Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Висока Скорост


eiordanov

Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    9

  • PRR

    5

  • s-line

    5

  • NightSpirit

    3

Най-много писали в темата

...Явно има доста враждебно настроени хора.

По-скоро тук има доста хора, на които им се живее още.

 

А на въпроса ти - що колата не е стабилна в завой с 200+, отговорът е ясен ... щото отпред емблемата не е черно конче на жълт фон, а е малко по-различна.

Ако си предефинираш въпроса на "как колата може да стане по-стабила", може да получиш и по-съдържателни отговори.

 

Мен друго ми е интересно - като караш с 200+, знаеш ли примерно с какви гуми си и те с какъв скоростен индекс са?

 

Моето мнение е, че по БГ магистралите скорости над 130 - 150 единствено на някои прави отсечки може да се наречат "разумни", защото магистралите ни са пълни с неравности, кръпки, дупки, а отделно от това на много места няма добро оттичане и при дъжд се получават големи локви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eiordanov,

 

 

Майче не ти се чете на тебе, ама знаеш да казваш - те тука са враждебни :evil:

 

Единственият човек, който те е подкрепил е BlackPerl, но като неговата фабия едва ли има друга във форума, но кой да го забележи това ? С какви гуми си ? Джанти ? ОКАЧВАНЕ ? Ти как си представяш с гуми индекс до 180км/ч да се движиш с 200. Защо са ти с такъв индекс ли ? НЕ вярвам да е по-голям. Провери ги да видиш :!: Аз съм правил същите експерименти и само господ ме е пазел. Вярно скоростите са 120-130, но на шкода от '84 това е по-зле от октавия '00 може би ...

 

 

Да внимаваш като караш и да прочетеш темата за "октавия - раздрънкана консерва" там автора на темата бе споменал нещо за задните спирачки (ако не ме лъже паметта).

 

 

Сега да се вънем на твоя "въпрос". Може ли да сравним цената на 407 с тази на октавия ? Ще ти помогна, пежото е с 1/4 по-скъпо. Ако искаш и килограмите да ти сравня на пежото и на шкодата ? Потърси и напиши. Помисли след това бе ... пежото не е ли малко по-добро от шкодата :mrgreen: Няма как да ги сравняваш. Никой не казва, че трябва да си с ферари за да караш с 200, но се изискват няколко елементарни технически данни на автомобила, за да можеш да вземеш завоя с такава скорост.

 

Моите уважения, но и едно ТТ това му е предела на силите .. (за старото ТТ говоря, не за новото) Или да ти извадя статията на ТТ-то дето се обърна в Пловдив, защото не може да вземе лек завой със скорост 150+ ? Обикновена октавия не е за такива сорости. Вземи си vRS и лъвчето ще има да тича, ама ще се умори ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съвсем прясно регистриран съм в сайта. Карам Октавия 2.0 TDI. Имам проблем с нея - при висока скорост е малко нестабилна. В границите до 200 км/ч е добре но след това рязко се влошава от към стабилност. Дали при всички е така или мойта нещо не е в ред се чудя? :?: :?: :?:

 

Колега,

 

Повечето коли над 150-150км/h стават нестабилни. Не случайно п-наточените са със спойлери. Та това не е за притеснение. За притеснение е къде караш с тия скорости! В Бг няма път/магистрала която да ги позволява!

 

Поздрави и умната

Ще ме извиняваш PRR,ама говориш като пенсионер! :D

А наистина не знам защо нападате човека?!Все едно,че всеки от нас не е карал с висока скорост!!!То ако трябваше да се кара до 150 само,нямаше колите да са с повече от 75 коня!Адна кола като от завода и дават колко и е максималната скорост,тя би следвало да я достигне (даже и при състоянието на нашите пътища).Да не говорим и че без проблем ще вдигне и над тази скорост!

