Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скорости (от 5-а към 4-та)


Rapid

Recommended Posts

Здравейте колеги. Преди няколко дена ми се появи малък проблем със скотосната кутия. Проблема е само когато от 5-а скотост искма да вкарам 4-та. просто не влиза и се чува една хъркане. Проблма го няма при двойно амбриране влиза си 4-та без проблем. Също и ако много внимателно се вкарва на 4-та е междинна газ пак влиза но не всеки път.На другите скорости няма никакъв проблем. Маслото в скотостите е някаво на приста и си го има ;) но на -15 си е голяма мъка(става като грес).

Къде може да е проблема ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eдин приятел си сложи наскоро някакво българско масло в скоростите реното, понеже му трябваше спешно а в близката бензиностанция продаваха само това. После и той започна да се оплаква.

Аз напоследък карам само с трансмисионно масло на Елф и нямам оплаквания. Преди доста години на ладата съм слагал и Аджип, ама в студовете трудно се местеше лоста докато загрее.

Не знам обаче скапването на синхронизатора има ли нещо общо с качеството ма маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена че преди да сменя маслото с пристата , скоростите бяха доста по-шумни. Като се постопли малко ще го сменя маслото с някакто по-добро, но не мисля че проблема е от него :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петъо съжалявам да ти го кажа ама и 10 масла да смениш пак ще е така след като веднъж вече се е появил проблема - Аз също карам с трансвисионно масло Приста ЕР90 и въпреки че е на поне 25 000 км маслото няма проблеми със скоростите. Просто на твойте им е дошло време за отваряне и това си е. Все пак първо прегледай превключвателния механизъм да не са му скъсани гумичките в каренцето, ако е от този модел изобщо понеже нали са два вида или 3 даже.

 

Тука може да си чешеме езиците много на тема масло, но на скоростната кутия общо взето и дреме на гъза за вида на маслото стига да го има - аз съм карал и с масло за стругове и няма яд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

От две седмици имам пета. Появи се в точния момент, когато най - после сложих 135 мотора. По инфо на човека, който ми намери кутията (Господ здрове да му дава, защото ми без нямаше как да си сложа мотора) последната е хъркала от 3 - та на 2 - ра. Решихме да я разпилеем. Разпиляхме една четворка, взехме здравите синхронизатори и ги сменихме без пета защото видимо си беше здрав. После изчезнаха всякакви хъркания. Останах с впечетлението, че на сихронизаторите им личи кой е за смяна. Маслото е възможно най - простото българско и мисля, че разликата между двете кутии не изисква някакви специални масла, но окончателно ще знам, като дойде зимата. По приницип петарката ще иска повече масло, ама колко - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си ниво, което се мери с масломерната пръчка на двигателя - и гледай да не я препълваш с масло, че ще замине на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко масло трябва да налея 5 - тарката, след като съм я разглобявал? Как да измеря нивото? Пръчката на двигателя съм я преработил за да мога да я вдяна след смяната на мотора с 135.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има контролна пробка на скоростите отстрани, мисля от дясната страна.

Развиваш контролната пробка и почваш да наливаш маслото докато от пробката просълзи.

След това ръгаш щеката като внимаваш да влезе до долу и с една пиличка си драсваш мярката, така че другия път да можеш да мериш с щеката, а не да развиваш пак пробки.

За 5 степенна скоростна кутия ти трябват 2.5-2.8 литра масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.