Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ВНИМАНИЕ!!!


Mishelle

Recommended Posts

Пичове, честно ще ви го кажа - никога не съм възприемал този форум сериозно. Има две причини за това: хората с нови автомобили се гледат някак несериозно от юзърите на ретро шкоди и две хората с виждане за спортно шофиране и модификации са тотално презряни. Това е през моите очи.

Спам винаги ще има, но "толерираните" юзъри тук бълват много. Поне те да не пишат глупости, ако може. :?

 

Караибрахим:

по първата ти причина: именно повечето хора с нови шкоди са юзъри (в истинския смисъл!), защото нищо не правят по колите си. Ще кажеш: защото са нови. Да ама Не - справка BriSkoda !!! Аз също мога да си купя Фабия РС, повярвай ми. Само че това не ме прави фен на марката. Следователно: моята интерпретация на твоята първа причина да не възприемаш форума насериозно: не възприемаш марката насериозно.

по втората ти причина: ти гледал ли си едно ретро-рали с 40 годишни бараки, на които им изкарваме ангелите от сопи? Ти какво разбираш под "спортно шофиране"? За модификации да не говорим...

 

По повод темата на Юли: аз нямам коментар... нали така беше: който няма отговор на въпроса, по-добре да не пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Веднага бих ти дал за пример една тема, която бях пуснал наскоро в тунинг раздела. За съжаление, тя се изчисти (след една седмица, ама нз) и сега не е уместно да ти я покажа. Въпроса е, защо когато аз пусна тема, някой пич се появява ми пише за инжектопляктори отдолу, аз го нахранвам, след което целия форум ми се изрежда да ме храни мене, без на някой да му дреме, че мойта тема си е засрана вече, пък било то и от "шегичка". :roll: И аз съм бил модератор във форум, знам какво е някой с който си седял на маса вчера, на следващия ден да изпише 3 килограма билвоч и ти да му изтриеш мненията. Просто трябва да се съзададе стандарт и да се трие спама наред. Било то от много разбиращи хора, които искат да разпуснат като пишат малко глупости. Има си други форуми за тая цел. И според мен раздел като "всеки за всичко" не е за да се пише за цици, немски овчарки и видео карти. Та това е автомобилен форум. Поне малко трябва да се придържаме към това му предназначение.

 

Караибрахим: ...

 

Хашек, радвам се за теб! Само да питам, за да съм фен на марката трябва ли задължително да имам ретро-шкода в гаража? Понеже аз така разбрах думите ти. Btw, дядо ми имаше (Бог да го прости) 1000 MB и след това две 120-ки. Учил съм се да карам на едно MB на един приятел, тъй че и аз имам някакъв досег с тези модели. Това, че имам Шкода от 2007 година, не значи, че си мисля, че първия модел на Шкода е Фаворит. :? Това, че по новите коли няма какво да се прави, е мит-смешка. Болшинството се чупят много повече от 15-годишната ми Астра. А дали аз разбирам от модификации и спортно шофиране - обичам гърнетата дето бучат зверски и досега не съм пропуснал състезание на Божура. :mrgreen:

 

ПП: Само да добавя - погледнете 3-4 теми по-надолу. Там вече втора страница храна за Вуду се лее, а никой и копче не е казал, за да спре хранилката или пък да позатрие малко. Аз като нахраних biser.or и се изредихте всички да го защитите. Това ако не говори за толериране на някои юзери, вече незнам... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Какво ще правилно определение за фен на марката, човек със стара шкода, който си купува и нова за ежедневна употреба, или този който я разкарва и скача на астричка?

 

VooDoo - пич за тази среща ще ти отбележа, че единствената причина да не се запознаеш с някого е била, че не си проявил желание.

Аз бях инициатора на събирането на РСките и единствената файда беше, че всички започнаха да плюят по мен. Въпреки всичко мисля, че присъствието ни на срещата внесе поне... разнообразие.

А пък отпора и подхвърлянията доведе до това да не се повтори.

 

Важното за мен е да разбера - този форум за класически шкоди ли е или за марката като цяло, защото "Добре дошли в официалния форум на Шкода клуб България" предполага, че включва всички модели.

 

Надявам се админите да вникнат в есенцията на нещата, защото старите потребители не са спрели да влизат заради РСките или Астрите, а заради затъпяването на хипер активните юзъри.

