Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ръчна спирачка


nikistan

Recommended Posts

Здравейте,преди няколко дни минах прегледа.Оказа се,че задната спирачка не държи :( До сега задни накладки не съм сменял,а само съм натягал жилото!Някой знае ли на колко км е нормално да се сменят и на кой "зъб" трябва да задържи?Мисля още малко да я натегна,но се притеснявам да не вземе постоянно да опират в барабана.И още нещо интересно-вчера забравих ръчната дръпната (на трети зъб) и тръгнах.След около 10 м излезе звуков сигнал?!?Не знаех за тази "екстра" :oops:

Също така ме дразни,че задните барабани са много ръждясали от вън,а предполагам и от вътре-колата 5-6 месеца от годината не се кара и стои на открито!!! (иначе е "пушка" :lol: ) Някой може ли да ми посочи СПАСЕНИЕ или да си сложа нови барабани с нови накладки ;) Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отзад също съм с барабани и мойте са започнали да заждясват, мислел съм и аз за някакво "спасение". Ако някои има имдея да каже :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спасението от ръждата по барабаните според мен е сваляне на ръждата(с любезното съдействие на телена четка бодната на дрелка :mrgreen: ) и после боя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги смених на 110 000 и според мен, като им видях дебелината, още можеха да изкарат. А тези на прегледа не са критерии. Навремето в сервиза на СБА-Люлин отивам с кола на 10-тина хиляди и те викат ужас, нито предните държат нито задните, върнаха ме. Аз се притесних сериозно, ходих в Еуратек, там всичко е наред, отидох на друго място на преглед и там всичко беше наред. Просто тъпаците си искали рушвет, ама аз тъп не се сещам.

Ако наистина стоят много на едно място, може да идеш да отворят барабаните и да ти ги почистят с телена четка и сгъстен въздух, тъкмо ще видиш състоянието на барабана и накладките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с барабани,а колата е на 15 000 км и на половин година и барабаните са започнали да ръждясват. Вчера на срещата видях че Боби Доктора е направил барабаните на Марта много добре.Може да сподели как се е получило:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спасението от ръждата по барабаните според мен е сваляне на ръждата(с любезното съдействие на телена четка бодната на дрелка :mrgreen: ) и после боя. :)

 

Ама как ме изпревари... Точно това е спасението. Има прекрасни сиви бои. Само ще добавя - с дрелката и четката - ЯКО до метален блясък, после гумирана основа (body) и отгоре боята. Марта е така и втора зима виси навън - пък ръжда никъде по барабаните още не е избила :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, "Body"-то не се ли разтича лятото, като се загреят барабаните? :roll: Питам защото съм му предвидил същата манипулация на Болеславчо в скоро време. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, "Body"-то не се ли разтича лятото, като се загреят барабаните? :roll: Питам защото съм му предвидил същата манипулация на Болеславчо в скоро време. :)

 

Трябва да видя точно кое bodi беше - стяга яко и няма никакво размекване. А и поред мен барабаните не загряват толкова. Пипал съм ги и при магистрално каране и при градско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се опитвайте да си "бодисвате" барабаните , щот много ядове ще берете главно с охлаждането им по време на интензивни спусания ... за желаещите барабаните им да изглеждат добре е термоустоичив шпрей на Cosmos Lac - има го в различни цветове - черно , червено и бяло съм виждал , а като цена е ооло 8 лева , а ръчната трябва максимално да е натегната на 6 - 7 зъб .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Боби,надявам се да си спомниш кое точно "Боди" си използвал:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.