Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не ми се размина...


batjoro

Recommended Posts

Ванко, не искам да влизаме в глупав спор, но в чл.186 си пише, че "може да се състави фиш за маловажно нарушение", а не, че е задължително. Тоест ако чичко Ушев не е бил в настроение, ето защо му е съставил акт на Вуду :? .

 

Вуду, не съм имал акт досега, няколко пъти съм се измъквал с мили очи и десетарка :mrgreen:, но винаги си нося в жабката закона за движение по пътищата :) . Хубаво е да си знаеш правата. В случая, ако си знаел за фиша, щеше да си спестиш висенето в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванко, не искам да влизаме в глупав спор, но в чл.186 си пише, че "може да се състави фиш за маловажно нарушение", а не, че е задължително. Тоест ако чичко Ушев не е бил в настроение, ето защо му е съставил акт на Вуду :? .

 

Вуду, не съм имал акт досега, няколко пъти съм се измъквал с мили очи и десетарка :mrgreen:, но винаги си нося в жабката закона за движение по пътищата :) . Хубаво е да си знаеш правата. В случая, ако си знаел за фиша, щеше да си спестиш висенето в КАТ.

 

ВСЯКО НАРУШЕНИЕ ЗА КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО НАКАЗАНИЕ СЕ НАКАЗВА С 20ЛВ. ДО 50ЛВ Е МАЛОВАЖНО И СЕ НАКАЗВА С ФИШ. ПРИ ОТКАЗ СЕ ПИШЕ АКТ. От така написаното двама от софия ме видяха със спрян от движение овтомобил от две чингита от 6-то както бях писъл. Сега купих една барчета с тяхните парички на щерката и е наред СДП-ОПП за абдейт на парка. Запознай се подробно със закона наръши го обсъди го и кажи каде какво не е наред.

 

ПОЗДРАВИ НА СОФИЙСКИТЕ ЧИНГИТА ОТ ВАРНА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери им грешките обжалвай съди ги и спечели

 

Грешки няма, но има къде да се хване човек да обжалва...

Мен друго ми е интересно, но доколкото разбирам по закон са били прави.... очаквах при писане на акт можше би за някое по-маловажно не, но такова голямо нарушение да ми направят тест за алкохол, който не ми направиха. Май закона им дава право и това да правят когато си поискат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закона им дава права и без да правиш нарушения да те проверяват за алкохол. Докато при ПТП е задължително. Колко го спазват незнам, аз един път съм се блъскал и сме викали КАТ, но си ни провериха за алкохол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От така написаното двама от софия ме видяха със спрян от движение овтомобил от две чингита от 6-то както бях писъл. Сега купих една барчета с тяхните парички на щерката и е наред СДП-ОПП за абдейт на парка.

 

Кажи по-подробно за какво си ги съдил и на колко си ги осъдил. С адвокат ли действаш или как ?

 

Мисля, че винаги трябва да се кара разумно, но реално е невъзможно да не се правят нарушения с глупавата организация на движението. От друга страна, полицаите не се мъчат да санкционират неразумните шофьори, а си търсят нарушител за почерпка. Затова - съдене до дупка, когато е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата с интерес от началото и ми прави впечатление, че има много призиви за съд, съдене до дупка и т.н.

Приемам, че ако са ти нарушили правата или измислили нарушение /щото и това ми се е случвало/ трябва да се търси истината чрез съд. Но както съветват някои - да търсиш в акта дребни грешки и за това да ходиш в съда при положение, че знаеш че не си прав ...

Предполагам, че болшинството от колегите, призоваващи за съд въобще не са ходили да се съдят с някого за нещо, защото другите знаят, че е по- добре да не се стига до там.

Моят опит от съдебни процеси /макар и не свързани с транспорта/ показва:

1. Харчиш време, нерви и пари и печелиш в съда.

2. Противникът обжалва до всички възможни по-горни съдилища, като си измисля и добри лъжи.

3. Харчиш време, нерви и пари и печелиш - печелиш и там.

4. Радваш се на победата /кратко/, защото нищо не се случва.

