Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо зимата колата ми харчи повече?


n_ikito

Recommended Posts

Карам Фабия 1,2 12V. Става въпрос за това.. на дълъг път разходът зимата ми е по-голям от колкото лятото. За малки разстояния ми е ясно - загряване.., но за 1000км би трябвало да не се усети студения старт. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е от грешката в измерването,пътните условия маршрута.Не би трябвало да оказва толкова голямо значение сезона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успява ли д загрее до обичайната температура?Да не е скапан термостата и да е постянно на голям кръг?Така не може да загрее-има ли хубаво парно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си загрява много добре и парното си бичи. Просто сравних лятната почивка със зимната. Всеки ден до работа изминавам 50км и даже сметките на компа го показват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите също имат голямо значение

Моите бяха спаднали с по един бар, което ми вдигна разхода с около литър на сто. Провери си гумите, както те съветва и колегата...

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем в реда на нещата е да харчи повече зимата. Изпускаш факта, че има повече консуматори, които също качват разхода - отопление, нагревател на задното стъкло, фарове, чистачки и тн. Гумите също имат значение, както е написано по-горе в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а също и по-бавно загрява и през това време работи на по-високи обороти..от което и по висок разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.