Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензиностанции Еко


_v_

Recommended Posts

Дълго време се чудех дали да пусна отделна тема по този въпрос, но все пак реших да го направя :)

От около 1-2 седмици започнах да зареждам от въпросната бензиностанция и искам да ви кажа че съм изключително доволен и приятно изненадан от качеството на бензина. Сипвам обикновен 95H, но съм и зареждал и 95H Plus, който се води с някакви добавки. Колата ми просто върви по различен начин, а и усещам че падна и разходът на гориво. Не искам поста ми да звучи като реклама, просто искам да изкажа много добрите си впечатления от качеството на горивото там. Зареждал съм само бензин, но предполагам че и дизела ще е много добър. :) Знам че в началото горивата се вкарват от Гърция, дано все още го правят и дано не е " българска " работа и всяко чудо за 3 дни...... :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    15

  • _v_

    11

  • PV

    4

  • димон

    4

Най-много писали в темата

И на мен с техния 100 Speed най-добре ми върви колата, макар че и от Super 100 на OMV съм доволен. Карам основно с тези 2 вида, като може би има много маааалка разлика в полза на ЕКО, но може и да е внушение. Лошото на ЕКО е, че нямат много бензиностанции. Аз зареждам на София Ленд и на магистралата, когато пътувам.

 

 

P.S.: Нали знаеш, че в ПЗ има вече еко на Околовръстното при Крез.

 

P.S. 2: http://zazz.bg/play:c6c8a8e8 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз заредих газ оттам (до София ленд) понеже лукойла го зареждаше цистерната. Тепърва ще разбера дали е икономична с тая газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте се излъгали - бензините на Еко са наистина на ниво, поне досега. Фирмата е гръцка и пробива на пазара с качество, а не с далавери.

 

Аз често зареждам там, тъй като с кредитните карти, които издаваме, може да се зарежда оттам с разни отстъпки и отдавна съм забелязал, че качеството на бензините им е едно и също. Мой колега е работил като студент на бензиностанция и също ми е казвал, че качеството на горивата им е добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтата им е на светлинни години от тази на ОМВ, така ме спор няма. Дано не се изкофтят с времето. А - за газ - незнам, но Шел е добра алтернатива - но само за газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от горивата на ЕКО. Преди сипвах често от Лукойл, но веднъж само сипах от ЕКО и усетих веднага разликата. По леко си натискам педала на газта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм установил същото за бензина на ЕКО, а също и от Ромпетрол - изкарвам с 10-на км повече с 14 л. бензин. Но истинската икономия от високооктановия бензин се усеща на дълъг път. Колкото по-качествен е бензина, толкова по-добре работи ДВГ и по-малко харчи. За справка в тоя германски сайт www.spritmonitor.de собственици на различни марки, модели и двигатели споделят колко им харчат колите. Направо не ми се вярват някои неща, но едва ли лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да изкажа един голям + за еко винаги спивам от там щото ми е на 100 м от вкъщи по едно време нещо почнах сипвам от омж и лукоил и сега от януари сипвам пак на еко и просто там газта е на више ниво колата почна да гори по малко пак вървежа си е същия. 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредих вчера към 30 литра нафта на Еко, засега някаква разлика не усещам. Ще заредя още няколко пъти, за да мога да направя сравнение с Ви-пауръа и Премиум дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм редовен клиент на бензиностанции "ЕКО", зареждам газ и бензин. Супердоволен останах още първия път като заредих там. Разхода ми на газ падна значително и все още не съм зареждал по-добра газ във Варна. От време на време зареждам за проба от други места и действително разхода веднага се вдига осезаемо.

Дано си запазят качеството!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, съгласен съм - на Еко дизела е добър. Но с какво е по-добър от този на ОМВ? Разхода - идентичен, шума на двг - идентичен, вървеж - идентичен, зимата никакви проблеми - и с двете горива. Сравнението ми е между дизел на Еко и "обикновение" Спринт дизел на ОМВ. T.e. спокойно зареждам на двете бензиностанции. Но чак пък колата да стане самолет и да харчи като малолитражка - не съм забелзал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, ако твоя Дзвер почне да харчи като малолитражка сменям марката :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам впечатление от сравнението между бензина на ЕКО и този на OMW. с бензин от втората бензиностанция - трудно палене и прекъсване, докато не загрее мотора. при Еко нищо подобно - безпроблемно палене, никакво прекъсване, по - добро ускорение, видимо при това. аз самият не вярвах, че е от това и умишлено ги редувах на служебната кола, като съм зареждал до горе. яската и той ми казвал да не стъпвам на OMW, и в крайна сметка така и правя вече. за тъпото им обслужване си говорихме вече, то е друга тема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не ми е прекъсвала колата, без значение коя от двете бензинки, с гориво на ОМВ.

 

Пепи, имах в предвид, че реално разлика няма :P Иначе може би е време да се замисляш - харча толкова, колкото Октавия 2 2.0 ТДИ 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за бензините и нафтата нямам все още впечатление ,но от много места съм чувал че са доста добри.фирмата твърди че ги внася от солун,може и така да е ,но за газта не съм сигурен (все пак в гърция не карат много на газ).

за сега за газта смених лукойл-а с шел и смея да твърдя че съм доволен,само че оттам не сипвайте друго ,щото съм чувал че слагат нагреватели в резервоарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, съгласен съм - на Еко дизела е добър. Но с какво е по-добър от този на ОМВ? Разхода - идентичен, шума на двг - идентичен, вървеж - идентичен, зимата никакви проблеми - и с двете горива. Сравнението ми е между дизел на Еко и "обикновение" Спринт дизел на ОМВ. T.e. спокойно зареждам на двете бензиностанции. Но чак пък колата да стане самолет и да харчи като малолитражка - не съм забелзал :)

 

Взех си нова Фабия преди 4 месеца, която в момента е на 5500км. Първият месец зареждах на Shell V-power - всичко си беше точно. Приятел ми препоръча да мина на OMV alpin diesel.. Дни след първото зареждане /докато издухам предишното гориво/ се появи някакво интензивно почукване към обичайния шум на мотора. Карах около месец и половина с alpin. Върнах се на v-power и всичко се оправи. Не правя реклама на Shell, дори бих пробвал дизела на Еко, но този на OMV определено не ми харесва.

BTW - откакто се върнах на Shell ми спадна и разхода на гориво с 2 десети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш за лична, която да я ползват и приятелите ти - просто отиваш в някоя бензиностанция и си поискваш.

 

Ако ще се прави нещо групово за сериозни отстъпки - правят 2ст. в момента на зареждането, а останалите 4ст. ги превеждат в края на месеца на определена банкова сметка. Също така всичко зареждано за месеца се плаща наведнъж. Доста е отговорно и пипкаво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два вида карти!Едните са с 2 стотинки на литър,а другите които сега се лансират са за 20литра гориво ти зареждат картата с 2 лева.Така събираш,събираш и идва време да заредиш "без пари"!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.