Наистина много трябва да се внимава,защото в БГ опасностите са навсякъде!И аз понякога си впускам във високи скорости,но вече по- рядко(с Fabia-та полека и внимателно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO,

 

Може и да си прав! Просто минавам доста километри и с времето си променям мирогледа!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавай все така,другия път пробвай с нещо по-квалитетно (63AMG,Brabus,Alpina,M) и т.н или просто си купи ПЕЖО 407 2.0 HDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но вече май почвам да се чудя дали не сгреших като се регистрирах.

 

Я напиши нещо по-разумно от това - "кротнах се на 200 и мааа-а-аалко съм нестабилен по завоите..." па да видим какво ще ти отвърнат тия човекомразци и изедници от това сборище на нискоинтелигентни, полуграмотни, комплексирани и заядливи собственици на Шкоди (па и други смотани марки като Алфа и Опел), наречено SkodaClub BG

 

 

Явно има доста враждебно настроени хора.

 

Никой не е враждебен и никой не си обидил (съжалявам, че говоря от името на всички, ама глей са каквито са враждебни на какво ще ме направят :mrgreen: )

 

Просто малко се изнервям (лично аз, който също понякога си е позволил такива скорости :oops: :oops: :oops: ) като карам със 160 и някой на магистралата ме духне с поне 60-70 км./ч разлика и го позная на около километър - два пред мен по синята пушилка на гумите. Казвам изнервям - не защото някой е бил по-бърз от мен, а защото ми се запотяват дланите и си представям ако за части от секундата не съм го бил видял в огледалото преди това... А освен, че се изнервям доста ме дострашава - честно казано.

 

А иначе - от мен добре дошъл във форума. И карай по-бавничко, та да имаме време да те видим :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO,

 

Може и да си прав! Просто минавам доста километри и с времето си променям мирогледа!

 

Поздрави

 

Напълно съм съгласен с Петьо!Човек уляга с времето и с натрупването на опит!

Аз навремето имах едно Типо,после баничарка Партнер-какви изпълнения съм имал-ама луда глава зелена!

Сега с Фабията си карам 120-140 нормално.

Гоня се само когато пред мен мине някой гъзар (задължително без деца да е в колата,или други млади хора-че е имах една случка с БМВ купе...)

 

Искам и да поясня-аз не защитавам колегата-но не съм съгласен с това,че всички тръгнаха да го нападат-как ще караш с 200 и тн.

Просто може да му се отговори простичко-аз не познавам трезвомислещ човек койдо да каже,абе с 200 е по-здравословно да се кара!

Нека не поставяме хората под общ знаменател-пияни се блъснали и вече всеки бързокаращ е.......!Животът не е Fairy tail-както обичам да казвам на приятелките-няма гаранция....(надявам се разбира те)

Човека си пита конкретно и чака отговор.Пита в Шкода,защото кара Шкода.......

 

А към колегата искам да кажа-нашият форум не е враждебно настроен-просто караме Шкода,която като марка е ориентиратна към определен брой потребители,с еди кви си възможности и тн....

Не е кола за състезания,гонки и тн-тук все пак не е Опел форум-преобладават семейни улегнали хора-повечето от който ползват колата като потребност......(надявам се и аз не греша) ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката определено не е състезателна, но не всички тук са пенсионери. Аз лично от малък харесвам автомобилния спорт, обичам скоротта и т.н. Не пропускам състезание по ТВ, но това не значи, че карам с 220 с Октавията. Идеята е, че никоя кола не е сигурна с тази скорост ако не е в Германия по аутобана или на "Ринг"-а. Съгласен съм PRR за улегналостта, макар че аз съм по-скоро от младите шофьори и категорично не съм съгласен с VLADO зз 75-те коня. Те тия с БМВ-тата всяка седмица поне по 1-2 пъти за това ги стъргат от асфалта и ги предават на роднините в кутийка. Като имаш кола 150 или повече коня, не значи че законите на физиката няма да сработят. Всички сме виждали снимки и на Вейрон и на Енцо размазани на далеч по-добри пътища. Пак казвам аз съм ЗА адреналина и скоростта, но с подходяща кола и на подходящо място - ПИСТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам предвид пенсионери в истинския смисъл на думата. Просто това, че марката не е подчетано спортна, не означава, че няма хора, които не обичат високи скорости. Не те познавам, но от форума съм останал с впечатление, че ти например си голям фен на по-спортното каране. Това е добре, стига да не където трябва и с каквато трябва кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ФЕн съм-следя ВРЦ,Мото ГП,Туристическите,другите рали шампионати.

