Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на PC


gibonass

Recommended Posts

Колеги, ще си взимам нов компютър и моля да помогнете в избора. Иска ми се да е с АМД процесор. Засега съм се спрял на това:

 

MAIN BOARD GB MA69GM-S2H/AMD690G/AM2

 

CPU SEMPRON 3400+/64BIT/AM2

 

RAM KIT 2X1GB KINGSTON DDR667

 

HDD 250GB HITACHI T7K250 /SATA2/8M

 

FDD 1.44 MB NEC/BLACK

 

MONITOR ASUS 17 LCD VB171D/5MS

 

CASE CX-0658 BLACK /400W

 

KEYBOARD LOGITECH DELUXE 250 PS2 BLACK

 

MOUSE LOGITECH U96 OPTICAL/BLACK

 

CD LG GH20NS DVD RW SATA /BLACK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни го тоя SEMPRON и сложи един Intel Inside P4 duo core или едно AMD ATHLON 64, и гледай L2 да е с кеш поне 512МБ. До колкото за харда и аз ползвам вече година, и нещо HITACHI, и съм доволен. Относно монитора лично аз съм заклет фен на САМСУНГ и само това съм ползвал, и ползвам. Ако имаш възможност да отделиш към 450лв. само за монитор, ти препоръчвам Samsung SyncMaster 931BF Black 19" 2ms, цифров и аналогов вход, 3г. гаранция.

 

П.П. Всичко това си е лично мое мнение. Машината като цяло е Звер :mrgreen: Успех в покупката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си АМД Атлон 5200+

Рам задължително ДДР 800 марка KINGSTON не зависимо кой какво ти говори

Харда да е SEAGATE от Аргус щото е с 5 години гаранция, и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 16мб кеш

СД то не LG, зле са с оптиката вземи нек

Захранването, да не е това с кутията, искай Zalman, OCZ, ili nqkoi fortron задължително поне 500W

 

вуду - пишеш глупости над 5200 дърпат повече ток и греят повече, Което ме наведе на мисълта нека дружно спрем да питаме за РС та тук, има по - мършави форуми за целта !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MAIN BOARD GB MA69GM-S2H/AMD690G/AM2

 

CPU SEMPRON 3400+/64BIT/AM2

 

RAM KIT 2X1GB KINGSTON DDR667

 

това е боклук :mrgreen:

 

дъно ASUS

CPU Athlon 64 X2 6400+ бая евтини са понеже Интел утрепаха рибата...

ай рамта трябва да е по-бърза :mrgreen:

 

само че не видях видео ?ако е вградено ще ти дърпа от рамта !!!

 

ОК за процесора и аз не го харесвам, но какво не хареса на RAM паметта :?: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А цената колко е че май не я видях.Сега и това много се гледа,че са спаднали доста! Аз наскоро(преди 2 седмици) си взех доста добър комп за 585лв.(без монитор разбира се) и ти препоръчвам да провериш при "JMT" там е най-евтино:моя е от там, един съвет не си взимай хард HITACHI и аз такъв бях решил да си зема,но ми казаха,че SEAGATE са по-добри!Аз съм с такъв,браво за мишката и клавиатурата добри са!А и най важното щях да забравя-процесора,зимай двуядрен,че вече няма смисъл от другите!Успех с избора на машината,а ако искаш мога да ти пратя моята конфигурация да и хвърлиш един поглед :?: и линк ако изровя от някъде.

 

 

 

P.S.voodoo е прав за видеокартата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DDR 800, двуядрени процесори... Абе хора, вие с какви приложения работите, та ползвате компютри с водно охлаждане? Ако е за да си джиткате игрички 4D ще ви трябва и удобен стол + вентилатор и вода :)

Лично аз бих се лишил от FDD-то и бих заменил DVD-то с това:

http://www.samsungoms-europe.com/samsun ... id=SH-S182

Кое не ви харесва в SEMPRON 3400+/64BIT/AM2 Сигурно не е енергоспестяващ като мобилния SEMPRON, но си работи съвсем читаво ;)

Ами дъното? Там пък, какъв е х*я? К'во им е на тези GB MA69GM-S2H/AMD690G/AM2 - имат си всичко ;)

Според мен, конфигурацията си е съвсем прилична. Разбира се, трябва да се съобрази с предназначението, защото наистина не е за игрички без отделно видео :mrgreen: Не знам що, но аз бих заложил на някой лаптоп...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пишеш какво си избрал, много важно е да напишеш и за какво ще го ползваш, за да получиш коректни съвети.

