Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хванала ме е 100s манията, помогнете!


Recommended Posts

Вчера цяла вечер си мисля как да си направя 100s ката, мисля за това още откакто взех на наско 120 ката. Помогнете ми, това е грозна стара кола, която вероятно ще е само ръжда, но я искам и не мога да спра да си представям как и паля гумите и как си я мажа с бодита и и сменям мотора, представям си болче по болче как свалям единия и качвам другия и как сменям скорости и после 1вото палене и не мога да спра :( Най - вериоятно ще последвам примера на Skoda_Estelle а това не трябва да се случва, ще ми легне минимум 1000 след ремонтите а не искам да ги давам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам приятелю, но вече си в сектата и диагнозата е "неизлечим" :!: оправия няма :oops:

И аз ако знаеш откога си представям 120-ката с фаворитов двигател, моноинжекция, шлайф на глави, разпределителни валове...... само дето ме е срам да сподея, че и аз съм заразен :oops: (защо не искам да я продавам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aз съм си го мислил, даже съм звънял на човек от дружба за 300 лв мотор без документи, но същата вечер дадоха как някакво БМВ излетяло от пътя и обезглавило шофьорка на насрещно движеща се кола и си казах стига! Исках сухо! от тогава мина едно за 500, 130 ка за 500 и една 136ца за 1200 от приятел, която препратих на скоро, юбилярка с купе на 120, датчици за ръчна и смукач. Човека ми звънна лично, да му бера лайката поне отиде в добри ръце човека като му дойде времето сам ще се похвали , скубах си косата, псувах всички ритах врати и троших разни неща. Вече тотално съм се отказал от сухото и се надявам някой ден да разбирам достатъчно че да сложа фордово, като на оная ралиджииската 120 ка с ауди мотора.

 

Но за момента си казвам добре 100s -400,500лв - 750кг с 1.2 мотор и 4.22 диф предница от 120ката дето ми е за части +ремонта и там некви втулки и ми изглежда все по примамливо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде Сашо, налазвай я тази: http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=7412

точно като за теб, а и човека е свестен и смятам ще се договорите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя утре колко пари ще взема и още колко мога да взема на заем, ще остана без книжка но ще имам 100тица smile139

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа Сашо...това си има име...Казва се "Шкодофрения". Всички тук са минали по тоя път а някои все още ни тресе :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

customised 100s за през лятото 120 за зимата, звучи ми много добре, да видим дали ще минем без да се псуваме с бащата при новината за 3та шкода :lol: Да се надяваме само да ми даде телефона и да си засвири с уста без да ми обръща внимание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meчтата ми за 100s а умря, премислих плюсовете и минусите и все повече се разколебавам, дойде ми всичко на главата и за резервоара и за прегряването, спирачната система, ръждата GLS проекта и за това че нямам части за нея, от 2 дена едни рамена на чистачки умувам ай стига бе, отврат. Сетих се как стаята ми е само ламарини и как няма да им взема и 40% от това което съм дал, как ще продам 120ката на някой тъпак който ще се изгаври с труда на Наско и с моя и на Коцето и загубеното ни време и как няма повече оборотомер и часовниците. Сетих се и за ръждата по 1вата ми шкода 1979 и как се къса всеки болт с поглед. Зададох си въпроса заслужава ли си още една реставрация и си отговорих - Не :?

В общи линии 2те коли са като 2та компютъра, имаш ги, зяпаш ги, човъркаш ги ама втория ползваш 2пъти годишно :(

Аз правилно си бях писал "помогнете" :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисли излишно - скачай на стотицата, щом ти харесва! Животът е само един :D !

Аз например се сдобих с втора Шкода, при положение, че и първата не се кара от 2 години и половина. Като гледам в квартала ми почти няма оцелели вече. След 5 години и 120-ските ще са изчезнал вид, както е 100S в момента. Такива работи - купи я, докато можеш!

Три лева се изпиват, три лева се изяждат - само споменът остава да свети вечно в нашите сърца!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm : В този живот всичко опира до пари. ;) Предполагам това е основната причина за да се разколебаеш.А една такава мечта като твоята се се реализира с доста средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oсновната причина бяха частите който имам у стаята че не исках да идат фира, те бяха и причината да си взема 2ра 120ка. После си викам ... добре карам едната другата седи някъде вали я дъжд раждясва или обратното. Ако ги оставя 2те на 1 паркинг завистливите съседи ще ми надраскат с ключ едната примерно и си казах че нямам нужда от 2 еднородни коли. Може някой ден да си купя някой западен барутник и да наема гараж на шкодата ама това е като порасна. А иначе парите ги бях събрал. Един приятел вика ако ти дам 200 назаем правиме купона във вас, и аз вчера само "да да чистиме чистиме няма проблем" 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

 

Сашо, не се занимавай с глупости... Пожелавам ти да си купиш един истински френски дизел и да усетиш че понякога комфорта е по-важен от това да имаш немска кола ... Нищо не ти пречи обаче да набуташ акумулатори зад задните седалки и ел двигател на мястото на бензиновия :mrgreen: Тогава вече ще имаш готина кола 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

max, то наистина не е като да не се зачуди човек...

ама щом можеш да си удариш спирачка...

най - добрия вариант е да направиш една кола, толкова добра, колкото ти се иска и после да си помослиш минава ли ти се по същия път отново...

това за френския дизел колегата не го е казал сериозно, надявам се... или пък ако го е казал сериозно, аз не ти го пожелавам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за френския дизел в сравнение с немските и др. подобни е вярно, друг е въпроса вече колко е изгодно в момента да караш КАКВАТО И ДА Е нафтова печка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krankenstein, батерии от лаптоп в предницата на 120-ката и ел мотор озад .... Много пари ще излезе обаче :roll: Друг е въпроса, че с времето парите ще се изплатят. А и 120-ка с тежка предница си е готина за каране :D Един ден като забогатея съм замислил да изпростея и да го направя :P

 

 

междо другото - това с батериите от лаптоп и ел двигател го правят в щатите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това отдавна е измислено. Продаваше се за 2 бона една Панда електрическа, разбира се 2-местна - за да има място и за акумулаторите отзад:) Тия "тролеи" обаче имат малък пробег м/у 2 зареждания и до морето трябва да пътуваш поне 2 дни с 1 преспиване, примерно в Търново за дозареждане на батериите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей та не съм я видял тази панда да я взема. От общежитията (не плащам ток) до университета - 10км в 2те посоки щеше да ме вози перфектно :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офф-а :oops:

 

Нафта -- 2.25 лв.

Бензин-- 2.15 лв.

LPG -- 1.12 лв. :mrgreen:

 

Справка Shell Перник :!:

 

Забележка: обаче не е много добра идея да слагте газова уретба на колите си, защото много чупи мотора, пре*бва го и после не става нищо от него, от горе на всичкото колата яко губи мощност и неще да върви грам - верно :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей та не съм я видял тази панда да я взема. От общежитията (не плащам ток) до университета - 10км в 2те посоки щеше да ме вози перфектно :!:

 

smile188 aми преди година-две висеше в една аквтокъща близо до НИМ-Бояна. Един приятел, фен на електровозилата даже ходи да я пазари, ама нещо не се разбрали с продавача... той ми е разбпавял, че е виждал и други леки електромобили в движение из София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.