Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ!!! Проблем с оборотите!!!


ProstoAZ

Recommended Posts

Извинявам се, че пускам тази тема, търсих за подобни точно - не видях.

 

Имам следния проблем на Фабия 1.2, 54к, 3 цилиндрова, колата се ползва за такси - на метан и газ

 

По няколко пъти на ден, стигам 2000 оборота и не мога да отлепя повече, колата не поема, трябва да рестартирам (загася и запаля в движение), за да зацепи и поеме.

 

Моля, ако някой знае решение или има съвет - да пише!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е уредбата? Инжекцион или конвенционална?

 

И аз пропан и за метан ли имаш уредби? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не разбрах въпроса - да го наречем така - колата е на пълен инжекцион, а уредбата - метановата, минава през този инжекцион пълен, няма допълнителен газов инжекцион

 

Проблема е от скоро, а колата отдавна е с метан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че имаш само една уредба - обикновена метанова. Не е метанов инжекцион с 3 дюзи.

 

Предполагам, че компютъра трупа грешки. Сигурно нещо не е изпипано. На бензин как е? Компютърната дигностика с VAG-COM какво казва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точна една уредба има - обикновена метанова. Не е метанов инжекцион.

 

И ние така предполагахме, ама не става с изчистване. Компютърната диагностика не дава резултати - намира се някакви греши, изчистваме ги, но не влияят на този проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPS = Throttle Position Sensor

Датчик(потенциометър) за ъгъла на отваряне на дроселната клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам благодаря, мисля че при последното зачистване, му прочистваха и дроселовата клапа най-старателно, но сега ще му отбележа на баща ми да го смени...

 

да видим, какво ще стане, и ще пиша тук...

 

Същевременно, ако има и други мнения по темата, ще се радвам да ги прочета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко отдавна се кара на метан (км)? Каккви грешки записва, когато работи на бензин? След сваляне и почиствене, дросела е добре да се обучи, за смяна не бързай, първо провери цената.

Измери си компресията (налягането в цилиндрите).

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Извинявам се, че пускам тази тема, търсих за подобни точно - не видях.

 

Имам следния проблем на Фабия 1.2, 54к, 3 цилиндрова, колата се ползва за такси - на метан и газ

 

По няколко пъти на ден, стигам 2000 оборота и не мога да отлепя повече, колата не поема, трябва да рестартирам (загася и запаля в движение), за да зацепи и поеме.

 

Моля, ако някой знае решение или има съвет - да пише!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPS . НЕ НА МЕТАНА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ПРИ ТЕЗИ ДВ.така се получава,трупа грешки от МЕТАНА. сложи газ -LPG-ЩЕ СЕ ОПРАВИ ВЕДНАГА 1000% ГАРАНЦИЯ./дори и обикновен изпарител/ Не ми се обяснява защо и какво а и няма да разбереш май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bega4kata каква е причината точно на метан да се трупат, а на пропан да няма? За обикновени уредби говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPS . НЕ НА МЕТАНА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ПРИ ТЕЗИ ДВ.така се получава,трупа грешки от МЕТАНА. сложи газ -LPG-ЩЕ СЕ ОПРАВИ ВЕДНАГА 1000% ГАРАНЦИЯ./дори и обикновен изпарител/ Не ми се обяснява защо и какво а и няма да разбереш май.

 

Добре де, защо пишеш във форума, като така и така те мързи да обясняваш. Това, че ти си го знаеш не значи, че за пича (пък и за нас) не е интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжелявам колеги,за мн.работи се опитвам да помагам вище във форума мненията ми,на събора щесе запознаем и ще погорим.мн.дълга и оспорвана ще е темата.МОГА ДА КАЖА ЧЕ ЛИЧНО СЪМ СЕ СБЛЪСКВАЛ с този пробл.на 2 мои коли таксита.С такива БАКШИШКИ ТЕМИ ама изобщо не ми се занимава,колата е произведена да работи с 98 и толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.