По дадената от теб конфигурация явно предимно ще чоплиш из Интернет, че ползваш Office и ще гледаш филми. Няма да работиш с графични приложения, няма да обработваш видео, изобщо - няма да ползваш по-тежки приложения. Т.е. спрял си се на нискобюджетна домашна конфигурация.

 

Бих заменил монитора с 19". Разликата в цените вече е много малка. Бих заменил HDD-то със Seagate, далеч по-добри са, излишно е да казвам Hitachi колко некачествени дискове имат на пазара. DVD записвачката не е лоша - LG издържат на натоварвания, но с течение на времето се появяват проблеми с механиката (отварянето/затварянето на чекмеджето). За това можеш (но не е задължително) да вземеш LiteOn, например. Внимавай в избора на кутия. Колкото е важно това, което е в нея, два пъти по-важна е самата тя. Не трябва да е нещо малко и схлупено, трябва да имаш възможно най-добра въздушна циркулация в нея, което липсва в масовите евтини кутии, без значение от броя вентилатори. Захранването също е много важно. От него зависи правилната и дългогодишна работа на всички компоненти. Избери някое марково, да е по-скъпо от 50-60 лв.

 

За процесора - евтина конфигурация, слаб процесор. Ако правилно си се ориентирал към избора на PC, този процесор ще ти свърши работа. Но само толкова. Аз винаги залагам на Core2Duo, дори за офис машини (има и евтини процесори от този тип), с оглед на това, че процесора е един от основните компоненти, който трябва да бъде най-дълго време актуален от към производителност.

 

Видео карта не виждам. Явно ще ползваш вградената в дъното. Твърде голям компромис...

 

Отново съдейки по конфигурацията, ти нямаш никакво намерение след година, две, три да си сложиш Vista. Също така, в предвид скоростта, с която излизат все по-нови приложения и техните системни изисквания, тази конфигурация след 1 година ще бъде една добра пишеща машина, с която можеш да се разхождаш из Интернет. Т.е. живота й като нещо "актуално" е твърде кратък.

 

Не искам да опровергавам изборът ти. Всеки сам си решава според цена/характеристики/джоб. Просто разсъждавам "на глас" с идеята да разбера дали наистина това е конфигурацията, която искаш.

 

Успех ;)

 

...Аз наскоро(преди 2 седмици) си взех доста добър комп за 585лв.(без монитор разбира се)...

Това са около $360 без ДДС. Ами то само видеокарта от среден клас е $90. Хубавите процесори са от $150 нагоре, дъно - от $100 нагоре. За това, когато кажеш, че си взел "доста добър" компютър, редно е да напишеш какъв е той, защото критерия за всички е различен. "Доста добрия" компютър трябва да може да се справя с голям обем задачи и цената му започва от $700. Пък и като гледам никой не взима под внимание евентуални бъдещи ъпгрейди, които в една конфигурация от 600 кинта са в доста ограничен диапазон. Всъщност толкова струва ориентировъчно една офис машина, което е далеч от "добър компютър", но е идеална за предназначението си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, пропуснал си най-важното - да посочиш сума, която си определил, и предназначение на ПЦто. Интересувам се постоянно от цените на части и си сглобявам ПЦтата, та от личен опит мога да ти препоръчам следното:

1. Ако си се насочил към АМД, си вземи АМД х2 4200+с 2х 512кеш. Като ако няма да овърклокваш(по-добре недей:) си вземи БОКС процесор.

2. Дънна платка Епокс се държи най-домре с процесори сокет АМ2. Не са скъпи. Има решения с Гигабит лан- най добре. Има и с вградено видео. На гигабайт не ги харесвам - имат голям процент горящи.

3. Рам на 800 мегахерца е по-добрият вариант. Препоръчвам Кингстън или А дата, но е хубаво да попитап за такъв с чипове на Микрон!

4.ХДДтата на Хитачи са добри, но шумни. Кешът е от значение, 8МБ е добре. Сата2. Сийгейт са добри.

5.ЦДтата на LG са с добра оптика според мен- тествал съм доста марки. Сата е идеално.

6.Видео- ако е бюджетно ориентирано ПЦ - 7300ГТ с ДДР3 или вградено - винаги можеш да сложиш по-добро.

7.Замисли се дали ще ползваш флопи някога :)

 

На това ПЦ ще ти върви Виста безпроблемно, игри ако си с 7300ГТ също. Около 600-700лв е, ако искаш ще ти ги сметна точно и ще ти препоръчам търговец. Мога и да ти го сглобя:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vista с този процесор и без видеокарта? Въпросът е не дали ще върви, а как. И как ще се държат приложенията. То на тази конфигурация под XP и Adobe Premiere ще тръгне, но какво ли ще свърши :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motherboard Gigabyte 8I945P-S3;s.775,i945P,DDR2,PCI-E,SATA2,GLAN 98,28лв.