Не целя да засягам никого с мнението си, но искам да имам повод да посещавам форума и за напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен на марката може да бъде човек с тунинг или без тунинг по колата си! Някои обичат да правят визуален тунинг, други предпочитат по двигателя а трети предпочитат да запазят колата в оригиналния си вид! За мен и в трите типа се намират истински фенове и такива които са за малко!

 

Това което не ми хареса в последните постове и не мога да подмина е деленето! Делим се на София/Варна/и сие, делим се на нови и стари Шкоди, делим се на стари и нови потребители, делим .... А трябва ли?

 

VooDoo,

не си се заговорил с хората защото не си отишъл при тях! Седяли сме много пъти на маса с повечето хора и досега не се е случило да се делим на "нови" и "стари" Шкоди.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не разделяме хората на голям фен, малък фен, фен, просто собственик на Шкода. Форума е за всички, без значение от причините, поради които пишещите тук карат кола(и) с тази марка. Всички тук са добре дошли независимо дали са почитатели на марката или по стечение на обстоятелствата управляват Шкода. Ако седнем да нищиме и този въпрос - за кого е форума, значи наистина не виждам причина за съществуването му.

 

Неоспорим факт е, че собствениците на старите модели намаляват за сметка на такива с новите. Но това е повече от разбираемо. При това не е "шкодова", а световна индустриална тенденция. По този въпрос също смятам, че всякакви коментари са излишни... Остава обаче въпроса за "съжителството" между собствениците на стари и нови Шкоди. Защо е нужно това да се превръща в проблем??? Толкова тясно ли ви стана тук, че да не можете да седите под един покрив?

 

huko, никой не е плюл по тебе (или когото и да е) за онази среща! Обаче имаше зададен въпрос, към който не крия, че и аз търсих отговор - паркирахте РС-ките на отсрещната страна на "плаца" за снимка. И там си останахте до края на срещата... Не вярвам да сте вложили умисъл в това, но резултата беше среща в срещата и не точно обидени, а по-скоро озадачени колеги. И мисля, че ги разбирам, защото до сега без оглед на това по колко бройки от модел са се струпвали, всичките са били паркирани на едно място, лафа е бил общ или на групички по интереси. PRR отговори по-долу на Voodoo "защото не си отишъл при тях", но със същата сила Voodoo може да попита "а те защо се отделиха от нас?". Ако сте търсили самостоятелност, това е друга бира, но нека не изключваме факта, че сте я имали преди това (на Японския може би, не съм сигурен, но на ОМВ, преди общата среща - да). Както и да е, надявам се следващата подобна сбирка да бъде наистина масова, но не само когато сядаме на обща маса, но и когато се виждаме навън, защото дали РС или 120, все е Шкода, нали ;)

 

Karaibrahim, прав си, гумата е за всички и трябва да трие наравно всичко. Писах и по-горе - лично ще следя за това за напред. Но знаеш, че медала има две страни. Пропуск винаги може да има, модовете също са хора, без значение колко съвестни са. Ако имаш забележки относно модерирането или по-скоро липсата на такова, драсни някой ред на съответния моде на ЛС със забележката си. Ако прецениш, че той те е отсвирил, драсни на мене. И нещата ще си дойдат на място. Но да гледаш отстрани и да не изразиш недоволството си или да чакаш да дойде тема, като тази в момента, за да го изразиш, не е решението, т.е. не е нито в твой, нито в модераторски интерес. Който каквито забележки има е редно да ги споделя, нали ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее,колеги аз чак сега видях тази тема и я изчетох от край до край.

Съгласен съм напълно с Юли-бяхме си говорили с колегите Коко,Миро и Дончо още преди месец ,че нещата нещо не са добре!

Преди влизаш с интерес за да видиш и научиш нещо-сега в раздела (окти,фабия и тн) има само-как да си сменя крушката,поленов филтър,единия ми мигач мига по силно от другия.....

Сега единственият ми интерес е да влизам да чета тъпите спам постове на Макса и Вуду (ще ме прощавате за тези думи).

Както имаше преди един колега от Трявна лимот Троян ли беше-Шкода 105РС-момчето за има няма 2 седмици направи 500мнения-стана мастър и сега да е пуснал 1,2 за толкова време!

По темата стари-нови-то си е от човека!

Няма да цитирам но някой хора от форума интерпретират така нещата-я Фабия РС(натокана),я слиза някъв,яки дрешки-някакъв лигльо ще да е-глей го само очилата му са колкото наште стари шкоди и ко-има пари отделя за Шкодата и се прави на голям тарикат!Мани го тоя..........

