Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Писмо до Чехия


Боби Доктора

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Днес (човек без работа) пратих едно запитване до Шкода - Чехия със следния текст

 

Hello,

 

My name is Borislav Stanchev. I am from Sofia, Bulgaria

 

I am an owner of a new SKODA OCTAVIA (2) 1.8 TSI and I would like to inform you something about SKODA sound system SKODA STREAM. The "LOUDNESS" button does not work. The lowest and the highest frequences does not pick up after switcing "ON" loudness. This "effect" come on the all "SKODA"s, wich have i a god look. I wonder if you could tell me - this is a software problem? And how can i eliminate him?

 

Sorry about my English. Don'worry - so your "bulgarian" on the SKODA "user manual" is not very good.

 

Best regards

 

Borislav Stanchev - Sofia, Bulgaria

 

 

Интересно ми е колко за бананова република ни имат, как и кога ще ми отговорят :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry about my English. Don'worry - so your "bulgarian" on the SKODA "user manual" is not very good.

=D> :smt017 smile091

Относно отговора - предвид факта, че на запитване на един друг колега му отговориха още същия ден, сигурно и на теб ще ти отговорят още днес (или утре, тъй като днес е неделя).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ни смятат за бананова република.Аз съм отправял запитване до Шкода и съм получавал отговор в рамките на 2- 3 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смешно е за някакъв бутон да се пишат такива неща и да се пращат в Чехия. Още повече, че колата е гаранционна...

 

Не е смешно, братле. Защото това е на ВСИЧКИ Шкоди. Просто недоглеждане МАСОВО от тяхна страна. Да пратят новия софтуер на ЕТ, па да ни строят в една редица всичките, да ни го сменят и да си оправят нещата. Не, че лауднеса ми е притрябвал ужасно много. Освен това е не е вредно някой да им "намекне" за "прекрасния български" на книжките от упътванията. Те ли са по-член на ЕС или ние???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям такива писма и съобщения до централата в Чехия!Много пъти сме си говорили за отношението на Еура Тек към клиентите и поне според мен има доста недоволни хора от тях.Дано тези писма променят нещо!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми човек - low quality products, не свикна ли ? Гледам бая Шкоди си покарал... С лауднеса на Ауди сигурно няма проблем :roll: .

 

Без да се заяждам... С лауднеса сигурно няма проблем, не знам... Обаче какви "чудеса" съм виждал в Ауди... Почти чисто нови А4-ки - на 20-30 к.км. - гасиш колата и километража отива на 60,... Пускаш алармата и колата се заключва, после САМА се отключва. Макси-дот-а при по-топло време изписва "маймуни", нагласяш климатроника на 22 градуса, след 15 мин. подсветката и показанията изчезват (с почукване се оправя...) Не че не признавам марката Ауди. Навсякъде има "детски болести" и дребни или по-големи главоболия.

Не съм "див" фанатичен фен на Шкода. Просто това си ми е любимата марка. Между другото - от Октавия 1 съм толкова доволен, че ако и двойката е толкова бездефектна (да чукна на дърво) - здраве му кажи... Намерете моя тема, в която "рева" от дефекти по колата (изключвам "спука ми се стъклото", "незатегната клема вътре в купето и т.н. дреболии")

 

....А за английския..... :lol::lol::lol::lol: Поназнайвам и аз нещо, но целта ми беше да им напиша писъмце в стил "ръководство за ползване на Шкода" Отворете си книжките и вижте какво става там... Същото както и моето писмо... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi The Doctor :smt017

Само така, Боби! Изсипал си една камара пари, търси си правата!

 

В Германия, автомобилите на VAG се сглобяват от турци, в Испания от цигани - само в Чехия от дипломирани инженери ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi The Doctor :smt017

Само така, Боби! Изсипал си една камара пари, търси си правата!

 

В Германия, автомобилите на VAG се сглобяват от турци, в Испания от цигани - само в Чехия от дипломирани инженери ;)

 

Точно така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOBI,

 

Искам да те поздравя за постъпката и да ти кажа въобще да не обръщаш внимание на критиките. Писането на писма е най-сигурния и законен начин да предявиш претенции, за нещо, за което имаш право.