 

CPU Intel Dual Core E2160, 1.8GHz, 800, 1MB, Box, LGA775 133,92лв.

 

Memory DDR II 1GB 677MHz,PC5300 36,86лв.

 

FDD /Floppy Disk Drive/ All 1.44MB NEC White/Silver/Black 9,40лв.

 

HDD /Hard Disk Drive/ Seagate 250GB, Barracuda 7200, SATAII, 16MB, 7200rpm 119,34лв.

 

Optical Drive DVD-RW 18x/8x/20x + 48x/32x/48x LG GSA-H55N 46,71лв.

 

Video Card nVidia XFX GF 8400GS 256MB 450M DDR2 sup. 512MB Heatsi 74,79лв.

 

Case Quantum ATX 7007B, 400W, MIDDLE, Black 36,86лв.

 

Keyboard Logitech Deluxe-L, Black,OEM 14,58лв.

 

Mouse Logitech S96, Black, PS2, 3but, Optical, Wheel 14,04лв.

 

общо 584,77лв. с ДДС

 

Ето това си взех и според мен за тия пари това си е дoста добър комп.При много пуснати програми също не се товари(skype 2 броя,nod32,firewall,microsoft visual studio,winamp и utorrent като свалям с 5MB/s и качвам с около 1MB/s,firefox ) само на моменти се товареше до 65%.А колкото до бъдещи ъпгрейди дъното е такова,че може да му се сменя процесора и имам още 3 слота за RAM!!!

Ето го и сайта който обещах: www.jmt.bg

 

P.S. моя стана готов за 1 ден :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motherboard Gigabyte 8I945P-S3;s.775,i945P,DDR2,PCI-E,SATA2,GLAN 98,28лв.

 

CPU Intel Dual Core E2160, 1.8GHz, 800, 1MB, Box, LGA775 133,92лв.

 

Memory DDR II 1GB 677MHz,PC5300 36,86лв.

 

FDD /Floppy Disk Drive/ All 1.44MB NEC White/Silver/Black 9,40лв.

 

HDD /Hard Disk Drive/ Seagate 250GB, Barracuda 7200, SATAII, 16MB, 7200rpm 119,34лв.

 

Optical Drive DVD-RW 18x/8x/20x + 48x/32x/48x LG GSA-H55N 46,71лв.

 

Video Card nVidia XFX GF 8400GS 256MB 450M DDR2 sup. 512MB Heatsi 74,79лв.

 

Case Quantum ATX 7007B, 400W, MIDDLE, Black 36,86лв.

 

Keyboard Logitech Deluxe-L, Black,OEM 14,58лв.

 

Mouse Logitech S96, Black, PS2, 3but, Optical, Wheel 14,04лв.

 

общо 584,77лв. с ДДС

 

Ето това си взех и според мен за тия пари това си е дoста добър комп.При много пуснати програми също не се товари(skype 2 броя,nod32,firewall,microsoft visual studio,winamp и utorrent като свалям с 5MB/s и качвам с около 1MB/s,firefox ) само на моменти се товареше до 65%.А колкото до бъдещи ъпгрейди дъното е такова,че може да му се сменя процесора и имам още 3 слота за RAM!!!

Ето го и сайта който обещах: www.jmt.bg

 

P.S. моя стана готов за 1 ден :!:

 

Моя компютър е абсолютно същия с малки корекций разбира се. Доволен съм много и работи перфектно. RAM-a ми е на 1GB и работи на 800MHz и видеото ми е GeForce 7300GT 256 MB. И моя стана за 1 ден. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се чудя какво правите с 1GB памет :D

Аз едва дочаках да си сложа 64 bit XP, че да сложа 4:)

 

В рамките на шегата беше горното - щом ти върши работа - значи машината е добре - на такъв пазар с толкова възможности е трудно да се каже кое е най добро.

Още повече си има и ценови рамки, изисквания за ползване, енергоспестяващ, тих или шумен и всякакви такива.

Така, че ползвай машинката разумно и тя ще отвърне :)

 

Поздрави

 

PP: Малка забележка - захранването ми се струва малко на ръба, че ще е, но дано не съм лош пророк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vista с този процесор и без видеокарта? Въпросът е не дали ще върви, а как. И как ще се държат приложенията. То на тази конфигурация под XP и Adobe Premiere ще тръгне, но какво ли ще свърши :)

Mishelle, позволи ми да не се сълглася с теб.