Има хора който възприемат трудно!

Това го изпитах на първия събор-бях единствения с по-нова кола (и ПРР дойде за 2,3 часа) никой не ми обръщаше внимание и тн!Аз обаче ходих и подскачах около другите и им се кефих на 'старите" коли!

Гадно ми беше-бях направил неща по колата за който никой дори не забеляза и не обели дума!(аз си правя колата за себе си,но от долния пост ще ми разберете мисълта)

Дали си фен на марката-аз като си купих Шкода(повечето ме познават точно що за стока съм) реших,че искам да общувам с хора като мен...а именно-човек който както се отнася към себе си и тн се отнася и към колата си-понеже тя "е неговото олицетворение-чиста запазена с много мерак подържана и "подобрена"(разбирате ли накъде бия).....постепенно дойде интереса и тн!Може би,ако си бях взел друга марка-щеше да е същото-сега щях да съм вече 2год и половина член на съответния клуб и да се кефя!Радвам се,че ви познавам колеги защото сте страхотни хора!(към хората с който общувам най-често-към другите също имам прекрасни впечатления от вас)

Първата среща с варненци-бях изумен от запазените им Шкоди-подскачах около тях и им се радвах!

След това времето между 1я и 2я събор-беше как да кажа-разцвета на форума-потребители(кадърни-умеещи с мого хъс момчета)!Темите бяха интересни и тн.

Втория събор-яко-събрахме се още повече коли-я този път аз вече не бях такава мишка-забелязаха ме-може би защото няма друга РСка(мисля си аз)-беше весело-супер си изкарахме(въпреки че се придържах към ВН компания-имаше Пловдивчани и РРусенци,Софиянци-супер яко-малко огньовите се поразделиха-но какво да се прави!

След това дойдоха ралитата-с Кака Зденка ги попиляхме(интереса към Шкода постепенно расте-и намалява интереса към безмислено бръщолевене във форума).Я смачках ги на 2 ралита и на 1 станах 2ри-браво Искрене!Ходих до Докси,запознах се с много интересни хора-въпреки това май от Бришкода ни мислят за бананова република-скоро ще ги нахраня-много хора бяха силни за части и тн-сега май се дърпат при условие че парите са в аванс...... :roll: май пак не ме ебават-но това не спира ентусиазма ми!

Я на награждаването за годината станах РАЛИ ШАМПИОН НА ШКОДА КЛУБ БЪЛГАРИЯ(мерси Колеги)-станах и 2ри в РЕГИОНАЛЕН РАЛИ ШАМПИОНАТ (с кола 70г) в класа си бях безапелационен-но там няма купа-а първия има рали повече от мен 4(толкова са варненските кръгове)! (НЕ ПАРАДИРАМ С ТОВА-не съм го споменавал досега-хората ще ме разберат защо)

Моля Аз хашек-дай ми ХАШЕК да го разтъпча из Добрич-по се кефя като изляза със Зденка или с Хашо из града-събирам тълпа-идват питат-радват ми се- и аз се радвам!С мойта кола(тя една в Добрич) както пееше Цветелина-в началото беше сладко-сега всеки-айде гонка,айде гонка.......беги не ме занимавай с глупости.....

Аверите ми викат-Шкода Европа(голям праз) ко се занимавапш с тез старите коли-другите ми звънят и ми казват-ей пак като докараш Зденка(вече я знаят) да ни повозиш!То си е до човека-различни хора,различни характери,различни интереси!Всичко опира до човека и нагласата му!

Чакам 3-я (ми) национален събор-с надеждата тенденцията всяка година да се повече да се запази-ДАНО!

Тенденция НОВ-СТАР ще има-но тя не идва от автомобилите,а от ХОРАТА и тяхните възприятия-пример-ще ме гледа МАКС и ще вика.....-аз ще му кажа :smt034 не за друго-а защото ако експлоатира Шкодата си както пише във форума-това за мен е неприемливо-била тя стара,била нова.....

Има хора фенове който ходят по ралита,събори и среши и такива който само си пишат с цел инфо(форума е затова)-аз не се смятам за повече от тях-но нека и те не се смятат за повече от мен(като Шкодаджия-в частност ВУДУ)!

Сега ще помоля колегите който ми четат поста-а аз знам че повечето ще ме разберат за какво говоря,други НЕ,защото отгоре,отгоре ще четат......

