Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Висока Скорост


eiordanov

Recommended Posts

Здравейте, съвсем прясно регистриран съм в сайта. Карам Октавия 2.0 TDI. Имам проблем с нея - при висока скорост е малко нестабилна. В границите до 200 км/ч е добре но след това рязко се влошава от към стабилност. Дали при всички е така или мойта нещо не е в ред се чудя? :?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    9

  • PRR

    5

  • s-line

    5

  • NightSpirit

    3

Най-много писали в темата

Здравейте, съвсем прясно регистриран съм в сайта. Карам Октавия 2.0 TDI. Имам проблем с нея - при висока скорост е малко нестабилна. В границите до 200 км/ч е добре но след това рязко се влошава от към стабилност. Дали при всички е така или мойта нещо не е в ред се чудя? :?: :?: :?:

 

Колега,

 

Повечето коли над 150-150км/h стават нестабилни. Не случайно п-наточените са със спойлери. Та това не е за притеснение. За притеснение е къде караш с тия скорости! В Бг няма път/магистрала която да ги позволява!

 

Поздрави и умната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам Октавия,имам фабия,но моята си е наред и до 200 и след 200!

:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътужах от Пловдив за Софиа заедно с едно пежо 407 2.0HDI. И имах сериозни проблеми със някой от завоите при скорост над 180 за разлика от него. Тои нямаше никакви проблеми да ги взима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътужах от Пловдив за Софиа заедно с едно пежо 407 2.0HDI. И имах сериозни проблеми със някой от завоите при скорост над 180 за разлика от него. Тои нямаше никакви проблеми да ги взима.

 

 

Ти не си роден да живееш в България. На теб ти трябва некое американско шосе - 200 мили в права посока И НИКОЙ ДРУГ НА ПЪТЯ. А в колата - само ти (за олекотяване за скорост де - не за друго... :mrgreen: )

 

То и аз съм карал с 220+ км./ч, ама за супер кратко време - за пробата на автомобила. Имам си едно ESP в главата, което след 160 км. ми "отнема" крака от газта :oops:

 

Другото не ми се коментира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са хубави тия работи 200 и нагоре!

Каде си тръгнал да караш с 200, за малко ок, ама имай в предвид че октавия не е модел на Порше това е шкода! Не стояла добре след 200 :) ! Зву4и доста несериозно и не ме разбирай погрешно но и по детски! тази кола е направена да ти е удобно не да се състезаваш! Вярно на места отсе4ката София - Пловдив си го позволява но е неразумно за мен!

 

П.С

И мен ме спряха полиция със 182 км/час в събота там но не смятам че е за гордост!

Мисля че все още стои клипа във Vbox7.com с оная катастофа на BMW-то дето точно май със има няма 200 се удари в автобуса!

Направи си сметка!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се наблюдава този проблем...до 80 км/ч всичко си е наред. Над 120 започва нестабилност особенно в завоите. Колата е 105 от 1984г. Какво да правя?

 

:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се наблюдава този проблем...до 80 км/ч всичко си е наред. Над 120 започва нестабилност особенно в завоите. Колата е 105 от 1984г. Какво да правя?

 

:mrgreen:

 

:mrgreen: Ми, Жоре, кат стигнеш 120 км/ч със 105-цата, слизаш от нея, седаш в 155-тицата и продължаваш нагоре по скоростната скала. :mrgreen:

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Газ до дупка, поне до първата дупка. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега купи си едно Порше, отиди до Германия и си карай там по аутобаните с 200+ км/ч. ВЕрвай ми, нестабилност няма да усетиш :mrgreen:. Не знам кой те е излъгал, че Шкодата е направена за такива скорости, но както и да е. А подобно каране по нашите прекрасни пътища не е особено препоръчително, ако ще й SLR да караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как разбра че си имал проблем със завоите а Пежото не ??? единствения начин е да го усетиш е като се качиш и минеш по същите завои със същата скорост но с другата кола. ако ти се е струвало просто че пежото дърпа напред и минава с по-висока скорост може би другия шофьор е бил малко по-луд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Михаел, Браво Шумахер, ти си най-гоуемия мъж на света! Ама 200 са малко, пробвай при 300 как е! Такива като теб не трябва да ги съдят, трябва да ги дават на близките на жертвите. Не ми пука особено, че ще се бастисаш ти, пука ми, че аз пътувам през ден по тая магистрала. Щото като се завъртиш с 200 ще отнесеш заедно с теб и 2-3 коли с нормални хора. Като искаш скорост купи си спортна кола и ходи на писта. Ще кара с 200 с Октавията по магистралата и чак се оплаква... Много още неща ми идват да кажа но ще се въздържа.

 

Ако ти е интересно можеш да видиш тук, твоите колеги "шумахеровци" ти махат за поздрав от мястото, за където си се запътил, дано само да не вземеш и някой друг с теб:

http://zazz.bg/play:ae9d3c81

 

Можеш спокойно да разгледаш и раздела "черна хроника". Там има много информация как да направим Октавията по стабилна при над 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера колеги,защо всички нападате човека,че карал с 200+.

Даже и да е пуснал темата на базик,не му отговаряйте.

Човека си носи глава на раменете и си носи последсвтията и съответните отговорности.

Не сме форум да се юрнем да му наливаме морал,да си купи Порш и жули Жеко по аутобана!

Да се кара така е ясно,че не е много здравословно,но всеки си решава!Правилно,или не.....

Просто няма как да е стабилна-всичко зависи от окачване,център на тежеста и тн!Въпреки че на магистрала с 3 платна(голяма ширина) не виждам как може да ти е нестабилна колата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааааа точно това клип4е имах предвид!