A computer with a base score of 4.0 or 5.0 is able to run all new features of Windows Vista with full functionality, and it is able to support high-end, graphics-intensive experiences, such as multiplayer and 3 D gaming and recording and playback of HDTV content. Computers with a base score of 5.0 were the highest performing computers available when Windows Vista was released.

 

Performance information and tools

Processor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 4.9

Memory (RAM) 1.00 GB 4.5

Graphics NVIDIA GeForce 6200 TurboCache 2.5

Gaming graphics 319 MB Total available graphics memory 2.4

Primary hard disk 4GB Free (44GB Total) 5.2

 

Това е пърформанс индексът (Виста) на домашния ми компютър. Процесорът ми е с 512КБ Л2 кеш и поддържа по-малко инструкции в сравнение с 4200+(1МБ Л2 кеш). Видеото ми е слабо(64МБ ДДР), затова не мога да се възползвам от разните благинки на Виста, но като изключим невъзможността за игри (и то новите) мога да правя всичко, което се очаква. Видеообработка особено - тя винаги е на ниво при АМД процесорите. HDTV до 1920х1280 ми върви безпроблемно. Няма програма, която да не ми е тръгнала, а съм пробвал доста.

Големият плюс на процесорите Интел е Сентрино технологията - променя множителя на процесора автоматично като спестява енергия, но това е плюс най-вече за преносими компютри.

И за XP-Vista... Не може едно ХР да работи по-добре на компютър, който е измислен доста след 2001г. Когато излезе УинХР нямаше: ДДР, САТА,64бит и доста други. Аз се убедих в това след като си сложих Виста на това ПЦ- въпреки видеото и малкото рам- факт е, че Виста върви доста по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за XP-Vista... Не може едно ХР да работи по-добре на компютър, който е измислен доста след 2001г. Когато излезе УинХР нямаше: ДДР, САТА,64бит и доста други. Аз се убедих в това след като си сложих Виста на това ПЦ- въпреки видеото и малкото рам- факт е, че Виста върви доста по добре.

 

Веднага се намесвам - въобще не ми говори как VISTA върви по-добре на един и същ компютър в сравнение с ХР :!: :!: :!: Я ми кажи как CoreDuo 2.0Ghz с 2GB RAM когато гадната Виста зареди е изяла 700мб от рамта!!! Ей така - само за да даде десктопа?!? И като се пусне каквото и да е приложение диска става луд - така ми вървеше ХР на 128МБ рам на АМД K6-400MHZ - само swap и нищо друго!!! Компютъра е Toshiba, Лаптоп така че не виждам как компонентите му са скапани - DDR2-667 + CoreDuo!!!

 

Аз съм с Атлон 64 х2 4200+ фабрично, но съм го клокнал до 2.6GHZ, което отговаря на около 5000+ рейтинг. Супер съм доволен от ХР, върви ми на пушка и не искам да виждам никаквa Vista, ако ще ми направи компютъра толкова мизерен, както този лаптоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за XP-Vista... Не може едно ХР да работи по-добре на компютър, който е измислен доста след 2001г. Когато излезе УинХР нямаше: ДДР, САТА,64бит и доста други. Аз се убедих в това след като си сложих Виста на това ПЦ- въпреки видеото и малкото рам- факт е, че Виста върви доста по добре.

 

Веднага се намесвам - въобще не ми говори как VISTA върви по-добре на един и същ компютър в сравнение с ХР :!: :!: :!: Я ми кажи как CoreDuo 2.0Ghz с 2GB RAM когато гадната Виста зареди е изяла 700мб от рамта!!! Ей така - само за да даде десктопа?!? И като се пусне каквото и да е приложение диска става луд - така ми вървеше ХР на 128МБ рам на АМД K6-400MHZ - само swap и нищо друго!!! Компютъра е Toshiba, Лаптоп така че не виждам как компонентите му са скапани - DDR2-667 + CoreDuo!!!

 

Аз съм с Атлон 64 х2 4200+ фабрично, но съм го клокнал до 2.6GHZ, което отговаря на около 5000+ рейтинг. Супер съм доволен от ХР, върви ми на пушка и не искам да виждам никаквa Vista, ако ще ми направи компютъра толкова мизерен, както този лаптоп.