Много пъти съм казвал-голямо впечатление и уважение изпитвам към човек направил(реставрирал) колата си-отколкото да налее парите си в (друга марка-я кола,я алкохол).Нека и другите поразсъждават по същия начин-както аз ви уважавам колеги-защото сте си дали и последната стотачка за колата от бюджета за месеца-така и вие постъпвайте с хората с нови коли(само казвам)!

Защото все пак за да караш шкода,а дори и каквато е да е кола от този клас-значи нямаш неограничени възможности-и аз изпитвам муки-1,2 месеца след като си взех джантите и гумите(не го приемайте като оплакване-хич не искам да го казвам)

Пак се надявам да вникнете във поста и да го осмислите и разберете!!!

 

Поздрави,

Искрен Желев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl smile126

Това е цялата истина за разделението по модели, разделението на хората, що е то и как да го избегнем.

Шапка ти свалям за точните думи, които аз колкото и да се напъвах, не можах да ги измисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Напоследък е зачестило писането на абсолютни глупости и безсмислици ... Кадърни, знаещи и можещи хора ни напускат заради всичко това ... това е форум с техническа ориентация ... Ще бъдат взети сериозни мерки той да се превърне отново в място, желано за посещения с цел получаване на информация, а не попадане сред теми, в които някой си чеше езика.

...

2. Модераторите - всичко, което не е по дадена тема, да се трие. Всяка безсмислена тема, породена от наличие на излишно свободно време да се трие.

 

Днес си влизам най-спокойно във форума да попрочета нещо интересно, а и да видя как върви "затягането на дисциплината" ... и ненадейно попадам на тема-анкета за чистене на задници. Няколко минути мигах изумен докато се чудя, как е възможно да присъства подобна тема в нашия форум. След като премина началното ми изумление изчетох цялата тема и осъзнах, че абусрдът е пълен. Не стига, че самата тема е безумна и със сигурност не е за никой авотфорум, ами на всичкото отгоре администратор и модератор се надпреварват да трият мнения, които не са по темата !?

 

Бързам да подчертая, че нямам нищо лично против Siromaha, Mishelle и PRR, а просто се мъча да разбера в мен ли има някаква грешка или проблемът е другаде.

 

Четейки есенция от мнението на Mishelle (отгоре), с което съм напълно съгласен, се чудя то има ли допирни точки с темата "Методи и средства за чистене на г_зове" и последвалата реакция на властимащите фактори.

Ами аз си мисля, че всичко зелено е изпълнено за тази тема, а всичко червено не е. Ако някой не е съгласен, може да пробва да ме убеди примерно, че заради тази тема някой можещ ще се завърне във форума.

 

Не ме разбирайте погрешно - съвсем не съм за яка цензура или триене на теми, още повече от раздела "Всеки за всичко", който реално е доста спамерски. Знам, че повечето хора тук са интелигентни, имат разностранни интереси и мнение по-много въпроси. Затова е добре да има теми различни от свързаните с Шкода. Още повече, че тогава най-добре се вижда кой колко акъл има. Но всяко нещо си има граници, а според мен тема за бърсане на задници определено е извън всякакви граници.

Предполагам, че мотива админ/модератор да я оставят (даже и да се включат) е, че питащия се интересува сериозно ... е да ама това не е достатъчна предпоставка да си пълним форума с глупости. Още няколко подобни теми и никой няма да се учудва, че едни юзъри си тръгват, а други пишат ама не взимат форума на сериозно. Ще ставаме само за подигравки.

 

Апелът ми към Michelle, PRR и другите модератори е - за да се повиши нивото на форума, не допускайте напълно малоумни (в контекста на форума) теми, а ако все пак ги допуснете - не си правете труда да ги чистите от мнения, защото отстрани изглежда смешно. Повече гъвкавост трябва - към някоя техническа тема е нормално да се чисти всичко странично, ама към глупава спамерска тема, едва ли има смисъл.

Към Siromaha - човек, нищо лично към теб, ама определено си сбъркал форума за тази тема.

 

Поздрави и дано не съм обидил никой :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не заради администратори, модератори или разни други -атори се стига до тук. Мисля, че не го казвам много често, но почти винаги съм сагласен с Миро,както и сега! Според мен той го каза най-точно.

по първата ти причина: именно повечето хора с нови шкоди са юзъри (в истинския смисъл!), защото нищо не правят по колите си.

