Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не ми се размина...


batjoro

Recommended Posts

ae честито, и да не ти пука

та сега какво да правя чакам 1 мес отивам...

1.спазвай правилата

2. надявай се да е след 1 месец. Тогава може да ходиш да ти го удължат и така няколко пъти докато излезне наказателното постановление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес ме спряха за пресичане на 2на не пресечена линия...и ми взеха талона и съм с акт та сега какво да правя чакам 1 мес отивам...

и имали начин да не вися на опашката за плащане...

 

ПП-това ми е 1ви акт :evil:

 

Споко!!!! Живота продължава. Преглътни го!! Аз досега съм ги нацвакал N- акта и карам без талон.Сумата която дължа за актове е 320 лв. Карам винаги с акт и като му изтече решението отивам при един познат катаджия и той ми пише нов акт за 10лв (за пожарогасител).Някой ден когато ударя джакпота ще си ги платя. Изобщо да не ти пука!!!Да го духат корумпираните чингизханове.Ще има да взима държавата :mrgreen: (PRR: smile197 ). Ще ги платя тези актове когато с 320 лв може да си купиш 8 хляба ;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее чудо големо, не си 1вия нема и да си последния с акт. Аз като по прост на свиня пари не давам, да пише какво си иска, да му приседне глобата, да си купи пиле с нея и да се задави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен също днес ми се случи да направя обратен на непресечена линия...и така ми заявиха зелените човечета че ми взимат талона...10 точки и не знам си още какво ...та трябваше да ги почерпя...и да отърва кожата :)Те си просеха почерпка направо....репликите са им ясни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 месец след датата на издаване на акта (на него я пише) отиваш в КАТ. Ама не по-късно, защото след 1 месец акта става невалиден и ако те спрат ще ти пишат втори. На входа, по средата, ще видиш една машинка за теглене на номерчета, съответно с букви А, В, С - по памет наказателните постановления бяха с буква В, ама там си пише, ще видиш. Та преди да изтеглиш билетче, над машинката прочети - пише до коя дата са излезли решенията и свери с датата на акта. Ако не ти е излязло решението отиваш и презаверяваш. Ако е излязло - теглиш билетче с буква В. На него ще видиш напечатан с големи букви поредният ти номер. Навсякъде в залата има табла. На тях се изписва буква - пореден номер - гише. При изписването на следващият пореден номер има звуков сигнал и номера мига, така че няма опасност от разсейване да си пропуснеш реда. Като излезе твоя номер отиваш на съответното гише и даваш акта. Оправят документите, дават ти една разпечатка, с която отиваш на гишето на клона на банката и цакаш. Ти нямаш предишни нарушения, но за тези които имат - по памет, давността е 3 години и каквото излезе - плащате, иначе няма талонче :mrgreen: Като платиш на банката, без да теглиш ново билетче, отиваш направо на гишето, на което си занесъл акта (това от билетчето). Изчакваш човека пред теб да свърши. Даваш на служителката копието от банковата квитанция и след 1-2 минути си с талончето си в ръка.

 

Не отивай в КАТ след 12:00 ч. - 13:00, защото вероятността да не се стигне до товя номер е голяма, а изтегленото днес билетче не важи за утре. Не отивай след 10:00 ч., освен ако не искаш да си загубиш цял ден в чакане. Съвета ми е - отиваш в 7:00 ч. Ще видиш порядъчна опашка от около 30-40 човека, но споко, не всички са за наказателни постановления. КАТ отваря в 8:00 ч. Предполагам, че към 9:00 ч. вече ще си готов.

 

Хубавото на системата с билетчета е, че вече ги няма онези опашки, на които всеки се бута и предрежда. Можеш да се разхождаш из залата, да излезеш навън (и от вън има табло), да си вземеш вестник, кафе и т.н.

 

Ако отиваш с колата - не прави опит да завиеш към КАТ. Там, до него, сега има строеж и паркоместата вече са много оскъдни, т.е. почти ги няма. От другата страна на булеварда, от страната на Лукойл, около жилищните сгради и бензиностанцията има достатъчно места, паркира се там (по неволя).

 

И последно - подобно подробно описание съм давал и друг път, търсачката щеше да ти е от полза :mrgreen:

 

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега отлитам за 3 месеца и 250лв глоба..... това си е сериозно време без книжка така че ще обжалвам както правят всички по-сериозни нарушители и дано намалят глобата както обикновено става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах полицаите какво са виновни. Като не спазвате закона понесете си наказанието!

