Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стикерът на клуба и има ли още нещо към него?


Dereal

Recommended Posts

На последната среща на клуба за пореден ;) път си взех стикери за клуба (предните така и не ги поставих на колата, но красят една Еуратек-Шкода ;) ) и скоро прочетох една тема "Кой е тоя с Шкодата дето ме п**ба" се замислих - ето, сега ще си сложа стикера и в известна степен ще загубя любимото на всички нарушители качество "незабележимост".

 

Във връзка с това моите действия на пътя ще бъдат свързвани с лепенката, която (ще) сложа на колата си и съответно ще вредят на "имиджа, реномето, името" на Шкода Клуб България :!: И ми стана малко неприятно - ще обясня защо - ЗАЩОТО е много приятно да си знам, че като тегля майна я на колега на пътя, я на правилата за движение по пътищата, просто отминавам на пълна газ и забравям за случая. Пък гузната ми съвест не се обажда като нарушавам следващия път, щото видиш ли аз още съм си "нов" - никой не ме знае, не ме е виждал преди.

 

От тези разсъждения стигнах до заключението, че щом го сложа тоя стикер ще трябва да стана по-добър шофьор - с повече внимание и отстъпчивост, шофьор, който е по-склонен не да "бъде мъж", ами да бъде ЧОВЕК, та хем да не петня клуба, хем и съвестта ми да е спокойна. Бонус към това ще бъде и радостта на жена ми, че карам по-внимателно (пък отзад има една малка седалка с един малък човек). :mrgreen:

 

И в тоя тон колеги да ви питам:

 

1. Смятате ли, че стикера един вид ви задължава да сте по-свестни

2. Редно ли е да се очаква, че щом вече не си "никой" (образно) ще съобразяваме шофирането си повече към "добрите нрави"? :?:

3. Тия горните 2 са голяма глупост и лепенката нищо не значи - просто ме кефи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Винаги се старая да спазвам правилника и да се съобразявам със останалите участници в движението - с малки изключения свързани с рядко малоумни идиоти ( все повече увеличаващи се) - независимо от стикер или без.

2. Погледни 1.

3. Стикера сам по себе си ме идентифицира с този клуб по-един или друг начин.

Доста често ми се е случвало, като задмина някой да виждам как сочат стикера.

За мене лично е някаква съпричастност и не е свързана с поведението ми на пътя - иначе вих си сложил US ARMY :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, принципно и преди да сложа стикера съм се старал да карам по правилник. Тоест стикера не ми е стимул да спазвам правилата. Но и аз си мисля, че той(стикера) ни индентифицира като част от една общност. В този ред на мисли, смятам, че идеята да пазим доброто име на клуба, като бъдем по-съвестни и проявяваме колегиалност зад волана е добра, особено с оглед на факта, че живот и здраве тепърва ще се разрастваме все повече и повече:) . Макар че, един стикер надали би бил стимул за всички да се държат като хора зад волана, всичко си опира до характер, манталитет и тн. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много се зарадвах на темата! =D> щом поне един възприема клуба като нещо повече от "приятен лаф", има надежда за клуба ни значи...

та на въпросите:

1. Един стикер, пък бил той и на НАШИЯ клуб, не може да задължни никого за нищо. Все едно лепенето на винетки да задъжи общините да оправят пътищата. Ако не ти "идва отвътре" да мислиш и за другите около теб на пътя, няма начин само с едното поставяне на стикер да се преобразиш. Но пък слагането на стикера може да е онази малка първа крачка, която може да те накара да се замислиш и да се попромениш...дано!

 

2. Човек и без стикер е "някой", но добрите нрави на пътя или се спазват, или не - поставянето на стикера не може да бъде "вододел" в начина на мислене на когото и да е било.

 

3. Мен "лепенката" не ме кефеше изобщо като концепция - не съм го и крил. Но откакто си я сложих и видях на няколко пъти, че правя впечатление, си мисля, че слагането й малко или много ни задължава към общността, наречена "Шкода клуб". Може да звучи и малко наивно, но ние не сме просто "съвкупност" от любители на една и съща марка. Понятието "клуб" предполага по-дълбок връзки, които смятам, че ги има. И е адски тъпо заради някакви моментни дрязги да съсипваме приятелства и връзки, създавани години!...това пък по онази - "по-болната тема"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в тоя тон колеги да ви питам:

 

1. Смятате ли, че стикера един вид ви задължава да сте по-свестни

2. Редно ли е да се очаква, че щом вече не си "никой" (образно) ще съобразяваме шофирането си повече към "добрите нрави"? :?:

3. Тия горните 2 са голяма глупост и лепенката нищо не значи - просто ме кефи?

 

Много интересни въпроси си си задал, но аз си мисля, че трябва да си "по-свестен" (според мен по-скоро съвестен, не свестен) не заради стикера, а заради това което се случва около нас всеки ден. За "добрите нрави" се отнася същото. С две думи след като мислиш, че трябва да има промяна в начина ти на шофиране, направи го с или без стикер на клуба.

На пътя всички ние сме членове на един друг клуб, ако ме разбираш на къде бия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.