Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ключалки


skoda 120L

Recommended Posts

Здравейте на всички значи не от скоро проблемът но не знам дали някой път няма да мога да си отворя колата или багажника значи първият проблем е че багажника се отваря по следния начин като дръпна палчето трябва да подигна с другата рака капака иначе не се отваря :( вторият проблем е с шофиорската врата въртящия фиксаторен палец си пада сам на долу и понякой път като забравя да го погледна преди да затворя врата и се удря в неподвижния фиксатор и трябва да го подигна с ръка или с вътрешната и външната дръжка в зависимост дали влизам или излизам та ако някой е имал този проблем да сподели ако може :roll: мерси предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос, ако имаш пружина, може да се е отпуснала и да не изхвърля капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем с капака на багажника се оправя, доколкото помня, с преместваане на механизмите за затваряне на капака-т.е. разхлабваш двата болта(май така бяха :roll: ) и пробваш да преместиш механизма и опитваш-при кое положение ще отваря. ;) Като си го нагласиш, притягаш болтовете(не прекалено).

За проблема с вратата-и на мен ми се е случвало-стана след като го смазах механизма с моторно масло :oops: Май решението е нови части, но ако някой има идея да каже. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проблема с вратата-и на мен ми се е случвало-стана след като го смазах механизма с моторно масло :oops: Май решението е нови части, но ако някой има идея да каже. :D

 

И при мен е така :oops: - след като смазах добре с масло механизма палеца започна да пада надолу като се отвори вратата ,с което възпрепятства нормалното затваряне . Според мен се дължи на това, че се е скъсала или откачила пружинката , която се грижи за нормалното положение на този елемент от заключващия механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мене се появи след смазване с машинно масло обаче :( иначе мерси за съвета на everlast ще пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей - на механизма на вратата има една пружинка, която като се скъса или откачи се получава точно описания от теб еефкт. По магазините я има нова. Няма нищо общо това със смазване, освен ако не сте счупили пружинката. При мен всички механизми са си почистени и смазани и нямам такива проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал такъв проблем с палеца. Причината беше скъсана пружинка.

Що се отнася до връзката със смазването - когато не е смазван скоро, не може да падне (завърти) от собствената си тежест и затова проблема се проявява след почистване и смазване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коя пружинка на бравата става въпрос ?

Има една, която се къса лесно - тази която държи езичето да не се затваря. Вие за тази ли говорите или за друга?

 

За багажника - предполагам, че проблема също е в някоя пружинка, но може първо да се пробва смазване на механизмите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за пужинката на въртящия фиксаторен палец поне така пише в книгата май говориме за една съща ,защото и други колеги по-горе в редовете се оплакват от този проблем а колкото до багажника първата ми работа беше смазване но нищо не се промени :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегите който са написали, че се разхлабват ключалките който са в багажника и на принципа проба- грешка си го наместваш така както искаш. Това може да го направиш след почистване и смазване на механизмите ако не си го правил скоро.

 

пп. Ако ти е леко крив капака някъде може и да не стане с наместване на ключалите. Моя беше леко крив, натиснат надолу в средата от към предния прозорец и въпреки, че беше съвсем малко пак не можеше да се отваря безпроблемно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а нещо по специфично има ли при смяна на тази пружинка ?

Сменях я преди доста години, но нямам спомен да ме е "мъчила". Стана бързо. Повече време ми отне демонтажа на дръжките и кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.