 

Поздрави :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не заради администратори, модератори или разни други -атори се стига до тук. Мисля, че не го казвам много често, но почти винаги съм сагласен с Миро,както и сега! Според мен той го каза най-точно.
по първата ти причина: именно повечето хора с нови шкоди са юзъри (в истинския смисъл!), защото нищо не правят по колите си.

 

Поздрави :!:

А, моля моля-нямах намерение да взимам отношение ама стана брутално.Коя кола е нова Шкода,и кво е виновна тя че собственика и разбира от компютри или компоти и не иска да рови сам по колата си,щото не разбира(а той кво е виновен че е учил 15год.право и е добър адвокат примерно но го влече материята-марката).И тоя човек е по малко способен от тези дето карат 120л или е по малко пълноправен член на този форум?Не се ли правиш на разбирач си "обикновен юзър "-ок.Всичко си зависи от хората (от тези който пишат тук ,от тяхното възпитание ,култура,отношение,самочувствие,комплекси и т.н)обаче идялни хора няма има толерантност и колегялност и компромиси.От хората винаги има какво да се научи,и колкото повече са на едно място толкова по добре.Аз лично сам си оправям колата защото ми доставя кеф (страната е пълна със силови механици но добрите диагностици се броят на пръсти).Всяка страна ,град или блок както и в този форум си има дразнители и интриганти и такива които си траят за да минат между капките ,и такива които са компетентни по всички въпроси ,и такива който наистина разбират (едни си отиват-идват други)и това е съвсем нормално.Но си мисля че ако всички вложим по малко от себе си и бъдем малко по ИСТИНСКИ ще можем да имаме един готин форум и с кеф да пишем и четем тук.

 

П.П в поста си не визирам никой и не говоря за конкретни лица и събития -просто мнение.

 

П.П2 А по повод на това -(именно повечето хора с нови шкоди са юзъри (в истинския смисъл!), защото нищо не правят по колите си.)бих казал че по скоро няма какво да правят по тях,но ако това ще ме направи от "добрите юзъри"утре ще си правя и без това ЗДРАВИЯ алтернатор (примерно).

А на администратори ,модератори и т.н искам само да кажа -трийте,варете ,печете -директно(щом ви е гласувано доверие значи има защо)ама като сте решили да обяснявате защо се намесвате правете го по деликатно-нали не очаквате да се будим на сън с мисълта дали не сме нарушили правилата?

Поздрави .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тези "юзъри" :!: :evil:

Форума е за всички, без оглед на познания и интереси :!:

Моля някои колеги да вникнат по-задълбочено в проблема и да не се изопачава смисъла на темата!. Идеята не е да оправим форума, разкарвайки или пренебрегвайки "юзърите", толерирайки "механиците", а да ограничим до минимум разводнявания на теми, трупане на мнения за спорта, дразги...

Разделение по марки и познания НЯМА да се толерира :!:

 

orange! - в момента се обсъжда статуса на "Всеки за всичко". Съгласен съм с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох, четох и реших да си напиша моето скромно мнение.В техническите раздели на форума трябва да присъстват само теми свързани с проблеми по автомобилите. В това число и за гуми, и за масла и т. н. Идеята да се подхващат на ново вече писани по тези въпроси теми е проста: винаги излиза на пазара нещо ново! Не може само с използване на търсачката да разбереш каквото те интересува.Категорично обаче според мен трябва да изчезват мнения отклоняващи се от дадената тема. Мод-овете да ги трият без много, много да се обясняват-този който си е пуснал спама ще разбере що му е затрито постчето.Обаче в раздела " Всекиго за всичко" трябва да присъстват теми по всякакви въпроси- това е смисъла на този раздел.На когото не му е интересно да не влиза в този раздел.

Поздрави на всички :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не заради администратори, модератори или разни други -атори се стига до тук. Мисля, че не го казвам много често, но почти винаги съм сагласен с Миро,както и сега! Според мен той го каза най-точно.
по първата ти причина: именно повечето хора с нови шкоди са юзъри (в истинския смисъл!), защото нищо не правят по колите си.

Какво общо има това с темата ми? И с проблема на форума?

Обмисли ли думите си, преди да пуснеш такъв коментар?... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не заради администратори, модератори или разни други -атори се стига до тук. Мисля, че не го казвам много често, но почти винаги съм сагласен с Миро,както и сега! Според мен той го каза най-точно.
по първата ти причина: именно повечето хора с нови шкоди са юзъри (в истинския смисъл!), защото нищо не правят по колите си.