Ама не, всеки иска да се прави на безсмъртен по пътищата и ако случайно го спрат веднага почва да се дърви. Кой бе аз ли съм карал със 140 не е вярно не съм аз, аз даже бях спрял.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оо нека да не спорим на тая тема,че в петък отнесох акт за халогени...защо,защото може би му казах 4е имам проблеми с о4ите и не виждам.В отговор на това той ми каза "сложиси о4ила бее и ще по4неш да виждаш...ааа забравих да кажа 4е покарй мен минаха поне 10-на коли с халогени!!! И сега ще кажа като за капак на вси4ко какво стана снощи:ве4е съм с още един акт за преминаване на 4ервено...пояснявам,в4ера който е минавал през студентски град знае 4е светофара на ОМV не работеше.... :evil: еми ве4е съм с акт !!! не съм бил спрял на 4ервен сигнал ХАХАХАХА ........Поздрави на вси4ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес ме спряха за пресичане на 2на не пресечена линия...и ми взеха талона и съм с акт та сега какво да правя чакам 1 мес отивам...

и имали начин да не вися на опашката за плащане...

 

ПП-това ми е 1ви акт :evil:

 

не се корай. ЗА протокола направи си копие на акта/при всички положения има неправилно или непопълнени места/ след месец отиваш и си получаваш НП и сравняваш с акта. Имали разлика или неправилно попъване на акта бързо в съда и им го набутваш яко до сливиците и им търсиш нанесени щети. Само така се набутват тъпите чингита. Тия в софия са големи малоумници и си заслужава да ги набуташ. Вместо да чакаш има тел. справка. Относно карането без талон си сфиркай. Нович акт е 5лв. за неносене на талон / личен опит моч го няма от октомври 2005 и не ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес ме спряха за пресичане на 2на не пресечена линия...и ми взеха талона и съм с акт та сега какво да правя чакам 1 мес отивам...

и имали начин да не вися на опашката за плащане...

 

ПП-това ми е 1ви акт :evil:

 

не се корай. ЗА протокола направи си копие на акта/при всички положения има неправилно или непопълнени места/ след месец отиваш и си получаваш НП и сравняваш с акта. Имали разлика или неправилно попъване на акта бързо в съда и им го набутваш яко до сливиците и им търсиш нанесени щети. Само така се набутват тъпите чингита. Тия в софия са големи малоумници и си заслужава да ги набуташ. Вместо да чакаш има тел. справка. Относно карането без талон си сфиркай. Нович акт е 5лв. за неносене на талон / личен опит моч го няма от октомври 2005 и не ми трябва.

Верно че са големи малумници!!!На мен в последния акт ми написаха че управлявам лек автомобил Шкода -Фабия а колата е фаворит.vankovarnata!!! Кво да правя като ми излезне постановлението.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нистина Юли е описал нещата като нарушител с дългогодишен стаж. ;) , ценно е за който няма опит с нещата в КАТ. Навремето (през 1998 г) при моя първи акт ходих в районното, на чиято територия беше нарушението.

Иначе 20 лв. глоба се ядва, но 6 точки са доста. В някои случаи едно такова нарушение не е опасно, но в други съм твърдо за строгите санкции - като например на бул. Васил Левски и Цар Освободител по посока паметника Левски, там тарикатите продължават направо от лентата само за наляво. Ама още не съм видял някой да е глобен за такова нарушение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес ме спряха за пресичане на 2на не пресечена линия...и ми взеха талона и съм с акт та сега какво да правя чакам 1 мес отивам...

и имали начин да не вися на опашката за плащане...

 

ПП-това ми е 1ви акт :evil:

 

не се корай. ЗА протокола направи си копие на акта/при всички положения има неправилно или непопълнени места/ след месец отиваш и си получаваш НП и сравняваш с акта. Имали разлика или неправилно попъване на акта бързо в съда и им го набутваш яко до сливиците и им търсиш нанесени щети. Само така се набутват тъпите чингита. Тия в софия са големи малоумници и си заслужава да ги набуташ. Вместо да чакаш има тел. справка. Относно карането без талон си сфиркай. Нович акт е 5лв. за неносене на талон / личен опит моч го няма от октомври 2005 и не ми трябва.

Верно че са големи малумници!!!На мен в последния акт ми написаха че управлявам лек автомобил Шкода -Фабия а колата е фаворит.vankovarnata!!! Кво да правя като ми излезне постановлението.

