Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Паркирането в центъра на София става лукс


NightSpirit

Recommended Posts

Вдигането на цените за престой на автомобили цели въвеждането на по-добър ред в центъра на града

 

Паркирането в центъра на София може да стане по-скъпо, заяви пред Нова телевизия столичният заместник-кмет по транспорта Велизар Стоилов. Според него вдигането на цените за престой на автомобили цели въвеждането на по-добър ред в центъра на града. Това ще се постигне и с планираното от Общинския съвет увеличаване на броя на местата в синята зона. До края на годината те трябва да нараснат от сегашните 11 хил. до 25 хил.

 

Сред обмисляните предложения за подобряване на пътната обстановка в центъра на София е и въвеждането на нов вид служебен абонамент, който се предвижда за собствениците на магазини и заведения. Ако зареждат през деня, те ще се таксуват за паркомясто, като цената в различните часове ще е различна. Според Стоилов в пиковите часове би трябвало да се плаща между 3 и 5 лв. на час. Безплатно ще остане паркирането само през нощта.

 

Коста Стоянчев

http://www.ipo.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кьорфишеци са т`ва.Никой разумен човек не си оправя проблемите с движението с по-високи цени и неправене на нищо друго. Нека ни направят първо подземни паркинги и метро и тогава да направят влизането в центъра платено. Само така донякъде ще се облекчат нещата. Всичко друго са празни приказки, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота тръгна пеш от нас (Иван Вазов) до НДК ... ужассс!!! Целият станах в кал и "лайна". Все повече се отказвам да ходя пеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! А дали няма да е зле пътищата и да се почистват и да намалеят дупките, да вземе да се направи някой друг подземен паркинг и т.н. Но това за съжаление са много болни теми и са обсъждани милиони пъти. Все пак, за да има повишение на цената, трябва да има повишение на качеството на предлаганата услуга, а аз честно казано не виждам с какво може да се подобри услугата "паркиране в центъра".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне пътищата да се оправяха, ама не би :? Много дупка, много нещо в тоя скапан град.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво друго да направят, за да прилапат повече пари? Всички данъци и такси се вдигат, включително и налога за кола, ПЛАТЕНИТЕ паркоместа се увеличават двойно като единствената стъпка е да се иска вдигане на цената на платените места!!! Абе къде потъват тия пари? При 11 000 платени паркоместа ми кажете колко пара идва на ден в общината?? Да речем, че имат 85% ползваемост, въпреки че за мен това е занижена стойност, това е равно на 9 350 места Х 10 часа Х 1лв/час = 93 350лв / ден!!! Всеки ден!!! Работните дни през годината ги приемам 250 х 93 350 лв = 23 337 500лв годишно!!!!! Дори и при 230 работни дни пак сумата е добра - 21 470 500лв!!!! :evil:

 

Пита се в задачата - колко точно подземни паркинга се изграждат с тази сума??? Колко дупки се ремонтират?? И нали подземните паркинги ще са платени - значи инвестираните пари започват да се връщат веднага щом отвори паркинга!!! :!: Да, няма да стане веднага, ама тоя паркинг няма да работи само една година я :!:

 

После Велизар Стоилов не бил обявил имоти и не бил подал цялата информация за данъчните - много странно - ми цялата им работа по бюджета на общината е необявена :evil: :evil: - много ясно, че ще се вдигат цени на "услуги", а услугите няма да се случват :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пита се в задачата - колко точно подземни паркинга се изграждат с тази сума??? Колко дупки се ремонтират??

няма, николко, няма и да има >>защо?? >за да ни е гадно :(

И после защо българите се изнасят и отиват да живеят в цивилизовани страни ..... при първа възможност и аз си взимам торбичката, мятам я на гръб и зад граница:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.