Какво общо има това с темата ми? И с проблема на форума?

Обмисли ли думите си, преди да пуснеш такъв коментар?... :evil:

 

и аз не разбирам точно къде е конфликта? мисля, че повечето "юзъри" биха се възхищавали от някоя перфектно реставрирана (или тунингована) по-стара шкодичка, както и любителите на класиката не биха отказали да карат ежедневно нова кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей vasilisa :lol:

 

Като за начало не се правя на разбирач, а просто казвам мнението си(в случая съгласието си) по темата :P Първо говориш за мен "Не се ли правиш на разбирач" а после пишеш "П.П в поста си не визирам никой и не говоря за конкретни лица и събития -просто мнение." Да приемем, че говориш за мен (защото то си е така май :oops:). Започна да говориш за "възпитание ,култура,отношение,самочувствие,комплекси".. мисля, че твърде много навлизаш в други теми при положение, че не ме познаваш а и също така не си спомням аз да съм създавал конфликти в този форум и съответно ти да ми кажеш, че съм нямал възпитание и т.н.

 

А по повод на това "бих казал че по скоро няма какво да правят по тях"

мисля, че не е точно така ;) С брат ми (Redline__) защо винаги ни изникват нови и нови идеи за Клементина която не мисля, че е от старите шкоди- 00'. Така, че нова или стара шкода-няма значение винаги има какво да се прави по нея, стига човек да има желание. ;)

 

Mishelle, виждам, че не си ме разбрал ;) Ти сам го каза още в първят си пост по темата "Напоследък е зачестило писането на абсолютни глупости". Идеята ми е,че ще е по интересно ако по-често някой със своята Skoda се похвали с нещо ново по колата си а не "ВОДА ИЛИ ХАРТИЯ" (което според мен беше черешката на сладоледа smile126 ) По този начин форумът ще е по-интересен и с две думи ще отговаря на името си SKODA ФОРУМ smile195

 

Надявам се да съм бил по-ясен. Въпреки всичко ...SKODA RULZZ :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Mishelle, виждам, че не си ме разбрал ;) Ти сам го каза още в първят си пост по темата "Напоследък е зачестило писането на абсолютни глупости". Идеята ми е,че ще е по интересно ако по-често някой със своята Skoda се похвали с нещо ново по колата си...По този начин форумът ще е по-интересен и с две думи ще отговаря на името си SKODA ФОРУМ...

Напротив, съдейки И по този ти пост ;)

Да, боря се срещу спама, осиране на теми, писане на безсмислени и не на място постове. Но това, съгласи се, НЯМА нищо общо с "пипането" по колите, за което си има съответните раздели, а в скоро време ще се появи и нов - "Проекти". Никъде, обаче, не съм засягал въпроса кой, какво и дали изобщо пипа по колата си и дали мястото му според това е тук или не, нали? А въпросът ми конкретно към теб горе е на основание, че така изложен, твоят пост обижда голяма част от потребителите тук. Казваш, че нямаш спомен да си пораждал конфликт. Погледни малко по-горе и виж какво се е получило:

 

"Според мен не заради администратори, модератори или разни други -атори се стига до тук ... най-точно ... именно повечето хора с нови шкоди са юзъри (в истинския смисъл!), защото нищо не правят по колите си."

 

Прав си, темите за "кой какво направи по колата" са интересни, но в тях не се заключава същността на един авто форум, обхващащ марката като цяло. Погледни логично на нещата. Шкода клуб е име, само по себе си обединяващо всичко свързано с марката. Т.е. не само подобрения, но и всякакви ремонти, въпроси свързани с тях, общи въпроси за даден модел, впечатления от колите, обсъждане на всякакви въпроси, касаещи Шкода, въпроси, свързани с експлоатацията на Шкода и т.н. Или с две думи казано - името Шкода клуб обединява всякакви интереси към марката на всякакви потребители. Ако правиш асоциация между името на клуба и тунинг/подобрения на марката, значи не си разбрал същността на форума ;) Това не е тунинг форум! А форум за ВСИЧКИ СОБСТВЕНИЦИ на Шкода.