5.Харчиш време, нерви и пари и завеждаш изпълнително дело.

6. Чакаш и нищо не се случва.

7. Правиш си сметка колко пари си дал до момента и вече горчиво съжаляваш защо не си почерпил полицаите /в случая/ и имало ли е смисъл всичко.

Дълго стана, ама дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От така написаното двама от софия ме видяха със спрян от движение овтомобил от две чингита от 6-то както бях писъл. Сега купих една барчета с тяхните парички на щерката и е наред СДП-ОПП за абдейт на парка.

 

Кажи по-подробно за какво си ги съдил и на колко си ги осъдил. С адвокат ли действаш или как ?

 

Мисля, че винаги трябва да се кара разумно, но реално е невъзможно да не се правят нарушения с глупавата организация на движението. От друга страна, полицаите не се мъчат да санкционират неразумните шофьори, а си търсят нарушител за почерпка. Затова - съдене до дупка, когато е възможно.

 

та така. пристигам си в софия и на лампата до тец землене си правя ляв завой на зелено и съответно цингитата ме спират. леко затъмнени предни стъкла. аз си казвам да И. ше пишем акт - добре дай закона. предоставя се тетрадката от 2002г. - дай новата - няма нова - хърби.

написва се акт / не фиш/ за 20лв. пиша си възражението и раписвам.

в последствие талона на колата се задържа и се залепя стикер спрян от движение / без да е вписано в акта /. прибиране във варна и жалба до 6-то и кат. съответно чрез 6-то до военна прокуратура и съд за злоупотреба по време на изпълнение на сл. задължения. изчакване на делото и с 2-ма адв. и аз самоя със топа и законите в съда ги сринах. за справката 24.10.07 наема на 3 годишна кола е 80лв на ден. като сложиш и пропуските и проблемите на фирмата ми се вързаха на 8000лв. съда ми призна по-малко.

сега е наред СДП-ОПП защото въпреки реш. на съда още не са ми пратили талончето и мисля с тахните парички да си абдеитна парка.

 

при запитване в съдът какво ще стане ако обявя док. за откраднати /защото те нямат док. за отнемането / какво ще стане ония направо умряха, а аз имам стикер кадето пише за отнет док. пълна злоупотреба на цингитата от 6-то и СДП-ОПП. оня там шеф на кат като ме чуе по тел. и почва да се изправя и подскача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата с интерес от началото и ми прави впечатление, че има много призиви за съд, съдене до дупка и т.н.

Приемам, че ако са ти нарушили правата или измислили нарушение /щото и това ми се е случвало/ трябва да се търси истината чрез съд. Но както съветват някои - да търсиш в акта дребни грешки и за това да ходиш в съда при положение, че знаеш че не си прав ...

Предполагам, че болшинството от колегите, призоваващи за съд въобще не са ходили да се съдят с някого за нещо, защото другите знаят, че е по- добре да не се стига до там.

Моят опит от съдебни процеси /макар и не свързани с транспорта/ показва:

1. Харчиш време, нерви и пари и печелиш в съда.

2. Противникът обжалва до всички възможни по-горни съдилища, като си измисля и добри лъжи.

3. Харчиш време, нерви и пари и печелиш - печелиш и там.

4. Радваш се на победата /кратко/, защото нищо не се случва.

5.Харчиш време, нерви и пари и завеждаш изпълнително дело.

6. Чакаш и нищо не се случва.

7. Правиш си сметка колко пари си дал до момента и вече горчиво съжаляваш защо не си почерпил полицаите /в случая/ и имало ли е смисъл всичко.

Дълго стана, ама дано съм бил полезен.

 

по точка 5. си в дрешка. посочваш сметка или позваш тая на съдъ и слет срока отиваш и теглиш. ако няма парични в НПК или НК има един член осуетяване изпълнени на съд. реш. и им зимаш два пъти повече с леко изчакване. няма да е лошо всеки да има по някой сериозен проблем и да се запознае с всички закони и да си знае правата. понякога нарушението на ЗДП води до НПК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.