Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ДАНЪК 2008 - ЛИЗИНГ ! ! !


димон

Recommended Posts

Може ли някои колеги по-напреднали с материала да споделят при лизинг на автомобил от ЕТ кой плаща лизинга : НИЕ или ТЕ(ЕТ).

Мой приятел кара лизингова Тойота Корола и не се грижи за данъка си докато я изплаща. Данъка му се плаща от лизинговата къща през която я е взел.

Ако сме НИЕ , някой да каже окончателната формула за получаване на крайната сума за колите до 5г.

Те всички за със софийска регистрация, независимо от местоживеенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера звънях в ЕТ, за да питам за данъка, казаха че още не било ясно как ще се определя, можело и следващия месец да се плати заедно с вноската

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ го плащат... с нашите пари :mrgreen:

И аз миналия миналата сецмица като ходих да плащам вноската исках да го платя, но и на мен така ми казаха. В крайна сметка това, което приеха какво беше? Нали уж за данък ставаше въпрос? Когато обявиха, че за стари коли ще се плаща повече. Хем е прието, хеме не е... нищо не разбрах аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-новото, което е прието, остава всичко по старо му, но увеличено с 25%.

Делението на стари и нови коли пак е според таблицата от Закона ма местните данъци и такси, както беше и миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното прието решение от 07.03.2008г. от СОС* ( ...една майна.. ) за новите коли е по 2,8 ( Х 2,8 ) .

Т'ва най ме тревожи у нас ..., че не правим ник'ъв напредък ... си еВало мамата!

 

* - софийски общински съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето последното решение от 07.03.08

 

Чл.41. /поправка с Решение № 113 от 06.03.2008 г./ (1) За леките автомобили размера на данъка се определя съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:

 

1. до 37 kW включително – 0.43 лв. за 1 kW;

 

2. над 37 kW до 55 kW включително – 0.50 лв. за 1 kW;

 

3. над 55 kW до 74 kW включително – 0.68 лв. за 1 kW;

 

4. над 74 kW до 110 kW включително – 1.38 лв. за 1 kW;

 

5. над 110 kW – 1.54 лв. за 1 kW;

 

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коефициентите, определени с чл.55, ал.1 от Закона за местните данъци и такси.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Брой на годините от годината

на производство, включително

годината на производство Коефициент

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Над 14 години 1

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Над 5 до 14 години включително 1,5

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

До 5 години включително 2,8

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Така за мойта колица сметката е следната: 103 kW * 1.38 = 142.14 * 2.8 = 397,99 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък обратното - за нови коли повече, за страи по-малко.... :roll: Това крайно решение ли е? Защото при предното обявяване изглеждаше, че всичко е окончателно пък сега ново двайсе. Кога ще се приеме 100% за да идем да платим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще се приеме 100% за да идем да платим?

 

Областния управител оспорвал това решение в съда, до седмица уж щяло да има яснота. Иначе днес звънях в данъчното с идеята утре да ходя да си платя данъка и от там ми казаха, че плащанията започвали от началото на април. Дано до тогава да се изяснят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина обърнаха нещата, преди беше друго, но се оказа че СОС не може да променя Закон, в смисъл в Закона пише за колко годишни коли по какъв коефициент се умножава, за да се получи данъка. Закон се променя от Народното събрание. Така че умните глави решиха всичко остава по старому, на всички хакваме 25% увеличение. Тия с новите коли да го ...., нали са гъзари, независимо от марка, цена и прочие.

Ето какво пише в сайта на СОС:

 

Наредба

 

за определяне на размера на местните данъци

 

Приета с Решение № 83 по Протокол № 7/28.02.2008 г.;

 

Поправка на чл. 41, ал. 1 с Решение № 113 от 06.03.2008 г.;

 

Разгласена на 07.03.2008 г.

 

 

Просто не ми се говори, т.е. говори ми се ама не е културно да изреча това което мисля. Както не мога и да разбера защо като колата ми отговаря на Евро 4 никой не и признава катализатора, защото някой решил че щом е над определен брой коне значи ..... няма катализатор или тоя сертификат дето го имам с колата важи само в Европа........ Айде стига толкоз че се нервирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както винаги в България има огромни абсурди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове (дами) :) , след като не ни еВава софийска община (държавата) за къв Член ги даваме тия пари за евро 4 и т.н.

Ами това автоматично обезсмисля наличността на катализаторите...

След като ще ми умножават данъка по 2,8 - не е ли по-добре да дам 28 лв в сервиза да ми свалят катализатора . Хем колата ще си върви по-добре , хем няма да замърсявам чак толкова много. Като карам зад рейс пускам копчето за въртене на вътрешен въздух за да не се задуша...

 

Значи един 30 годишен трактор без катализатор може да плаща 68 лв данък , а за няква си Нова Кола отговаряща на новите норми с мотор 1,9 ТДИ - 300 кинта. Ба си !

 

п.п. ...знам какво ще отговори stefan I :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.standartnews.com/bg/article. ... cle=225275

 

Най-новото относно данъка, само не ми е ясно тия от Стандарт, какви глупости пишат, щели да спечелят тези който сега си го платят?!?! Все едно ще ти вземат парите в данъчното по старите цени. Егати журналистите :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2002г. си съсипвам нервите относно решенията на данъчните служби или по - точно на така наречените управляващи! (първо Фабия, сега Октавия). Тяхната логика е анти логика, т.е.: щом си имал пари за нов автомобил, значи имаш пари и за голям данък!!! Предполагам знаете, че в т.н. бели страни колкото по - висок е коеф- та на очистване на отработилите газове т.е."Евро-1,2,3,4...", толкова по - ниска е данъчната ставка за МПС!!! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Предполагам знаете, че в т.н. бели страни колкото по - висок е коеф- та на очистване на отработилите газове т.е."Евро-1,2,3,4...", толкова по - ниска е данъчната ставка за МПС!!! :(

 

Аз ще си свалям катализатора ... Bал съм им мамата...

Поне да не ме яд , че плащам...

 

 

обаче , пак ще ме е яд !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.