Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

питане за гуми втора употреба?


Recommended Posts

Някой може ли да даде инфо на самата гума дали пише някъде коя година и месец е произведена или някаква друга информация за производителя на гумата. Колко време е годен каучука на авто гумите (а на зимните?), предлагат ми гуми втора ръка, не съм много навит на това ама ми стана интересно , никога досега не се бях замислял за гумите.

 

?една авто гума може и да не е ползвана и да има грайфер но каучука влошава качествата си с времето-затова питам ако ми предлагат гуми втора употреба и имат добър грайфер поне от коя година е хубаво да са произведени???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има - надпис DOT и 4 цифри съответно седмица и година на производство, примерно DOT 1205 - 12 седмица 2005 г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на гумата трябва да пише DOTxxx. Последните цифри са седмицата на производство. Т.е. хххх2102 означава 21ва седмица на 2002-ра година.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите. Знаех си предварително кокво ще кажете относно гумите втора употреба и аз съм на вашето мнение. Дори никога не бих си взел регенерат...спор няма. просто един приятел ходи в чужбина да внася коли и ми предложи да ми донесе гуми без пари. не му отказах за да не го обидя...Просто никога не се бях замислял за означениията и параметрите на гумите. Благодаря на Krankenstein , PRR и най-вече на dekata.

Мисля че научих каквото ми трябваше, благодаря на всички за мненията .. Предлагам темата да се приключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.