Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на подходящо масло..


C#Warrior

Recommended Posts

Здравейте,

 

Не мога да си обясня, кое моторно масло е подходящо да използвам, колата е октавия 2, 1.9TDI-PD, без филтър за твърди частици;

В книжката пишат, че маслото задължително трябвало да отговаря на спецификацията VW 506.01, в сервиза пък, ми казаха че трябвало да бъде 505.00 и останах малко объркан

Следващата смяна е след 15 000 км, но предполагам че в процеса на работа, вероятно ще се наложи да се долива

В момента колата е заредена с shell helix, но не го знам на какви стандарти отговаря

Също така, проблем ли е да се смесват маслата ?

 

P.S. открих няколко подобни теми тук, но пак не ми стана много ясно :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си 1 л Шел за доливане(100% ще ти се наложи да досипваш), пък като настъпи времето за смяна можеш да минеш на Кастрол(поне аз засега смятам да постъпя така) - него го предлагат и в ЕТ.

 

Ето и няколко теми за маслата:

 

ЦЪК!

ЦЪК!

ЦЪК!

ЦЪК!

 

П.П. Горе има една лентичка "Търсене", лесна е за употреба и спестява дискутирането на вече обсъждани теми ;) . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Не мога да си обясня, кое моторно масло е подходящо да използвам, колата е октавия 2, 1.9TDI-PD, без филтър за твърди частици;

В книжката пишат, че маслото задължително трябвало да отговаря на спецификацията VW 506.01, в сервиза пък, ми казаха че трябвало да бъде 505.00 и останах малко объркан

Следващата смяна е след 15 000 км, но предполагам че в процеса на работа, вероятно ще се наложи да се долива

В момента колата е заредена с shell helix, но не го знам на какви стандарти отговаря

Също така, проблем ли е да се смесват маслата ?

 

P.S. открих няколко подобни теми тук, но пак не ми стана много ясно :roll:

 

Чисто нова ли ти е колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, мерси за съвета, :) търсачките са полезни по принцип, тази просто не я бях забелязал

 

За колата, да, нова е , не съм наясно обаче дали задължително трябва да се ползва 506.01 или може и 505.01 и допустимо ли е да се смесват маслата

От това което чета по постовете ми изглежда че на shell не му се носи славата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа след като видях каква е разликата межди Shell и Castrol,следващата ако пак фабрично ми я заредят с Shell,ше го сменя още в ET! :mrgreen:

 

Ta в каталога на Castrol пише изрично,че масло CASTROL GTD 505 01 не е подходящо за двигатели,изискващи спецификация 506.01 или в комбинация с удължен пробег :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, наистина е така изглежда, сега чета за колега с подобен въпрос на форума на briskoda.net и там има следното мнение за castrol

 

"Castrol does not meet the full specification, certainly not for the latest Diesel engines, it only meets VW 502/503.01 and 505.00...."

 

и казват още

 

"At least on my container of Fuchs oil it has clearly written " meets 506.01" so that is what goes in as a top up and when the full oil change time comes "

 

май ще търся масло, което да отговаря на тази спецификация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм изпраен пред тази дилема, ще видим какво масло ще слажа накрая :roll: Huko направо ме разубеди за Кастрола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че колите (поне моята) идват с първо масло за разработка на Castrol, нищо че има лепенка Shell на тях.
Oт къде си сигурен?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според моята сервизна книжка маслото трябва да е VW 505.01. Смените на маслото правя само в ЕТ с масло Shell. Вече 90000км нямам никакви забележки към работата на ДВГ с това масло.

Препоръчвам на колегата C#Warrior да се придържа към препоръките на ШКОДА, а не към препоръките във форумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

препоръките на ШКОДА, а не към препоръките във форумите.

 

Само да ти кажа, че препоръките на Шкода се базират на договорките им с производители на масла(в случая с Шел), а не са водени от идеята за доброто на клиента и респективно колата му. Само за справка, до скоро Шкода е препоръчвала Арал ;) , масла, които според моите виждания са светлинни години напред сравнени с Шел. Не казвам, че Шел са лоши масла, но има и по-добри :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на Шел. Даже предната си кола я карах само с Валволин.

