Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

С А Л А М А !


Боби Доктора

Recommended Posts

По идея на жена ми (и моя) настоятелно молим Ицо (РОW) да пусне рецептата на "сладкия салам".

Ще ме извините за темата, но туй кулинарно чудо не се пише на ЛС. Требва (според мен) повече народ да го види... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

П.С. Абе, (тез които не идвате на срещите). ИДВАЙТЕ БЕ! Нашият клуб се оказа щедър... Нахранват те, напояват те... А ако останеш и до края - събираш неизпитите безалкохолни и пак си напред... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

С най-добри чувства - ПОЗДРАВИ!!!

 

п.с. 2 - имам си и една чиния АРМАГАН! Само дето не се хваща в микровелето :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, майсторите не си издават тайните, нали се сещаш за оная реклама за наденица - "Балканът пази своите тайни" :P:D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох как си мечтая да пече слънцето...във въздуха да се носи мирис на скара и студена бира да се леее... smile159 smile112
И аз така но след това си мечтая да флиртувам с дебела и мазна циганка на магистралата :mrgreen: Ах...ах..ах т.е ХА.... ХА... ХА :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, майсторите не си издават тайните, нали се сещаш за оная реклама за наденица - "Балканът пази своите тайни" :P:D.

 

Вуду, идеята ти е добра, но е по-изпълнима като се стопли времето. Тогава трябва да се организираме, да отидем на някоя полянка край София и да си направим цвър-пър ;).

Относно рекламата,смятам pow да застане до колата и когато го попитат за рецептата,аз да давам газ и да не се чува какво казва! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напоследък май не съм пропускал среща, ама тоя мистериозен салам нещо все ми убягва, или може би свършва още преди да се появя :roll: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, следващия път ще позакъснея, за да го сгащя накрая тоя салам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко - Салама си беше там и ти като беше.

За да не съм голословен ще ти покажа със снимка, коятп ти си правил:

http://store1.data.bg/krankenstein/Boia ... 0_0788.JPG

На зеленета дето пречи на синята да се открои :)

Има една чиния - те тава е Саламот :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

салама хахахаха Този салам само съм го виждал ама така и не съм го опитавал:(:(:( То щом започнаха и теми да се пишат за него значи много съм изпуснал.

 

Гога ,Иване .... то лятото имаше такава среща на полянка и скара според мен се получи добре чак и Искрен от Добрич дойде :) за да хапне кюфтенце :mrgreen: и имаше доста хора ама вас ви нямаше

Това лято ще повторим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кюфтенце,пържолка,за всекиго по нещо имаше!

Хапнахме(леко пийнахме повловин-една бира) видяхме се-беше весело-тази година трябва да има повторение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко - Салама си беше там и ти като беше.

За да не съм голословен ще ти покажа със снимка, коятп ти си правил:

http://store1.data.bg/krankenstein/Boia ... 0_0788.JPG

На зеленета дето пречи на синята да се открои :)

Има една чиния - те тава е Саламот :)

 

баси, аз съм го търсил под дърво и камИк, а той бил отгоре :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щурави хора - :mrgreen: кво го заядохте тоз салам :mrgreen: - нищо и никакъв десерт от бабино време, калорична бомба на всичкото отгоре. Не съм го правил никога с точни мерки, всичко е на око и с много мерак, аптекарския аршин в този "деликатес" отсъства.

 

Ето и продуктите:

 

Три пакета обикновени бисквити от големите, 250 гр. орехи, 250 гр. масло, пудра захар, две кутийки локум(с орехов или с цветен става по-ефектно и хубаво), портокалов сок, алуминиево или стреч фолио за завиване.

 

В достатъчно дълбок съд(легенче, купа) :mrgreen: се натрошават на дребно два пакета бисквити и се заливат с портокалов сок, колкото леко да омекнат. Третия пакет от бисквити се смила на пясък в блендер или в каквото имате - може и на ръка, ако не ви притеснява болката в последствие - и също се прибавя към сместа. Смилат се или се натрошават орехите, локума се реже на дребно - пипкава и гадна работа - и всичко се мята в легена или в купата. Добавя се пудра захар, измесва се всичко и се опитва на вкус. По желание се добавя още захар или сок, според предпочитанията ви, но сладкото като вкус трябва да е водещо. Разтапя се маслото и се слага при другите продукти. Всичко се меси, докато омекне и се съединят и навлажнят бисквитите.

Върху фолиото се разстила сместта в цилиндрична форма, увива се и се оставя в хладилник за поне 6 часа, най-добре за 24, за да стегне хубаво салама и да се комбинират ароматите на продуктите. Това е.

 

Съжалявам, че на срещата салама се ронеше, направих го в последния момент, че от предишния ден гостите си тръгнаха в три сутринта и не успях да стана на време в неделя, за да постои повечко саламчето и да се стегне.

 

Радвам се, че ви е харесало, благодаря на всички колеги за отзивите, някои от тях споменаха, че са помислили, че става въпрос за солен салам, правя и такъв, на другата среща ще има и от него.

 

П.С. Боби, чинията се води подложна, 32 сантиметра, затова не се събира в микровълновата ти печка, в мойта влиза без проблем. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейййййй е тоя път изпуснах много... Нищо надявам се да има и на следващата среща както си обещал :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

POW ще трябва да се пробва при теб този салам, голям шум се вдигна

 

Хаха, еми пък точно ти ще го пробваш още утре, по комшийски. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алоу, вие какво започнахте да си пробвате саламите "по комшийски"?! :mrgreen:

към тези продукти може да се добавят малко ромова есенция и портокалови корички от сладко - мама го прави така и става доста ароматен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за комшулука е добра идея. И аз ще се включа, нищо че съм от "долната" земя на квартала ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да си призная нещо...днес съгреших :roll:

Окрилен от темата и по-точно от "виновника" за нея, преди още да изпия сутрешното си кафе, написах поема..поема за салама на Ицо. Ице, ще ме прощаваш брат, ма не можах да скрия обзелите ме силни чувства към твоя салам. Ето и творението ми - не бъдете много строги, останете си снизходителни :mrgreen:

 

Поема за салама

 

Тоз салам прекрасен, на всички ни вече е ясен

Кой за него научи, започва да върти, сучи

Рецептата потайна от майстор Ицо да научи

Той на посветени сподели я, тайната разкри я

Слага в купата голяма продуктите за салама

На ситничко троши ги, във тавичка реди ги,

Захар, портокал изцеден, орехи, локум нареден

Слага Ицо в тавата и създава чудесата

После тайни думички реди, та саламът кат’ преди

Чуден, ароматен да се получава – това всеки го признава

А за твърдина, както е отредено, той държи го на студено.

 

Пък те, колегите-шкодари взели, че се насъбрали

Групичка от дегустатори, че и модератори

Пробват по комшийски много мераклийски

Нашия салам възхвален, който е и много харен.

 

Хайде, идвайте колеги на сбирките, за да можем по малко със бирките

От саламчето на Ицо всите да си хапнем донасита

С дума добра да го споменем и салама му да изядем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха такааа - имаме си новоизлюпен поет: Владо Трендафилов Акациев :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.