По ми харесва да се пусна със Зденка в ретро рали.

Аз съм казвал доста често,че Фабията си я пипвам тук там,за да е сигурна шосейна кола и да те измъкне от всяка ситуация!

Повече ме интересува моментното ускорение на пътя при попадане в трафик,а не драг на 400м!Защото колкото по-бързо се измъкнеш от ситуация "трафик" толкова по-добре.

Но все пак всеки си преценя какви са му възможностите и тези на колата му!

Аз смея да твърдя че колата ми до 160 супер.След 160 пак е супер,от към стабилност-но от към спирачки не мога да не кажа,че има още какво да се желае!

Имам афинитет към спортното каране но в граници,който лично аз чуствам,че възможностите ми го позволяват.А аз доста сум карал из БГ и смея да твърдя че имам опит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива дето карат с 200 по нашите пътища свършват в болницата целите потрошени или 2 метра под земята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За улегналост, не знам. Обичам да се тутруза :oops: , отварям си прозореца , гледам природата и не се пуля напред в очакване на следващо изпреварване. Държа да отбележа, че и Марженка не е предвидена за високи скорости, повече бучи когато реша да я "ощипа за задника" :D , ей така, само за експеримент и да "продухам инжекциона". Та така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече ме интересува моментното ускорение на пътя при попадане в трафик,а не драг на 400м!Защото колкото по-бързо се измъкнеш от ситуация "трафик" толкова по-добре.

 

Много точно казано, напълно съм съгласен :!:

И аз съм вдигал 220 (преди Пловдив, посока София), на 500 м напред нямаше кьорава кола. Времето беше тихо и нямам спомен за някаква нестабилност. Може би, когато колегата си е "пробвал" возилото, да е имало страничен вятър.

 

Напълно е възможно Пежото да е било с ESP, а октито - без.

В крайна сметка съгласен съм с Боби, че е най-добре да ти прищрака ESP-то в главата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре оспамихте темата,какво пита човека вие какво му отговаряте.Предлагама модератора да я заключи и човека да дойде на следващата ни среща, да речем в Неделя на НИМ да се видим,да поговорим,понеже така явно не става.Надали има някой тук който да одобрява каране с 200 пак било и в Германия,там да не са всички Шумахеровци .Положението леко се изнерви айде заключ и мир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модератора не мисли да заключва темата! По-голямата част от мненията са по нея, а тези които не са са свързани с разумното каране.

Иначе колегата е добре дошъл на сбирките. Тъкмо ще види, че не сме чак толкова зли :mrgreen:

 

PS: Тия които са карали в Германия знаят там какви са условията и начина и манталитета на каране! Да не говорим че имам познат(И) отнесли глоба ("само" 200 евро) за не спазване на дистанция на магистрала! Когато това се случи и в Бг тогава можем да си позволим и каране с 300. Засега не ни е уврял акъла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да се намеся. преди време ви пказах пик имам и клип на 1.2 с 190, беше м-у айтос и карнбат. с фиата си правя 230 от варна до девня. мисля, че проблема на клегата е във високот купе и меки амартисъори. незнам как ги правят вече, ама мойта е 2004 нарочно е взех преди лифта и нямам никви проблеми при моя стил на каране и поглед над оплакванията мисля, че вече много икономисват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам Октавия,имам фабия,но моята си е наред и до 200 и след 200!

:mrgreen:

 

трябва да те прбвам на 230-240. купих и направих кола да те бикалям :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откакто сте си я купили само с 130 карате по магистралата, да бе!!

 

Ако щеш вярвай от около 13 годишен карам, а от почти 4 години съм професионален шофьор. Над 130 км/ч никога не съм вдигал. Най-различни коли съм карал, но това е предела ми. По магистралата най-ми е кеф да карам със 100-110 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...,ама съм сигурен ,че и вие сте вдигали 200 с новата си кола или се лъжа а?

