Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мило МВР...


Recommended Posts

Мило МВР,

 

Пиша това писмо от единия си e-mail адрес до другия си e-mail адрес, не защото обичам сам да си пиша, защото знам, че Вие обичате да четете. Пък и какво друго Ви остава. Всички знаем, че откакто БСП най-накрая се върна на власт и Румен Петков стана министър на вътрешните работи, престъпността така се сви в черупката си, че вече даже малко хора помнят за съществуването и. Чак се чудя дали не е изчезнала съвсем. Нищо, че онзи ден на комшията му изчезна колата. Всички в блока сме убедени, че не са я откраднали. Просто някой съвестен гражданин я е взел назаем, за да закара бременната си жена на лекар. И ще я върне най-късно до 9 месеца.

 

Пък ако не – той комшията има някой лев скатан, ще си купи нова. Нека все пак да има бъдещия татко с какво да си вози детенцето. На мен пък вчера ми изчезна лаптопа. Но аз не се плаша. Убеден съм, че агентите на Свободния Свят са го прибрали, защотото е нов, много скъп и мощен, а те не искат такава техника да попадне в ръцете на терористите. Сигурен съм, че ще ми го върнат, когато заловят Осама Бин Ладен. Та сега Ви пиша от кварталното интернет кафе.Малко се отплеснах. Идеята ми беше, че съм горд да бъда Българин. Гражданин на първата държава в света, в която престъпността по улиците беше напълно победена от Министерството на вътрешните и работи. И за да не скучаят полицаите, им бе възложено да преборят и престъпността в Интернет. Вярно, че е трудно, но аз вярвам в Българската полиция и знам – тя ще победи всичко: пресъпността в интернет, престъпността по света, та дори и в космоса.

 

Тъжно ми е само за министър Петков, че не може да се включи. Горкият сам се е заел с невъзможната мисия да се пребори с престъпността в алкохолната индустрия. Невъзможна, но не и за него. Аз знам как господин Петков всяка вечер, безкористно се носи от кръчма на кръчма за да дегостира лично всяко питие, да открие къде се пласират ментета и да накаже виновните веднага щом изтрезнее. На мен ми стана някак съвестно за саможертвата на този невероятен човек и даже вчера се скарах на татко задето вари тайно ракия на село. Даже ако не ми беше баща щях лично да напиша донос до министъра да дойде и да я изземе всичката. Татко обеща да не се повтаря.

 

 

Но най-голямата ми болка и главната цел, с която пиша това писмо е следната. Сега, когато знам, че МВР чете кореспонденцията на всички ни в Интернет, аз чувствам МВР като нещо повче от институция. За мен МВР е вече нещо всевиждащо и всечуващо. Като БОГ! И като ходя на църква да се изповядам пред Господ, реших да се изповядам и пред МВР. Мило МВР, тежи ми голяма болка на сърцето. Прегреших пред теб МВР. Прегреших много. И понеже знам, че изповядан грях е полвин грях, искам да се изповядам пред теб. Срам ме е. Чатя с жената на съседа. В Скайп. А той е от МВР. Не съм сигурен дали е само полицай или е пътен полицай, но това не е важно.

 

 

Важното е, че съм грешен пред този човек, а чрез него и пред теб любимо МВР. Горкият човечец се претрепва от работа всеки ден по улиците, аз кореспондирам със съпругата му. Ако бяхме в някоя от другите държави, където полицаите са груби с нарушителите, пишат актове и отвежат в районното, нямаше да ми е толкова съвестно. Но ние сме в България. И господин Петров е стрхотен полицай. Ето онзи ден спрял един приятел, който бил объркал пътя навръщане от дискотека, понеже бил изпил литър, литър и полвина водка. И господин Петров вместо да му се скара, го посъветвал откъде да мине, за да се прибере, помогнал му да си сложи колана и за цялата тази помощ и всички съвети му взел само 200 лева хонорар. Ми те адвокатите вземат повече. Какъв човек!

 

 

Вчера пък Пешо от съседния блок, дето има 3 дискотеки си купил нов джип БМВ. И решил човека да го покара, да види как върви. Нещеш ли тъкмо като вдигнал 130 по Плиска и решил, че е време да включи на шеста някаква баба решила да пресича. За щастие бабата се отървала с охлувзане, но полицай Петров, верен на полицейския си дълг, веднага се отзовал за да глоби бабата за неправилно пресичане. Тя се оправдаваше, че имало пешеходна пътека. „Имало...” – казал Петров – „имало ама преди 10 години. Сега вече няма!” И е прав човека. Щом се е изтъркала маркировката, значи няма такава. Ами така де. На Вас като Ви се изтъркат подметките – имате ли подмтки? Същото с маркировката. Добре, че беше храбрият полицай. Сега вече бабата знае кога и как се пресича, ако изобщо вече смее да пресече. А Пешо нали е добър човек за благодарност подари на Петров 2000 лева да си направи ремонт на вилата. Мен ако питате малко беше. Все пак ако тая загубена баба беше ударила новото БМВ, кой знае колко пари за ремонт щяха да отидат. Ама какво Ви говоря, аз даже нямам думи да опиша какъв полицай е господин Петров.

 

 

Миналата седмица стоял милия цяла нощ да пази момчето дето раздава на децата от ония белите бомбони пред дискотеката. Представяте ли си. Момчето всеки ден стои на входа да радва младите с лакомства, а Петров цяла нощ редом до него, че да не дойде някое лакомо тинейджърче да грабне всичките бомбони. И затова му взел само някакви 1000 лева. Какъв човек само. Даже не човек. Полицай! Български полицай! И накрая аз да взема да чатя с жена му. Срам ме е! И не моля за опрощение. Моля за наказание. Сурово и справедливо. Каквото заслужава всеки, който петни името и дойстойнството на Българската полиция.

 

 

Затова и се радвам, че най-накрая приехте закон, с който можете да следите всички в Интернет. Иначе нямаше да намеря сили да призная герха си и смелост да посрещна възмездието. Все пак аз съм само един обикновен интернет потребител, който главно си седи у дома пред компютъра. Не крада, не убивам, не изнасилвам деца и жени, не продавам наркотици. Но въпреки това съм много по-опасен от всички останали. Защото притежавам най-опасното и престъпно оръжие на света – една клавиатура и най-вече свободата да изразявам свободно мнението си в глобалната мрежа. Ето ме пред вас. На колене. Знам си правата, но няма да ги ползвам. Водете ме!

 

Лично Ваш:

КОНСТАНТИН КУЗМАНОВ

08.02.08

 

:mrgreen:

 

От форума на Ситроен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.