 

Ако наистина е така и номера на колата отговаря ги карай на съд за некомпетентност и умишлена злоупотреба според НПК. За акта си свиркай гледай да искараш някой лев от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво...какво :-k

 

изчакай малко дано Юли не се сърди ще ти покажа какво си купих от чингитата от 6-то сега е наред сдп-опп. ше ти дам линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво...какво :-k[/quotако имаш късмет да са малоумници може да изкяриш. щерката вече е год собственик на това произведение на изкуството с парите от наказаните чингита. сега аз си чакам моя скромен ред от СДП-ОПП

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/thu ... ?album=205

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tsanko - panajotveliki ме разкри. макар че не съм примерен шофьор, общо взето не съм и от най-големите мародери. а и отвътре ме погъделичка мисълта че БМВ 318 на 15 години определено вече не са такива бегачки за каквито ги мислят собствениците им. :mrgreen:

а и друго нещо-досега да сте чули за убиец на пътя дето да е лежал в затвора... май няма или има но са съвсем съвсем малко а убитите доста повече. след като толкова много хора успяват да си намалят наказанията мисля че за 1-2 месеца разлика няма да има голяма промяна в карането ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора моля ви се обяснете ми ...

значи ако на акта ми има написан номера на колата ли какво???

 

на акта пише НОМЕРА на Кой е Колата и Къде живее...

 

и за тези неща мога да ги съдя ли???

 

Ако ти е объркан акта, както на някой от колеги по-горе (кара фаворит, а пише Фабия на акта). В твоя случай, освен да си платиш акта, друг начин не виждам. И не виждам какво толкова драматизираш в случая - направил си "глупост", която няма да ти излезе през носа, слава богу ;) .Няколко точки и двайсетина или колкото са там кинта не са повод за драми. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tsanko - panajotveliki ме разкри. макар че не съм примерен шофьор, общо взето не съм и от най-големите мародери. а и отвътре ме погъделичка мисълта че БМВ 318 на 15 години определено вече не са такива бегачки за каквито ги мислят собствениците им. :mrgreen:

а и друго нещо-досега да сте чули за убиец на пътя дето да е лежал в затвора... май няма или има но са съвсем съвсем малко а убитите доста повече. след като толкова много хора успяват да си намалят наказанията мисля че за 1-2 месеца разлика няма да има голяма промяна в карането ми.

 

намери им грешките обжалвай съди ги и спечели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се радвам ако успея да им го "върна" :evil:

 

Да им "върнеш" какво :?: Това, че са си свършили работата може би :?: Оплаквал си се, че куките нищо не правят, ама като ти дойде яйцето на г*за се оплакваш, че си вършат работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора моля ви се обяснете ми ...

значи ако на акта ми има написан номера на колата ли какво???

 

на акта пише НОМЕРА на Кой е Колата и Къде живее...

 

и за тези неща мога да ги съдя ли???

 

Ако ти е объркан акта, както на някой от колеги по-горе (кара фаворит, а пише Фабия на акта). В твоя случай, освен да си платиш акта, друг начин не виждам. И не виждам какво толкова драматизираш в случая - направил си "глупост", която няма да ти излезе през носа, слава богу ;) .Няколко точки и двайсетина или колкото са там кинта не са повод за драми. Поздрави!

 

споко надявам се да ги изпържи както им се полага :mrgreen: посочи ми наказанието според ЗДпП

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

посочи ми наказанието според ЗДпП

 

Еми Вуду беше споменал някъде за 20 лв, така че, предполагам става дума за чл.183, а именно :"Наказва се с глоба от 20лв. водач, който:

2.Нарушава правилата за разположение на ППС върху платното за движение"

 

 

В случая да ги "пържи" ми се вижда чиста проява на цигания. Лично мнение, не ангажирам никого с него :) . Съвсем по друг начин стоят нещата, обаче при ситуацията описана от колегата със сгрешения акт(забравих му ника) там вече е задължително човек да си търси правата. Но в случая на Вуду не са му нарушени правата по никакъв начин и съответно няма основание за претенции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

посочи ми наказанието според ЗДпП

 

Еми Вуду беше споменал някъде за 20 лв, така че, предполагам става дума за чл.183, а именно :"Наказва се с глоба от 20лв. водач, който:

2.Нарушава правилата за разположение на ППС върху платното за движение"

 

 

В случая да ги "пържи" ми се вижда чиста проява на цигания. Лично мнение, не ангажирам никого с него :) . Съвсем по друг начин стоят нещата, обаче при ситуацията описана от колегата със сгрешения акт(забравих му ника) там вече е задължително човек да си търси правата. Но в случая на Вуду не са му нарушени правата по никакъв начин и съответно няма основание за претенции.

 

няма определена глоба и следва чл. 185 20лв което е позивна на чл.186 20лв глоба с фиш пурва грешка на чингитата, а май има и още :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.