Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дайте идеи как да хвана копеленцето


stenly

Recommended Posts

Това вече е тормоз!!!

 

Някакво тъпо копеленце от няколко месеца (по скоро година) пука гумите и прави мизерии на коли спряни пред блока и се чудя как да го хвана. Днес потърпевша е Фабията на жена ми - спукана гума. Онзи ден колата на един познат последен модел BMW 740il - две спукани гуми, вдлъбнат капак на багажника и залят с яйца и лютеница покрив. Преди месец на съседката ми колата - две спукани гуми, преди две седмици отново две спукани гуми. На едно момче от блока колата - две спукани гуми. Като го хванем тоя боклук не ми се мисли какво ще му причиним. ПИСНА МИ ДЕЕБА И ЛАЙНОТО ТЪПО.

 

P.S - колите си се паркират съвсем нормално, както са паркирани винаги (от 30 години насам), на улицата до бордюра на тротоара без да пречат на никой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начини бол, стига да ти се занимава.

-GSM аларма

-камера за наблюдение

-лягаш в колата с една бухалка и чакаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търпение трябва!И организация!

Разберете се 2,3ма съседи и го причакайте някоя вечер и бои по ............

:evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш някой съсед-авджия, нека зареди няколко патрончета с морска сол - така освен, че копеленцето ще забрави повече да пука гуми, но и ще се наложи да се откаже от шофирането за известно време, докато спинка по корем :mrgreen: smile148

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хванете се партия със съседите в околовръст, купете камери и компютърна платка за видеонаблюдение и чакайте пак да изгори някой, дето да е бил в обсега на камерите. Подобен проект вече е идея за нашата махала, много са пропищели от някой, дето през ден -два разбива резервоарите на колите наоколо. А и няколко силни прожектора, осветяващи колите, също ще го пооткажат говедото да прави золуми. В Практикер има всякакви модели, цените са около 30-40 лв, има с детектор за движение и без, а за камера и платка фирми много, вижте тука информативно http://www.maxtel.bg/ , мисля, че има и колеги от форума, които да помогнат с информация.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не ти е много далече колата от прозореца можеш с уеб камерка да го направиш. Ще ти дам подходящ софтуер който записва при движение . Проблема е ношем но това както ти го казаха колегите по горе се решава с прожвктор с детектор за движение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм ползвал Gotcha но един колега каза че BlueIris е по добър . Има си маски и пр... и можеш да си гледаш през Интернет какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ползвам собствен софт за камерите (два броя Genius 300R). Със "motion detect". И доста работи разбрах за тия от блока и раиона ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите с такива психопати явно са често срещано явление в днешно време! И аз имам подобен проблем, само където е доста по-лек. Някакъв нещастник пред блока ми в София решава кой къде трябва да спира и вдига чистачките на всеки, който според него е спрял "неправилно" :x А според мен масата от живеещите си спират съвсем нормално, мисля че ще се съгласите че не може да има подобен ред - всеки да си спира на точно определено време, защото е просто невъзможно!

Относно проблемът на колегата - не мога да предложа конкретно решение на проблема, но като го хванете имам една идея - БОЙ ДО ДУПКА! :x 8) :mrgreen:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас го имаше това ,само че който спре в градинката(само името и е градинка -от доста време е кална безтревна площ) и на сутринта помпа.Който има повече късмет една ,който няма две гуми.Една сутрин излизам и все едно бутала на двигател гледаш м/у колите -един на горе друг на долу.

Ама с повечко питане и го заковахме (беше се похвалил) .И след кратка среща сега сме ок.(никога не се знае до кога). :mrgreen:

Та поразпитай малко- 100% пред някой се е направил на мъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.