Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 105 VS LADA 1200


everlast

Recommended Posts

Днес имах удоволствието да ме возят в руското возило и ми направи впечатление, че ускорява от място значително по-добре от моята шкода-въпросната ладичка си е със съвсем запазен двигател и си понавървява. Интересното обаче е, че максималната скорост на двата автомобила не се различава особено-около 130 км/ч.

Това което че чудя е, защо ладите имат по- добро ускорение-в сравнение поне със моята шкода :oops: , а максималната скорост се доближава? Това за разликата с кубиците ми е ясно, но дори и SKODA 120 като че ли не са толкова пъргави при ускоряване :?:

И друго прави впечатление-руските машини минават много по- добре в дупките, но на хубав път возията на SKODA е много напред :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 120-ката ги слагах в джоба всички подобни ЖИГУЛИ!

Жигули да ама Лада 2107 ме съмнява да си ги слагал в джеба :P :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 120-ката ги слагах в джоба всички подобни ЖИГУЛИ!

Жигули да ама Лада 2107 ме съмнява да си ги слагал в джеба :P :P

Бeдна ти е фантазията колко добра кола беше!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерил съм ускорение на самолетна писта 0-100 км/ч на лада 1300 комби 68 коня с къс диф 4.44 - не пада под 19 секунди. Макс. скорост стигна 160, т.е. напълни си уреда, ако отчита верно де. Имам чувството че фелата (58 кс) се набира доста по-добре, но не съм я засичал досега. Същото важи и за купе 110Р, независимо дали с мотор 1200 или 1300 фаворитов, с 4.2 или 3.9 диф - като я подкарах първия път ми се стори, че летя в сравнение с жигата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч съм от мисълта, че ладата ще се опре на по- новите модели на SKODA :D -там няма шанс определено, освен ако нещо не е "пипана" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч съм от мисълта, че ладата ще се опре на по- новите модели на SKODA :D -там няма шанс определено, освен ако нещо не е "пипана" ;)

Чакай бре, колега... за какви по-нови модели Шкода изобщо става въпрос?!?!

И Супърба го яде нищо не си видял :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-нови-имах предвид Октавия, Фабия и пр. да не ги изреждам, които са доста далече от 105 и 120 ;)

Нененен ти направо ме отрепа! Къде си тръгнал да сравняваш модел 2004 година с модел 1980г...че и по-стара... Тука спора беше за шкодичките и ладичките, чиито модели са излезли по едно и също време...К'ви октавии к'ви фабии изобщо... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То спор няма ладите мооооже и да набират малко повече от 105 заради механичната 2ра но колата си остава квадратна. Новата лада не е кола - Защо? Създадена е за да бъде конкурент на Фиат Брава която дори не се произвежда вече

 

Относно шкодата не е много удачно сравнението тъи като и 105 не е много кола. Къде ти 46коня къде ти 52

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си я джиткаш ма смени и РБС с такива от 120 та да стане нормална кола. Колегата 105RS е така от доста време и с глава 105

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Супърба го яде нищо не си видял :D :D :D

За тоя Супърб говориш, нали smile169.

Skoda%20Superb%201939.jpg

 

Емчи за него ами за кой друг ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.