Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

спирачни дискове или......?


nikistan

Recommended Posts

Здравейте колеги,доста изчтетох (чрез търсачката) за спирачните дискове,но все пак искам да ви питам :?: В петък пътувах извън града и при скорост от 80-90 и плавно натискане на спирачката предната част на колата започва да тресе!Пробвах подобно спиране и на друга настилка от пътя,но ефекта е същия.Гумите са на 2500 км и при нормално каране без спирачки - колата се държи перфектно.След като пристигнах свалих предните гуми и огледах дисковете.По работния участък от диска на 6-7 места от центъра към периферията имаше микроскопични едва забележими пукнатини :? Дебелината на диска е 21мм,но от двете страни имаше ръбове с височина 1.5мм т.е. фактическата дебелина на диска е 18мм.Възможно ли е това състояние на дисковете да е причина за вибрациите?Нормално ли е този ръб да е толкова голям? Колата е на 45000км и дискове не са сменяни (само предни накладки,които са доста "дебели",а вероятно и твърди).Май работата отива на записване час в ЕТ :mrgreen: Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го има и при мен. Оправи се от части със смяна на накладки, но не изчезна напълно. Трябва да се сменят и дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За дискове си .... както и аз. Тия малки напуквания са от прегрявания и резки промени в температурата (лети джанти + миене на автомивка веднага след каране). Проблема го има доста често при Skoda....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво за летите джанти,че не разбрах?!

 

Проблема при летите джанти е че отворите към дисковете са големи (за разлика от железните). Така като мият колата вместо да попадна малки количества вода и диска да се охлади бавно тоя се охлажда много бързо. Това води до изкривяването му.

 

BTW тази теория беше споделена от някой от колегите преди около година (ако и помнех кой щеше да е чудо...) и напълно я споделям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "nikistan" - Щом имаш ръб и малки пукнатини на дисковете - сменяй всичко. 99% тресенето идва от изметване на дисковете. И аз трябва да ги сменям.. и 4-те :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,преди няколко дни смених дисковете и предните накладки на Фабийката в ЕТ (ако някой го интересува цената 330 лв, като накладките са с намалението).Много съм доволен,че проблема с вибрацията (тресенето) при спиране изчезна :D Сега имам един друг въпрос:спирачните апарати ги почистих от ръжда и ги боядисах с термоустойчив спрей (до 700 град.) на Cosmos Lac. На пазара има 4 цвята от този спрей,но всичките са с матов цвят.Според вас ще има ли проблем,ако върху него с четка внимателно се нанесе друга боя с гланцов цвят?При високата температура може ли най-горния слой да се напука?Виждал съм доста коли с "примерно" ярко червени спирачни апарати и лети джанти!Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.