Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нуждая се от помощ по Техническа Механика


SaiLor

Recommended Posts

Здравейте. Сестра ми която е студентка първа година в Химикотехнологичен и Металоргичен Университет в София има много големи затруднения. И аз четяйки Темата "Кой с какво се занимава" реших да попитам дали някой не може да помогне. Задачите са по Техническа механика. По принцип и трябват решения или поне обеснения на 3 задачи които да научи.

Ако има някой запознат с това нещо и ако има желание и време да помогне ....

ето и линк към задачите (извинявам се за качеството)

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/dis ... =300&pos=0

1 задача - нужда от решение 1 чертеж

2 задача - 11 чертеж

3 задача - 3 чертеж

 

Благодаря предварително и от нейно име :oops: [/url]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, това съм го учил преди 15 г. - чертането ми беше приятно, въпреки че тогава не разполагах с компютър и лазерен принтер - имаше само Аутокад под ДОС в комп. залата и беше по-лесно да си ги начертая на ръка ;) Сега всичко е толкова лесно с този модерен график софтуер... изтегли си някой CAD или Corel и ще видиш колко е приятно и интересно, особено за начинаещите :)

 

ps. Все пак ако срещне сестра ти някакви трудности с чертането с удоволствие ще и помогна, макар да нямам много свободно време, а и съм я позабравил тая материя вече :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SaiLor, аз съм завършил ХТМУ, но от механиката си спомням само някои общи неща. Ако има колеги завършили УАСГ, те ще бъдат по-полезни, а и там механиката се изучава на друго ниво.

 

Мите, що ми се струва че говориш за техническото документиране (чертането)? Ако и ти си завършил ХТМУ, комп. зала с AutoCAD-а под DOS и по мое време (98') си я имаше. :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз съм завършил УАСГ, но механиката ми беше в 1-ви курс и почти нищо не помня. Ще чекна вкъщи дали имам ръководство за решаване на задачи. Абсолютно аналогични си като тези на снимките (поне за дисциплината Механика I-ва част). Не съм имал проблеми с решаването им, но както казах, минало е много време. Нямам и свободно такова, но ако намеря ръководството си, ще пиша.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, върнахте ме и мен към студентските години! И аз съм завършил ХТМУ и съм решавал тези задачи със сигурност. Имам някакви откъслечни спомени как се решават, но със сигурност на някой етап от решението ще зацикля. Обаче съм малко педант и си пазя материали от следването, така че ще проверя за тези задачи. Със сигурност учебникаюът е същият и има голяма вероятност да ги имам решени!

Ще проверя и ще ти пиша на ЛС. Има и всички по-сериозни чертежи, които ще трябва да прави за в бъдеще сестра ти - на ретификационна колона, топлообменник и изпарителна инсталация. Ако мога да съм полезен и за тях свиркай!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в техническия също съм учил механика 1 и то не преди много време ама спомените са ми били до момента в който е минал изпита. Даже се помъчих нещо да реша ама до никъде не стигнах. Ако същия въпрос (тема) го напишеш във форума на ТУ или някакъв подобен то ще се намери някой който да е в час с нещата и да може да помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, върнахте ме и мен към студентските години! И аз съм завършил ХТМУ и съм решавал тези задачи със сигурност. Имам някакви откъслечни спомени как се решават, но със сигурност на някой етап от решението ще зацикля. Обаче съм малко педант и си пазя материали от следването, така че ще проверя за тези задачи. Със сигурност учебникаюът е същият и има голяма вероятност да ги имам решени!

Ще проверя и ще ти пиша на ЛС. Има и всички по-сериозни чертежи, които ще трябва да прави за в бъдеще сестра ти - на ретификационна колона, топлообменник и изпарителна инсталация. Ако мога да съм полезен и за тях свиркай!

Поздрави!

Ако не те затруднявам ще ти бъда много благодарен ако излезне нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е, че това не само механика 1, а има и механика 2 от която още не разбирам много много :mrgreen: 2ри курс съм :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студент съм в ТУ 2 курс. Миналата година я учих механиката. Две от задачите ще ги реша и ще ги снимам и ще ги кача някъде или дай имеил. Динамиката обаче не ми беше много приятна и за нея не мога да помогна. След малко решенията..... :D

 

Edit: първата задача е статика, втората динамика, третата си е съпромат

 

Трябват ли диаграми на вътрешните усиля за трета задача?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я първата задача, снимките са с гсм, че нямам батерии за фотото. Третата страница нещо не искаше да я фокусира и тва си е :evil:

 

http://www.foto.bg/showphoto.php/photo/ ... puser/2412

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, що ми се струва че говориш за техническото документиране (чертането)? Ако и ти си завършил ХТМУ, комп. зала с AutoCAD-а под DOS и по мое време (98') си я имаше. :lol::lol:

 

Всъщност залата беше не в ХТИ, а в МГУ, където карах паралелно с основното 2 г. СДК комп. технологии, а действието се развива преди '95 г, когато завърших и 2-те специалности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Може ли да ми помогнете и на мене с една задачка далеч по-лесна ?

 

zadachads6.jpg

 

I. Определяне на опорните реакции

II. Определяне на разрезните усилия Qz и My

 

Мога да снимам от тетрадката подобна задача... Проблема е, че ми трябва за утре сутринта. :( Бях пуснал на др. места за помощ, но без резултат.

 

п.п Благодаря предварително. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този чертеж ти ли си го пражил. Има грешка. За точка А не може да има момент защото в този вид опора има само 2 реакции по х и у. Така задачата е статично неопределена. Без момента е съжсем друго, ако искаш мога да я направя без него.

 

 

Само Qz i My ли се търси или и Nx?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти съвсем ме обърка. :roll: Незнам с момента трябва да е понеже госпожата го проверява чертежа само и от нас се искат да се определят опорните реакции и разрезните усилия Qz и My ( да само те се търсят ), а и тогава като неможе в точка А къде ще е момента. :)

 

Edit: Тогава да приложим момента на др. място ако е възможно ? Ако не без него. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така както е начертана опората там не може да има момент. Този вид опора се нарича "шарнирна неподвижна опора" и по принцип има само две реакции по х и у. За да има момент опарата трябва да е "запъната" - тогава ще има 3 реакции по х по у и момент. Така както си го начертал имаш 4 неизжестни и 3 уражнения не е възможно да се реши задачата. иначе уражненията са ти верни за опорните реакции.

 

ПС : Тя и така може да се реши но с интеграли, а едва ли се иска това от вас. Кои курс си и каква е дисциплината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме разбиеш. :lol: Поставянето на момента се извършва в зависимост от вида на опората, за тая опора няма момент. Ще ти намера разрезните усилия без него. А опорните реакции са ти верни както казах по горе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега се изложих яко... ама карай да върви :oops:

Нищо не разбирам от механика, нито мога да сметна задачата :?

Ама ми се чини, че и двете опори имат момент... smile166

Ще се самобичувам, ако греша smile066

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм обяснил за момента и съм 1000000000000000% сигурен. Уча жтори съпромат вече а там ако не знам опорните реакции едва ли ще имам 6-ци ;) . Ей сега ще кача вътрешните усилия. Само да ги снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.