroen Jumper HDI,а и пораженията са големи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори си капачката на резервоара, на нея ще видиш, че пише, че е забранено наливането на био дизел. Но дори и да не беше, не бих си правил експерименти. На достатъчно истории за задръстени гориво-проводи, помпи и резервоари с налепи съм се наслушал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава според теб,защо хвьрлят толкова ресурси да правят този био дизел,като не можем да караме с него или поне производителите на автомобили не го препорьчват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам:

 

- Как ще коментирате изискването на ЕС в дизела да се прибавя между 2 и 5% биодизел?

 

- Европейската директива цели да се намали изхвърлянето на въглероден диоксид в атмосферата.

 

- Нали при изгрянето на биодизела пак се получава въглероден диоксид?

 

- Да. Вярно. Но в същото време биодизелът се произвежда от рапица и слънчоглед. А посевите с рапица са погълнали точно толкова въглероден диоксид от въздуха, колкото се отделя при изгаряне на рапичното масло. Тоест не се нарушава баланса на въглероден двуокис в околната среда.

 

http://e-vestnik.bg/2879

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Случвало им се е да намират семки в цилиндрите на Citroen Jumper HDI,а и пораженията са големи!

 

е те такава глупост - здраве му кажи smile181

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от двигатели, ама как тая семка ще стигне до цилиндъра - тва за мене си е пълна глупост. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от двигатели, ама как тая семка ще стигне до цилиндъра - тва за мене си е пълна глупост. :mrgreen:

 

Също така как тая семка ще попадне в дизела, след като той се филтрира поне няколко пъти :?: Все едно в бутилка олио от магазина да намерите семка :mrgreen: - няма начин просто, освен ако не е пъхната там умишлено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих ползвал биодизел. А това, че в дизела ще прибавят между 2 и 5% биодизел, изобщо не бива да ви плаши :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така как тая семка ще попадне в дизела, след като той се филтрира поне няколко пъти ...

 

Ами и аз не мога да си обясня,просто предавам какво ми каза човека,НО има и друго нещо ... братовчед ми работи на бензиностанция ОАЗИЗ,сьщевременно те заредждат колите на ВиК Варна и ми каза,че вместо камион на ЛукОил са идвали цистерни на Клас Олио и директно заминават кьм ВиК.Все пак в тази цистерна има кво ли не! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[.Случвало им се е да намират семки в цилиндрите на Citroen Jumper HDI,а и пораженията са големи!

 

 

малиии...добре че сльнчогледи не са излезли през ауспуха...малииии

 

м/у другото...на мен от двигателя ми излезнаха чифт дамски крака...ама...аз сьм си виновен щото скьсах ремьк и ползвах чорапогащник...ама краката не бяха на жена ми...))))))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То обикновенния дизел не е ясно колко е чист, да не говорим ако трябва да сипвам био. за някой 20 годишен форд може ама за нова октавия си е направо богохулство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих ползвал биодизел. А това, че в дизела ще прибавят между 2 и 5% биодизел, изобщо не бива да ви плаши :mrgreen:
Тези 5% подобряват смазването,защото при намаленото количество сяра се губи смазващ ефект! smile114
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.