Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да бъде забранено на пътните полицаи да носят повече от 10лв


biser.or

Recommended Posts

Това никак не се връзва с идеята полицаите да събират глобите до 50 лева на място.

 

Спасов: Да бъде забранено на пътните полицаи да носят повече от десет лева

 

Да бъде забранено на пътните полицаи да носят повече от десет лева и то на монети в себе си, предлага депутатът от НДСВ Минчо Спасов.

 

Депутатът уточни, че това може да стане чрез поправкав закона за МВР, която той ще внесе до края на седмицата в парламента.

 

"Целта е полицейската палка да престане да бъде хранилка", коментира Спасов.

 

"Никой не дава подкупи в монети, така че моето предложение ако не може да спре изцяло корупцията на пътните полицаи, със сигурност ще я ограничи силно", аргументира се той. Неговото предложение предвижда също, полицаите да не могат, да държат пари в колите и будките.

 

"Нищо не им пречи да носят със себе си кредитни и дебитни карти", уточни Минчо Спасов.

 

"В Полша такава промяна в закона е намалила даването на подкупи, така че се надявам в България да има същия резултат", така обясни още депутатът.

 

Той уточни, че пътните полицаи се контролират от инспектората на МВР, който ще има право да проверява, каква сума имат в себе си, ако предложението му бъде прието.

 

_________________

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камери в патрулките,записващи и звук ми звучи по-сериозно от 10 лв на стотинки и дебитна карта. :) Освен това как полицаите ще събират глобите наложени с фиш, щом не могат да носят пари в себе си? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пърите ми асоциации с идеята са:

1. като ме спре, като аз искам да дам подкуп, като той иска да му дам подкуп ще ми вземе телефона или златните ми зъби :mrgreen:

2. ще имат терминали в патрулките и ще си открият сметка чрез която да си плащаш от товята карта рушвета директно на неговата сметка. :mrgreen:

 

Сега сериозно да се изкажа: пълна глупост ми се струва това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм привърженик на жълтите, но човека каза, че предлаганата система функционира в Полша. Зашо да не се пробва и у нас :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен идеята ми се вижда малко несериозна.В Полша системата може и да работи,но в България ми се вижда неосъщесвима.Да бъдем реалисти,според вас ще има ли толкова строг контрол върху органите на КАТ. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен идеята ми се вижда малко несериозна.В Полша системата може и да работи,но в България ми се вижда неосъщесвима.Да бъдем реалисти,според вас ще има ли толкова строг контрол върху органите на КАТ. :roll:

 

При това управление и тази държава с отмиращи функции, по-скоро не.

На мен от няколко месеца ми прави впечатление един кияк, който стои с Астрата на "Алея Яворов" след Кулата, посока надолу и дебне кой прави ляв завой от средната лента откъм "Драган Цанков". Във всяка нормална държава въпросната лента отдавна щеше да е "право и ляво", защото натоварването за ляво е в пъти по-голямо, ама тука...За съжаление такива примери у нас колкото щеш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен идеята ми се вижда малко несериозна.В Полша системата може и да работи,но в България ми се вижда неосъщесвима.Да бъдем реалисти,според вас ще има ли толкова строг контрол върху органите на КАТ. :roll:

 

При това управление и тази държава с отмиращи функции, по-скоро не.

На мен от няколко месеца ми прави впечатление един кияк, който стои с Астрата на "Алея Яворов" след Кулата, посока надолу и дебне кой прави ляв завой от средната лента откъм "Драган Цанков". Във всяка нормална държава въпросната лента отдавна щеше да е "право и ляво", защото натоварването за ляво е в пъти по-голямо, ама тука...За съжаление такива примери у нас колкото щеш :mrgreen:

това е най-малкото ... на мен редовно ми се случва на Кошарите някой "умник" да прави ляв завой от дясната лента и да ми сече пътя.

Онзи ден един такъв индивид без малко да го "чатна" между колконките , а той беше много учуден какво става ... ами как да му обясня че там има две ленти и двете са за направо ( дори и с маркировка обозначени), само че дясната е и за на дясно , а лявата и за наляво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си как "инспекторите" ще "преджобват" навсякъде полицайте.... и друга комична гледка която сигурно ще възбуди много жените на полицайте-прибира се мъжът им, сваля си гащите и от тях се изсипват банкноти от по 10, 20 и 50 лв, сигурно дотам ще се стигне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютна простотия!!! Какъв е смисъла от такова ограничение и какво ще се постигне? Ами много просто-нищо.Някой да не би да тръгне да обискира КАТ-аджиите..."Гарван гарвану око не вади".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.