Брутално е!

За мене тва си е направо детска работа!

Вижте ме!!! Абе с 200 нещо не ми е на ред , щото преди това е карал кой знае ква жигула и се знае как се кара с 200 че сега нешо не му е таман!

Аман от разбирачи и състезатели!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl, не съм особено съгласен с теб. Човека може да си носи отговорностите, да си има глава на раменете - жив и здрав да е. Не искам обаче утре някой подобен пишман състезател да отнесе мен или мой близък на пътя, понеже е решил да се прави на мъж. Защото, обикновено абсолютно невинни хора отнасят последствията на едно такова "нездравословно" каране. От тази гледна точка го "нападам". Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде стига сте мръканли,казахте му на човека и той сигурно знае,ама съм сигурен ,че и вие сте вдигали 200 с новата си кола или се лъжа а?

откакто сте си я купили само с 130 карате по магистралата, да бе!!

eiordanov пробвал съм и аз 1-2 пъти с 200 но не съм усетил нестабилност ,даже е супер доволно,единственото е ,че я карам празна и без пасажери при което голямата задница леко олеква и затова съм си поръчал спойлер оригинален от vRS и трябва да го монтирам в близко време за да видя как е,но си мисля че ще е по стабилна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...,ама съм сигурен ,че и вие сте вдигали 200 с новата си кола или се лъжа а?

 

Ми лъжеш се! Аз не успях ](*,)

 

Сега сериозно. Тествал съм възможностите на колата няколко пъти. Първо в Германия (да споменавам ли пътищата!??!?!) при липса на други коли на хоризонта и след това и в Бг (пак никакви коли). През останалото време 140-150 по магистралата. Имайки предвид 6те % грешка на километража (толкова е на мойта) това прави 130-140. Повече ми се струва неразумно.

 

Иначе подкрепям на 100% колегите които са недоволни от поведението на колегата! В поста има доста неща които противоречат на разумното шофиране, а именно:

1) Гонене с друга кола при 200+

2) Каране с 200 по завоите

3) Чувстване че колата е нестабилна и продължаване на тестването

Е, тия трите на мен са ми достатъчни за да мрънкам!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АААА извинявам се, аз пък имам друг проблем!

При 250+ с моята фабия нещо не щат да ми се отварят крилата бе!!

Тъкмо да излетя и нещо не става !

Дали не е от механизма за разтваряне на крилата или...Незнам!

Значи карам си лекичко 220-240 пред мен един се влачи и няма време да го изпреваря!Викам ще го прескоча.... ама нали ви казах уви нещо механизма за разпъване на крилат ами не работи!!!!

Да ида в ЕТ а?

Дали ще ми помогнат!

:D:D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl, не съм особено съгласен с теб. Човека може да си носи отговорностите, да си има глава на раменете - жив и здрав да е. Не искам обаче утре някой подобен пишман състезател да отнесе мен или мой близък на пътя, понеже е решил да се прави на мъж. Защото, обикновено абсолютно невинни хора отнасят последствията на едно такова "нездравословно" каране. От тази гледна точка го "нападам". Поздрави! :)

 

Абсолютно си прав?

Но въпроса ми е следният?

Като му кажеш НЕ Е ХУБАВО-ще те послуша ли?Знаеш къде живеем-в страната на неограмничените възможности и лична неприкосновеност?

Не можеш да отучиш хората от навиците им?

То е ясно,че не е хубаво,всеки се хвърля да налива морал,но всеки е правил безрасъдни постъпки-поне една.....

(и аз съм правил морска гара Балчик-Добрич (ок 40 км за 8-10мин с Пасат 1.8Т -не се гордея с тва-понякога кат се сетя как съм карал преди се чудя къде ми е бил акъла и колко съм бил тъп,ами ако нещо се е било случило-как съм ги визмал някой завои със 120 с камиона,дето с Фабията не се наемам сега,ама..........)

Въпреки,че темата е във всеки за всичко-човека пита,ако ви е приятно-отговорете-заради тва,тва тва не е стабилна и толкова!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кола съм я карал веднъж за кратко с тая скорост. Попитах най вече за да получа компетентно мнение....но уви. И питах просто защото доста хора каращи същият модел говорят за движение с такива скорости. А по принцип по магистралите карам със 120-140. А и Жигула карах преди 10 години,и съм покарал доста и различни коли след това. А Пежото е на един приател и пътувахме заедно така че виждах как взима завойте с висока скорост. Но вече май почвам да се чудя дали не сгреших като се регистрирах. Явно има доста враждебно настроени хора. Съжалявам ако съм убидил или подразнил някого

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е духа на Соц-а, на комунизма още!!

Какво имам в предвид!

До преди няколко години всеки караше жигулита и москвичи и 100 км/час си беше скорост!

Изведнъж обаче някой си от жигулата се качил на Шкода или каквото и да е там и си мисли 4е кара самолет!

Нямаме правила, нямаме пътища нямаме култура на шофиране, нямаме лични морални задръжки нищо! Това е дивашко!

Форумите и новините са пълни с катастрофи от брутални по брутални, но всеки като нашия човек тук си казва бягай бе аз съм добър аз съм рейсър, на мене не може да ми се слу4и!

Мой роднина загина по такъв начин няколко пишлемета пяни сутринта изтърват завоя и се удрят в него 4елно!

Дори и не е разбрал какво е станало сигурно, а е може би 30-тина години шофйор!

И на себе си го казвам 4есто но трябва да се внимаваа!

Това не е мъжество, това е детинщина а тези коли не са детска играчка!

Знаете приказката че 4овека от селото можете да извадите ама селото от 4овек не!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.