 

Ми лъжеш се! Аз не успях ](*,)

 

Сега сериозно. Тествал съм възможностите на колата няколко пъти. Първо в Германия (да споменавам ли пътищата!??!?!) при липса на други коли на хоризонта и след това и в Бг (пак никакви коли). През останалото време 140-150 по магистралата. Имайки предвид 6те % грешка на километража (толкова е на мойта) това прави 130-140. Повече ми се струва неразумно.

 

Иначе подкрепям на 100% колегите които са недоволни от поведението на колегата! В поста има доста неща които противоречат на разумното шофиране, а именно:

1) Гонене с друга кола при 200+

2) Каране с 200 по завоите

3) Чувстване че колата е нестабилна и продължаване на тестването

Е, тия трите на мен са ми достатъчни за да мрънкам!

 

Поздрави

 

приятелю / макар и не понеже чух приказки по мой адрес / дай си колата при мен и ще ти покажа какво може и до каде е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl, не съм особено съгласен с теб. Човека може да си носи отговорностите, да си има глава на раменете - жив и здрав да е. Не искам обаче утре някой подобен пишман състезател да отнесе мен или мой близък на пътя, понеже е решил да се прави на мъж. Защото, обикновено абсолютно невинни хора отнасят последствията на едно такова "нездравословно" каране. От тази гледна точка го "нападам". Поздрави! :)

 

Абсолютно си прав?

Но въпроса ми е следният?

Като му кажеш НЕ Е ХУБАВО-ще те послуша ли?Знаеш къде живеем-в страната на неограмничените възможности и лична неприкосновеност?

Не можеш да отучиш хората от навиците им?

То е ясно,че не е хубаво,всеки се хвърля да налива морал,но всеки е правил безрасъдни постъпки-поне една.....

(и аз съм правил морска гара Балчик-Добрич (ок 40 км за 8-10мин с Пасат 1.8Т -не се гордея с тва-понякога кат се сетя как съм карал преди се чудя къде ми е бил акъла и колко съм бил тъп,ами ако нещо се е било случило-как съм ги визмал някой завои със 120 с камиона,дето с Фабията не се наемам сега,ама..........)

Въпреки,че темата е във всеки за всичко-човека пита,ако ви е приятно-отговорете-заради тва,тва тва не е стабилна и толкова!!!

 

шемет Миро като даваше една кола и му звъннаха тъкмо стъпвахме на

магистралата до шумен, казах 30мин и нали знаиш бях пред оказина :mrgreen: търся те за дръпкааааааааааааа с атмосферен 1.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кола съм я карал веднъж за кратко с тая скорост. Попитах най вече за да получа компетентно мнение....но уви. И питах просто защото доста хора каращи същият модел говорят за движение с такива скорости. А по принцип по магистралите карам със 120-140. А и Жигула карах преди 10 години,и съм покарал доста и различни коли след това. А Пежото е на един приател и пътувахме заедно така че виждах как взима завойте с висока скорост. Но вече май почвам да се чудя дали не сгреших като се регистрирах. Явно има доста враждебно настроени хора. Съжалявам ако съм убидил или подразнил някого

 

Приятелю не се корай тука всички ще те бълват според тяхни проблеми и виждания. перкай си като ти е кеф и според твоите възможности. не се корай те са така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия с ПЕЖО са ми абонати ! как може да те изпревари ? ти да не би да си бил спрял на някоя бензиностанция ?

 

1.Слагаи споилери !

2.Сипваи скъпа нафта !

3.Направи гумите на 3.0 атмосфери !

4.Сложи по-къси пружини !

5.Недеи да слагаш джанти по малки от 19ки !

 

и спокоино ще вдигнеш и 320 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелю / макар и не понеже чух приказки по мой адрес / дай си колата при мен и ще ти покажа какво може и до каде е

 

Ванко,

 

Толкоз си могат 90 коня ;( По-точно толкова с тая скоростна кутия. Пък и пак казвам - за да изюркам повече колата си трябва място.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.