Веднага ти орговарям - Кор дуо и кор 2 дуо са 2 съвсем различни неща, като амдх2 е по средата. Виста си управлява сама паметта затова винаги ще ти запълни половината рам, ако ще с 16ГБ да си. И ако ползваш Аеро- да, ще е бавна. Но изхвърляйки я, ти губиш много от САТА която при ХП е емулация. Опитай Виста на ПЦто си, ако не си доволен ще ти върна ХПто лично, даже ще ти дам легално! АА, и дискът на лаптоп е 5400об/мин, на ПЦ е 7200... Няма как лаптоп да е като настолно ПЦ със същите характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да влизаме в безсмислени спорове, колкото и добър да е тона и колкото и да ми е интересно.

anarchymisc, факт е, че конфигурацията, за която пита колегата е бюджетно ориентирана. С ТЕЗИ характеристики, които ТОЙ е посочил, Vista, такава, каквато трябва да бъде, т.е. с Aero ще се види в приключение. Ресурсите на машината ще стигат общо взето за елементарни ежедневни задачки. Качиш ли нещо по-тежко, ще започне голямото бавене. Под "тежко" не разбирам Maya, а един "елементарен" Photoshop с 2-3 отворени по 50-60 мб файла (да речем от свързан скенер, копирани с по-ниска резолюция).

 

За видео обработката - нека я оставим за Intel базираните машини :P Там нещата могат много да задълбаят ако открехнем и тази вратичка. Това, че нещо си в случая работи под AMD, не означава, че имаме двупосочна оптимизация ;)

 

Всъщност да се придържаме към темата, пък на следващата среща можем да побъбрим :P

 

P.S.: Защо ли навсякъде в нета и медиите се казва "изчакайте ПОНЕ SP1 за Vista, преди да преминете на нея"? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, но понеже през деня нямам нет, чак сего чета. Понеже долара се вдига всеки ден, днес поръчах това:

 

ASUS P5KPL /G31/LGA775

Dual Core Pentium /DUAL 3.0G/LGA775

CM ICT-D925P-GP /4 PIN/LGA775

KIT 2X1GB SUPERT DDR800

250GB HITACHI T7K250 /SATA2/8M

ASUS EN7300GT SILENT/HTD/256M

LG GH20NS DVD RW SATA /BLACK

17 LCD LG L1753S /2000:1/5MS

FOXCONN 3GTS088 /FORTRON 300W

LOGITECH DELUXE 250 PS2 BLACK

LOGITECH U96 OPTICAL/BLACK

+ принтер HP 1020

 

Мога до утре наобяд да променя някои неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пентиум Д според мен не е добър вариант. М-у Пентиум Д и Атлон64х2 атлонът е по-добър. Кор2дуо е най-добирят вариант, но и най-скъп. На това дъно можеш да сложиш C2DUO E2160, честотата не е от голямо значение, цената е почти еднаква, но Пентиум Д е морално остарял процесор. Поздравления за видеокартата и захранването- сполучлив избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, това вече е друго нещо ;)

Със здраве да си ползваш конфигурацията и принтера.

 

Между другото никак не съм фен на HP, независимо, че се продава добре, но специално от този модел лазерен принтер ще останеш доволен - за цената си е доста тих и бърз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се повторя, но няма как:)

Хубаво искаш FORTRON , но 300 вата?

Мисля че си вкарваш таралеж в гащите.

Знам, че са по-скъпи от другите, но най малко вдигни до 350 поне..

Лично мнение - не искам да изпадам дали ще стигне или е предостатъчно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се повторя, но няма как:)

Хубаво искаш FORTRON , но 300 вата?

Мисля че си вкарваш таралеж в гащите.

Знам, че са по-скъпи от другите, но най малко вдигни до 350 поне..

Лично мнение - не искам да изпадам дали ще стигне или е предостатъчно.

 

Поздрави

 

Грешка, захранването е 400 вата

Няколко познати ме казаха, че този процесор е по добър от С2 дуо, нищо че е по-стар модел. Бях избрал Е2160 или нещо подобно ама ме разубедиха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко познати ме казаха, че този процесор е по добър от С2 дуо, нищо че е по-стар модел. Бях избрал Е2160 или нещо подобно ама ме разубедиха

 

Има тестове на процесори на навсякъде в нета, сам може да провериш кой колко е добър. Друг е въпроса, че ако дъното ти го позволява - винаги може да направиш ъпгрейт. Ако ще го ползваш за обичайните неща едва ли има смисъл от мощен процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в ,мост-комрютърс и си решаваш проблема там цените са най-добри провери в сайта им,всички търговци на едро пазаруват от там

smile091

Ти определено не си наясно кой и какво внася, на кого и как го продава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички търговци пазаруват от МОСТ, има много по - нейзвестни фирми който дават по добри цени за дилъри

 

А РС то вече е приемливо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.