 

Ако все още не си ме разбрал, мога да ти го обясня и по друг начин. Разгледай форумите на VW, BMW и Opel. Изброявам само тях, защото са най-големите, съответно, предполага се, изминали са много път. Да виждаш някаква 100%-ва тунинг насоченост в тях? Ако ги разгледаш ще видиш, че и там има "ежедневни" теми, и там се обсъждат експлоатационни въпроси, изобщо всякакви въпроси, които изброих по-горе, които са актуални и при нас. Между другото, в тези форуми, както и навсякъде, така и при нас, е пълно с хора, каращи нови автомобили. И знаеш ли, никой не се обръща към тях с "юзър"! Напротив, приемат ги с кеф в редиците си. Радват се на пуснати снимки, разпитват за екстри, канят на срещи, за да разгледат колата на живо и т.н. Да те попитам - толкова ли сме тесногръди ние? Всичко до стар и реставриран или до нов и "пипнат" автомобил ли се заключава? Човек с "непипан" автомобил няма ли въпроси? Не му ли е интересно да драсне по няколко реда, да обмени мнение, опит, болежки?

 

И друго си мисля. Ако правиш някаква асоциация с чешки тунинг форум за Шкода, където всяка тема е свързана с "пипане" и подобрения, ще ти кажа - ние никога няма да сме такива. Това никога не е била целта на този форум. Тук се събираме, защото обичаме и/или караме Шкода.

 

И един бърз въпрос - тези "юзъри" на събор какво предлагаш да ги правим, след като смяташ, че текущото състояние на форума е причинено от тях - да ги помолим да паркират на съседната полянка ли?

 

И последно, че вече ми идва в повече. Би ли отворил календара за 2008 г. От 12 страници, 4.5 стр. (по памет) са с "юзърски", "непипани", stock автомобила...

 

Този пост е адресиран толкова към тебе, колкото и към ВСИЧКИ, които по един или друг начин разделят хората според някакъв измислен и нереален критерии. Не целя да те обидя, нито теб, нито някой с твоето мнение. Постарах се да бъда максимално убедителен и изчерпателен, за да обоснова становището си.

 

Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да драсна някои ред-Аньо-този път не мога да се съглася с теб!

Мисля че тълкуваш думите на ХАшек грешно!

Нека не поставяме форума под критерия пипане на колата!

Има голяма разлика,именно заради факта (не искам да засягам никого)

1-ти си ученик,Коко студент-имате време.Финансите ви идват от......семейството(не греша нали-само изтъквам)

2-има доста хора от форума който се занимават с достойни за уважение професии.(не искам да изброявам,да не забравя някой)

Именно там е разликата-докато някой си казжа-днеска няма да ходя на кафе да спестя 5-10лв,другите се питат-дано месеца излезе добре да мога да вържа бюджета и за детето да има.

Има моменти когато след работа сядаш в автомобила и само волана ти подсказва каква марка е колата(от емблемата)!

Работата е приоритет на всеки-ако тя е ОК-ще има финикийци-ще има и за колата!

Не може да се мисли цял ден за Шкоди и тн.(поне болшинството не може).Аз съм същия като си наумя нещо за колата и си мисля все за него и изоставам в работата :( !

Нека видим и друго:

Шкода,не е Опел-с тяхното ГСИ,Фолксваген с ГТИ и РЕНО с Уилямс(да не изброявам)!Те ги имат тези модификаций от доста време-също така имат и феное доста по-отдавна!

Шкода въведе РС през 2003година и за това е сравнително млада като "спортни модификаций"!малко са хората който биха почнали да правят Фелас,или Фаворит!Защото знаеш днешната младеж-тях ги интересува гъзарията и скоростта-ще си купят ГСИ,или ГТИ за 4 хилки и жули Жеко!

Мисля че ме разбирате накъде бия-повечето млади хора като Коко и Иван(брат му)-който са изключение.Кой ще вземе Фела за същите пари и ше тръгне да я прави-НЕКА МИСЛИМ ЛОГИЧНО!

Именно затова нека не съдим поради този факт-понеже кола като Октавия и тн-за коли от малко по различен клас-а не типшични спортяги!(дано ме разбирате къде бия).

Дали си фен не идва дали си бараш колата и тн-а дали имаш интерес да общуваш с хора,притежатели на същата марка(и кола) визуално и тн,а не само чатейки!Важното е че може и 50 човека да се съберем,но качествено.....Тъжно ми е че колеги,като Пейо,Мими,Митака от СФ.,бат Доня и др. вече едва посещават форума(да не кажа въобще)! :cry:

А кой е фен и кой не!В предния пост не споменах-но искам да кажа за разделението още 2,3 думи!

1-Има надменност София-провинцията от страна на някой хора(много лошо за тях)-вижте темата във фабия,Октавия-Падна ми акумулатора!

