Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Един въпрос за мрежа


ikonoma

Recommended Posts

Здравейте!

Темата не е свързана с автомобилите, но я пускам тук, защото знам, че има много знаещи и можещи хора.

 

Проблема е следния. Днес ми подариха един лаптоп. Когато отворих мрежовите връзки пред очите ми се показа следната картинка:

newbitmapimagere8.th.jpg

 

Първата връзка е 400 Mbit и е постоянно свързана - шах и мат! Какво е това чудо?

 

Втората си диконектната, а когато включва мрежовия кабел започва да придобива IP адрес и така неограничено време. Докато не изключа компютъра не спира. А ако включва кабела на изключен компютър и го включа там излиза една удивтелна Limited connection or not connectivity. Ако изключа и включа мрежовия кабел започва пак да придобива IP адрес.

 

Помогнете да разбера какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За серийна връзка с медийни у-ва - камери и т.н, доколкото знам. Не съм виждал някой да го ползва, ама го има на доста лаптопи, че даже и по ПЦта се мярка.

 

It is a serial bus interface standard, for high-speed communications and isochronous real-time data transfer, frequently used in a personal computer (and digital audio and digital video).

300px-FireWire_gniazdo.jpg

 

http://en.wikipedia.org/wiki/FireWire

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 50% от видеокамерите са с IEEE 1394 или така наречения FireWire - нормално.

Другото с мрежата "дето придобива ИП" - то е точно за да придобива ИП като му включиш кабел.

Само не звучи нормално това - "А ако включва кабела на изключен компютър и го включа там излиза една удивтелна Limited connection or not connectivity."

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб защо излиза тази удивителна и неще да придобие IP адрес? Стационарния компютър няма никакви проблеми.

 

Не въвеждам никакви настройки, рутера дава всичко автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно книжката! Много от тези IP камери не работят с DHCP (автоматичен избор на IP адрес) а са с фиксиран такъв. За да го достигнеш ще трябва да си конфигурираш мрежовата карта да ползва същата мрежа (т.е. първите три цифри да се еднакви и маска 255.255.255.0). След това през WEB интерфейса нагласяш каквото ти трябва (включително DHCP), връщаш си настройките и си готов.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал. Fireware ми се изясни, обаче не мога да си пусна нормалната мрежа с втората връзка. Даже на снимката се вижда, че търси IP адрес. И отдолу на иконката за мрежата нещо се върти. Така до без край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал. Fireware ми се изясни, обаче не мога да си пусна нормалната мрежа с втората връзка. Даже на снимката се вижда, че търси IP адрес. И отдолу на иконката за мрежата нещо се върти. Така до без край.

 

върху иконата десен бутон - сваойства - интернет протокол и сложи отметка на автоматично или виж на стария комп ип-то и го въведи ръчно. при рутел виж какви ип-та се въвеждат. ако не си на бтк ти пипват мак адреса и като смениш компа нямаш нет. правят го за защита/не че мак не се сменя/. виж си мак-а на стария комп и го набий на новия. за най лесна смяна дръпни програмката смак и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип рутера дава IP. Стационарния взема автоматично IP и DNS.

 

да ама не. зависи при мен не въведа ли ръчно не се получава. вярно рутера е старичък. по принцип влизан в него и конфигурирам брой връзки и ип-та и после въвеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи модела на рутера, за да ти кажа повече подробности.

Има вероятност да има проблем с кабела, провери го внимателно.

Виж дали в рутера е активиран DHCP, и в какъв диапазон раздава IP адреси.

Аз например у нас ползвам DHCP в тесен диапазон(само 10 адреса), но имам и таблица със статични адреси(индексирана по MAC адрес).

Така от една страна карам с автоматични настройки в лаптопа, имам винаги един и същ адрес при всяко рестартиране, а от друга страна лесно мога да добавям нови устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бре тука много комютърни специалисти имало :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рутера е D-LINK. На стационарния компютър, освен да инсталирам мрежовата карта не правя никакви други настройки. На лаптопа също опитвам по същия начин, обаче рутера не му дава IP.

Нагласен е да дава адреси от 192.168.0.3 до 192.168.0.51.

С кабела няма никакви проблеми, защото на стационарния си работи всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с D-Link(Di-524) :D

Довечера ще разгледам настройките в къщи.

Пробва ли да се свържеш през Wi-Fi(802.11g), ако лаптопа има?

За лаптоп това ми се вижда най удачно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То дистанционния съппорт е мъчна работа, ама да пробваме...

Като не ти става с автоматични настройки, пробвай с ръчни.

Първо си препиши настройките от настолния компютър:

Дабъл-клик на мрежовата иконка -> Support -> Details

Трябват ти "IP Address", "Default Gateway" и "DNS Servers".

На лаптопа отиваш в Network Connections -> Local Area Connection -> Internet Protocol (TCP/IP).

Въвеждаш си ги настройките от настолния компютър.

Пробвай дали работи.

Gateway почти сигурно ще ти е 192.168.3.1

Ако DNS не е наред, пак може да се отварят страници - пробвай в address bar с 194.145.63.12 - това е www.dir.bg

Ако работата потръгне с ръчни настройки, ще умуваме за автоматични :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като слушам описанието имам съмнение да неби адресите от рутера да са индексирани по MAC адрес и затова да не ти дава автоматично IP адрес. Най-лесно да провериш без да човъркаш рутера е да зададеш на лаптопа си MAC адрес същия като на настолния си компютър. После гасиш настолния и пускаш само лаптопа да видиш дали ще ти даде адрес. За съжаление не мога да ти кажа точно къде се променяше MAC адреса, провери в google (скоро несъм пипал мрежовите настройки на windows)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MAC адреса се сменя не на всяка LAN карта, но ако има тази възможност, то е в:

Десен click на LАN картата в случая 3Com.....

след това избираш Configure, след това в Advanced таба има Network Address или нещо подобно, там в полето Value въвеждаш MAC адреса без тирета

Успех - колегата е прав че може да се филтрира по МАС адреси от рутера и за това да не можеш да го вържеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и след горните съвети срещаш трудности направи следното:

1. Отовори един дос промпт на стационарния компютър, като първо се увериш, че на него имаш нормално работещ нет.

2. напиши ipconfig /all

3. запиши си следните настройки: ip address; subnet mask; default gateway и DNS Server

4. Дай на лаптопа "ръчни настройки" и въведи записаните стойности, като увеличиш с 1 последната цифра на IP адреса. т.е. ако е бил 192.168.0.10 напиши 192.168.0.11. Другите се запазват.

 

Ако проблемите продължават, пиши на лични.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.