Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Висока Скорост


eiordanov

Recommended Posts

BlackPearl, не съм особено съгласен с теб. Човека може да си носи отговорностите, да си има глава на раменете - жив и здрав да е. Не искам обаче утре някой подобен пишман състезател да отнесе мен или мой близък на пътя, понеже е решил да се прави на мъж. Защото, обикновено абсолютно невинни хора отнасят последствията на едно такова "нездравословно" каране. От тази гледна точка го "нападам". Поздрави! :)

 

Абсолютно си прав?

Но въпроса ми е следният?

Като му кажеш НЕ Е ХУБАВО-ще те послуша ли?Знаеш къде живеем-в страната на неограмничените възможности и лична неприкосновеност?

Не можеш да отучиш хората от навиците им?

То е ясно,че не е хубаво,всеки се хвърля да налива морал,но всеки е правил безрасъдни постъпки-поне една.....

(и аз съм правил морска гара Балчик-Добрич (ок 40 км за 8-10мин с Пасат 1.8Т -не се гордея с тва-понякога кат се сетя как съм карал преди се чудя къде ми е бил акъла и колко съм бил тъп,ами ако нещо се е било случило-как съм ги визмал някой завои със 120 с камиона,дето с Фабията не се наемам сега,ама..........)

Въпреки,че темата е във всеки за всичко-човека пита,ако ви е приятно-отговорете-заради тва,тва тва не е стабилна и толкова!!!

 

шемет Миро като даваше една кола и му звъннаха тъкмо стъпвахме на

магистралата до шумен, казах 30мин и нали знаиш бях пред оказина :mrgreen: търся те за дръпкааааааааааааа с атмосферен 1.8

 

Ама душко за теб винаги-само че ще те разочаровам много,после ще имаш да псуваш италианската марка,вЕрвай ми!

Тва седичи няма шанс.

Ще направим схемата някой път,само трябва да си взема една резервна крушка за десния мигач,че от изпреварване може да изгори! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    9

  • PRR

    5

  • s-line

    5

  • NightSpirit

    3

Най-много писали в темата

Еми то откъде да изпреварва, най-вляво е пълно с AMG-та 63-ки и баварци над 745i с пуснати леви мигачи :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа,ония ден забелязах,че на левия мигач е паднала жълтата боя на лаппата,че я замених с нова!Пък уж не изпреварвам много! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ми се разсърди някой за мен тези скорости около 200те км в час са признак на някаква лудост от ваша страна-не за друго ама съм виждал какви ли не ужасий по пътищата от такива състезатели! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че съм привърженик на високите скорости (при това върл!!!), аз също споделям мнението, че като цяло идеята да се кара с 200 и повече километра в час по българските пътища е рискова и за съжаление нерядко завършва с крайно неприятни и дори фатални последици, първо заради състоянието на пътната мрежа и организацията на движението (или по-точно липсата на такава), второ заради безумния манталитет на 90 процента от родните шофьори. Така че за мен мястото на високите скорости е или на затворено трасе, или на истински високоскоростни пътища като аутобаните в Германия.

И все пак на въпроса - понеже ща не ща се занимавам доста отдавни с автомобилна тематика :mrgreen: , някак си не ми е лесно да проумея каква точно е причината човек да изпитва стремеж да кара стандартна Октавия (която не е RS примерно) с 200 км/ч, при това по българска магистрала. Ясно че почти всеки би направил подобно нещо при подходяща ситуация и за кратко време, но редовните експерименти от този тип едва ли са разумни. Това е автомобил който може да се кара спокойно с подобна скорост, но обективно погледнато 200 км/ч е съвсем близо до предела на възможностите му и следователно продължителното поддържане на въпросно темпо едва ли е особено смислена идея, освен ако говорим за шофиране по споменатите вече аутобани да речем. За съпоставката с Пежо 407 - нищо, лично, но дори без да влизам в безкрайни обяснения за възможностите на двата автомобила, карал съм и двата модела с около 180 км/ч по магистрала Тракия, Октавията е доста по-стегната, с по-директно управление и като цяло с една идея още по-устойчива, така че в случая без да искам да обидя някого, въпросът в конкретния случай по-скоро опира до задкормилното устройство :oops: Което пък, е още една причина да не предизвикваш съдбата с подобни неразумни (според мен) експерименти - българските магистрали за съжаление не са германските магистрали, а Октавия 2.0 ТДИ в крайна сметка не е Mercedes S 65 AMG :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
тия с ПЕЖО са ми абонати ! как може да те изпревари ? ти да не би да си бил спрял на някоя бензиностанция ?

 

1.Слагаи споилери !

2.Сипваи скъпа нафта !

3.Направи гумите на 3.0 атмосфери !

4.Сложи по-къси пружини !

5.Недеи да слагаш джанти по малки от 19ки !

 

и спокоино ще вдигнеш и 320 !

 

:D , последното за 320 ми хареса :D ,

 

от 1 до 5 съм съгласен напълно.

 

бих добавил:

 

6. Свали клиренса малко

7. Сложи хубави гуми с скоростен индекс поне V

 

Въпреки това ако не се налага, не го прави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си на Фабията 19ки пък да видим дали ще може да дърпа(все едно каравана ще има отзаде)!

 

как ще ги вдигнеш тез километри незнам-тва че на високите имаш предимство е тях-се говори за коли,който са предвидени,а те малолитражки (тя и моята спада към тях де)! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Как може да се косиш, че над 200 ти става нестабилна-аз на мойта Фелицийка като й сложа 140, ако си вътре, имаш чувството, че върви с 340 и най-лекото кривване на волана може да ти коства стабилно търкаляне :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

О2 принципно е с по-твърдо окачване-това е направено така с цел по-голяма стабилност при високи скорости (имам предвид до 200 и то с хубави гуми).Не разбрах само имаш ли ESP :roll: Можеш някъде да си провериш предницата или окачването,мини и през ET-сервиза,но над 200 не е полезно дори и за 2.0tdi.

Успех с решаването на проблема!

Поздрави! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.