Ще дам пример с колата на баща ми (Lexus LS430 2002), която си купи чисто нова от Австрия с посредничеството на вече несъществуващите вносители на Тойотота - БУЛМОТОРС. Като цяло колата е много здрава и не дава дефекти, но това, странното беше, че за 60 000 км. се наложи 3 пъти да сменя спирачни дискове. Когато се наложи четвърта смяна, от ТМ АУТО започнаха да увъртат и в крайна сметка му отказахха гаранционна смяна, въпреки че колата имаше още една година гаранция. Понеже баща ми не е от търпеливите, написа един e-mail до централата на Lexus (ако не се лъжа в Нагоя). Точно след една седмица пристигна препуръчано писмо по пощата с отговор от Мениджър Европейски Операции в което поднася безкрайни извинения.

На следващия ден в 08:30 ни звъннаха по телефона от ТМ АУТО със молба възможно най-бързо да закараме колата, за да отстранят проблема. От тогава до ден днешен в момента в който се обадим в ТМ АУТО са готови на всичко.

В последствие от мой познат работещ в ТМ АУТО разбрах, че от Япония са се свързали с централата на Lexus в Брюксел, от там TOYOTA HELLAS в Гърция, а от там най-насрани са били тук в ТМ АУТО.

 

Идеята е, че правата трябва да се търсят, щото няма значение, дали си дал 50 лв. или 50 000 лв.... това са твойте пари.

Пък и ако успееш ти... успява един цял народ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Боби, само така! И мен ме дразнят някои неща в колата, но не е нещо което от Шкода могат да променят - например слабите фарове и шумните релета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия, автомобилите на VAG се сглобяват от турци, в Испания от цигани - само в Чехия от дипломирани инженери ;)

 

Щом така смяташ...

 

Боби, разбира се, че без лоши чувства ;) . Успех с писмото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола Лоуднеса работи-друг е въпроса,че ефекта от него е малък!Като сложиш усилвател обаче става чувствителен!

 

И при мен всичко е наред Боби, най-добре е да хвръкнеш до Еуратек. Изов - според мен фаровете на Окти 2 са доста добри, особено когато са чисти :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The lowest and the highest frequences does not pick up after switcing "ON" loudness.

 

Pick up не е добре разбираем термин в смисъла който си вложил.По-скоро трябваше да употребиш - rise.Може и да не разберат точно какво имаш предвид.Относно превода - надали са го правили Чехите.Тук възлагат на някоя фиоложка да преведе и тя като не знае техническите термини се получава граматически правилен , но смислово неясен превод.Иначе е добра идея да се бомбардират с писма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

се получава граматически правилен , но смислово неясен превод.

Това граматически правилно ли ти изглежда? :lol:

Ако пожарогасител не е правилно фиксиран, има опасност че в случай на внезапно маневриране и злополука същият да пролети през вътрешно пространство на автомобил и да нарани пътните.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пожарогасител не е правилно фиксиран, има опасност че в случай на внезапно маневриране и злополука същият да пролети през вътрешно пространство на автомобил и да нарани пътните.

 

Мухуххахахахахахахааххахахахаааааххаахаааааа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги,

 

:mrgreen: За да не се дразните от кофти превод и шашкащи безмислици в експлотационните книжки на Шкода, купувайте само Октавия Тур, нейната книжка, както и самата кола, е излекувана от детските болести и се чете с кеф. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде компютърните спецове да помогнат.

Днес получих съобщение за недоставена поща (на второто ми писмо). На първото отговор естествено не получих... :mrgreen:

Съобщението гласи следното

 

Reporting-MTA: dns; default.domeny.cz

X-Postfix-Queue-ID: 829A84001

X-Postfix-Sender: rfc822; docbobo@abv.bg

Arrival-Date: Thu, 17 Jan 2008 17:17:31 +0100 (CET)

 

Final-Recipient: rfc822; infoline@lighthouse-ms.cz

Original-Recipient: rfc822; info@skoda-info.cz

Action: failed

Status: 5.0.0

Diagnostic-Code: X-Postfix; host mail.lighthouse-ms.cz[195.146.103.183] said:

550-81.95.96.29 is not allowed to send mail from this address or use this

HELO 550 string (in reply to RCPT TO command)

 

 

Хич не разбирам от компютри и интернет, но ми намирисва на блокиран потребител :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

 

Дали е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.