2-лично мен лошо впечатление досега ми прави-как някой членове-висят във форума-имат 2хилки и кусур мнения(а във варна все са заети и нямат време за 1 телефон от 1 година)-иначе за Софийските срещи са ОК!Аз лично бих имал интерес да се видим-явно обаче пича няма!(да не се обижда)

(лично мое мнение-аз където отида и малко време да имам винаги съм търсил колеги)!

Та по въпроса кой какво прави по колата си-повярвай Ванка,форума е голям-но на вас с Коко ви стига 1 ентусиаст като вас да има,да споделя идеите ви!Аз също съм човек който иска да подбутне хората кум това-затова с кеф ми прави че с Ники(D_POWER) сме на тази вълна-уредихме се с джанти(той много ми помогна и за гуми),сега аз му помогнах ( с помощ от колега) за една част-предостъпих муя,с риск аз за събора да не мога да си я набавя и той ще е с едни гърди напред :mrgreen: !

Лично аз съм удоволетворен от това че има поне един човек като мен на темата Фабия РС(дай боже и повече) но зная че не може да накараш всеки да го направи!

Надявам се сте ме разбрали!(дано не накриво-не искам да засягам никого)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че темата вече се пообезмисли и измести фокуса си. Основните неща бяха казани, основните тези също.

 

Аз бих обобщил така: Фенове има различни и всички те са добре дошли в клуба. Нека всеки пише и чете тези раздели които го/я засягат! Спаменето и разводняването на техническите теми няма да се толерира и ще се взимат строги мерки срещу тези които нарушават правилото.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига деление бе хора ... само напоследък прочетох за следните разделения:

 

- нови срещу стари Шкоди

- нови срещу стари членове

- дизел срещу бензин

- технически разбиращи срещу юзъри

- такива дето пипат и ъпгрейтват срещу такива дето само се возят

- фабия РС срещу всички останали

след горното мнение на PRR:Censured вече има и:

- София срещу провинцията

в миналото пък имаше и:

- Варна срещу всички останали

 

Е мисля, че е прекалено ... толкова са малко сериозно пишещите, че всякакво деление освен излишно, направо си е смешно ...

 

PRR:Censured, мисля че една от основните идеи на тази тема е да ни накара да бъдем по-толерантни ... т.е., ако някой в някоя тема те е засегнал на провинциалист или нещо подобно, вместо да правиш коментари и обобщения за надменност от страна на софиянци - просто го "пропусни" това изречение и карай нататък ... щото иначе от мухата става слон, почва едно изясняване, създава се напрежение, спам и т.н. ... което не е от полза на никого.

 

Ако си толкова засегнат, може да се разберете на лични, макар че като знаем колко са неадекватни половината коментари на този дето те е обидил, направо се чудя кво му обръщаш внимание, че и нас ни занимаваш.

 

В случая давам конкретен пример с твоя коментар отгоре, но и всички останали случаи на деление са предизвикани от някой, който се е засегнал от някой друг и после почва да прави обобщения за всички дето са еди кви си.

 

Аз примерно, днес 2 пъти отварях темата дето един пич иска да си прави 105-цата самолет и двата пъти като прочетох коментара на PRR:Censured, че "малко хора от форума биха помогнали безкористно", мислех да драсна 2-3 реда, че не е баш така, щото доста хора биха помогнали безкористно, но реално малко могат да помогнат ... но и двата пъти се спирах, защото реших че дори и да има леко засегнати от този коментар, просто не трябва да му обръщат внимание и ще е много по-добре отколкото да почне едно обясняване кой кого е визирал и кво е искал да каже.

 

Айде да бъдем по-толерантни и да не се хващаме за всяка крива дума, която някой е казал когато не е бил на кеф ;)

 

PRR: Махнах всички имена от поста. Достатъчно конфронтация има за да се сочим един друг с пръст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си мислих да заключа темата ма закъснях ](*,)

 

Ще я оставя във вида в който е сега. Само ще сложа като завършек заключението с добавката че там където нещата зависят от мен деленето на София/Провинция, Нови/Стари и сие ще се трие, а при достатъчна упоритост и ще се наказва!

 

Поздрави

 

Фенове има различни и всички те са добре дошли в клуба. Нека всеки пише и чете тези раздели които го/я засягат! Спаменето и разводняването на техническите теми няма да се толерира и ще се взимат строги мерки срещу тези които нарушават правилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.