Приемам и казаното от теб, но все пак е несериозно да вземаме решения относно съдбата на новата си кола само като четем из форумите, пренебрегвайки препоръките на завода-производител.

Съвременното ниво на технологиите /особено при утвърдени производители/ не позволява разлики в качеството от светлинни години.

Не искам да обиждам никого, нито пък да поставям под съмнение компетентността му.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

препоръките на ШКОДА, а не към препоръките във форумите.

 

Само да ти кажа, че препоръките на Шкода се базират на договорките им с производители на масла(в случая с Шел), а не са водени от идеята за доброто на клиента и респективно колата му. Само за справка, до скоро Шкода е препоръчвала Арал ;) , масла, които според моите виждания са светлинни години напред сравнени с Шел. Не казвам, че Шел са лоши масла, но има и по-добри :) .

 

Кога Шкода са препоръчвали Арал ?! Дай и на мен една справка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога Шкода са препоръчвали Арал ?! Дай и на мен една справка

 

Това го видях в сервизната книжка на Октавията на колегата vasilisa. Коя година точно е произведена не помня(2000 май :roll: ), но е пристигнала заводски с Арал (ако съм запомнил правилно) и първите няколко смени на масло са били все с Арал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам и двете коли с 505.01 на Кастрол. На Мотул също е много хубаво маслото, което отговаря на тази спецификация. Сега ще си взема 505.01 EDGE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето возило ми го дадоха с валволин.преди това имах сеат и го карах с кастрол много съм доволен. като дойде време за смяна и на шкодака ще сложа кастрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама дали в ЕТ ще ти сипят това, което си избрал е съвсем друг въпрос...

 

Е няма да ти сипят Приста от някой варел, не се тревожи :D . Мисля, че никой в тази фирма не е изпаднал дотам, че да прави врътки за подобни неща. :roll: И силно се надявам да съм прав :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам и двете коли с 505.01 на Кастрол. На Мотул също е много хубаво маслото, което отговаря на тази спецификация. Сега ще си взема 505.01 EDGE

 

Мился, че EDGE е най-доброто масло на Кастрол за TDI-PD.... Може и да греша обаче :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам и двете коли с 505.01 на Кастрол. На Мотул също е много хубаво маслото, което отговаря на тази спецификация. Сега ще си взема 505.01 EDGE

 

Мился, че EDGE е най-доброто масло на Кастрол за TDI-PD.... Може и да греша обаче :roll:

Не не грешиш!!! 8) А относно колегата с Shell-а, абе карай си с каквото искаш!Най-добре сложи M10D.Завода го бил препоръчвал!Аве ей на кой свят живееш?Skoda имат договор с Shell за WRC шампионата и за тва турнаха тия лепенки,че уж Skoda препоръчвала Shell.Ай мерси за препоръките!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не знам какво е първото масло, но определено е в пъти по- качествено от това което ти наливат за Кастрол на първа смяна. Още на следващия ден клапаните тракаха на първо палене все едно картера е пълен с... обезмаслител.

 

VALDO намали удивителните бе човек - за масло става въпрос, не за Левски-ЦСКА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога Шкода са препоръчвали Арал ?! Дай и на мен една справка

 

Това го видях в сервизната книжка на Октавията на колегата vasilisa. Коя година точно е произведена не помня(2000 май :roll: ), но е пристигнала заводски с Арал (ако съм запомнил правилно) и първите няколко смени на масло са били все с Арал. :)

Гога, много правилно си запомнил.2001г е дошла с Арал. ;)Сега карам с TOTAL QUARTZ 9000 и не бих го сменил за нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не знам какво е първото масло, но определено е в пъти по- качествено от това което ти наливат за Кастрол на първа смяна. Още на следващия ден клапаните тракаха на първо палене все едно картера е пълен с... обезмаслител.

 

VALDO намали удивителните бе човек - за масло става въпрос, не за Левски-ЦСКА

Aз Castrol-а си го зимам от официалния вносител за BG и нямам оплаквания!Само суперлативи мога да кажа!

P.S. Сaмо по една удивителна тоя път! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.