Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

жените-шофьори...


Владо©

Recommended Posts

Аз също нямам оплаквания от съпругата ми, тя кара активно от 4 години, а книжката и е от над 15.

Но факт е, че двете катастрофи, в които аз съм участвал/при последната замина Шкодака за Екометал/ бяха причинени от жени, които така и не разбраха какво са хаправили . Сигурно е съвпадение, но все пак не мога да се съглася, че карали "по-внимателно"

Съгласен съм с Bobi the doctor - много ми хареса разграничаването на двата типа - точно така си е.. и наште жени са просто тип 1, а не че са нещо изключително ;). А за тип 2 - незнам дали и боя помага - то наглост съчетана с липса на мозък е такъв коктейл че...

Вярно, че имаше и жена пилот в състезанието за туристически автомобили... ама все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен проблема при карането на жени се корени в това, че някой от тях(не всички) не си представят маневрата преди да я направят. Тръгват да паркират като идея нямат какво джижение ще извърши колата и каква траектория ще извърши той. Действа се на първосигнални идеи и действия който не водят до нищо смислено.

Друг проблем който съм забелязъл е престрояването и по точно навлизането на пътища с лента за ускорение.(примерно включване на бул Цариградско). Повечето от нерешителност или страх от ПТП спират вместо да ускоряват и започват да се оглеждат и пулят по движещите се коли като създават задръстване зад тях. Тези неща съм ги наблюдавал в приятелки и част от родата ми като и в случайни хора. Писъл съм предимно жени, но се среща това и при мъже, но по рядко.

 

Един водач на стар автомобил трябва да има технически познания за него. За повече от 4 години със 120ката съм натрупал такива и всякакви мой опити за предаване на някава информация на сестра ми която също караше шкодата и сега опела бяха неуспешни. Нямам предвид реглаж на клапани и центровка на запалване, а примерно след 1 седмица престой на шкодата да се напопма ръчно гориво от бенз помпа, да се дръпне смукача, да не подава газ, да изчака малко на място колата да се пораздвижи маслото и тн...:( Многократни обяснения че високите обороти(над 3500) при подобна кола за безмислени и че освен, че не върви повече то харчи повече и износването е повече не бяха приети. Даже оборотомер сложих със зеленичко в правилните обороти ... и никва файда, даже ми беше зададен въпроса : "а сега като го няма уреда с лампичките как ще разбера че е загаснал двигателя като не светва онази червена лампа " (тука пояснявам за хората с по нови коли, който не са се качвали на ''старите изгнили бръкми" който повече определят като лади, че те също си имат лампа която сигнализира, че алтернатора не зарежда > че двигателя не работи ;) ).

 

пп. че тази тема е като дизел- бензин лс-цска и тн и няма решени9е е така, но поне едно полезно нещо има в нея. Рабрахме че освен Мими имало и други жени във форума ,а защо ги няма по срещите и Мими е единствения представител на нежния пол си остава въпрос??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези проблеми с паркирането се решават с помощник-навигатор . Ето пример:

Понякога шофьорките са упорити : http://www.youtube.com/watch?v=u6YkqTzC ... re=related Моята съпруга също среща големи трудности в паркирането , но иначе смело кара на аутобана и в силния трафик из големите градове. Тук стана въпрос за използването на мигачите. Считам,че това е въпрос , преди всичко на дисциплина. За мен е уловен рефлекс - дори на заден ход в гаража при маневри си ги включвам, без да се замислям, дали има на кой да сигнализирам.

Иначе винаги внимавам да не засичам дамите с коли , защото когато те смятат че са с предимство , не дават на никого път даже, ако има риск да стане катастофа. Жена ми казва, че това се получава ,понеже мразят да сменят скорости и затова не намаляват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен проблема при карането на жени се корени в това, че някой от тях(не всички) не си представят маневрата преди да я направят. Тръгват да паркират като идея нямат какво джижение ще извърши колата и каква траектория ще извърши той. Действа се на първосигнални идеи и действия който не водят до нищо смислено.

Друг проблем който съм забелязъл е престрояването и по точно навлизането на пътища с лента за ускорение.(примерно включване на бул Цариградско). Повечето от нерешителност или страх от ПТП спират вместо да ускоряват и започват да се оглеждат и пулят по движещите се коли като създават задръстване зад тях. Тези неща съм ги наблюдавал в приятелки и част от родата ми като и в случайни хора. Писъл съм предимно жени, но се среща това и при мъже, но по рядко.

 

Един водач на стар автомобил трябва да има технически познания за него. За повече от 4 години със 120ката съм натрупал такива и всякакви мой опити за предаване на някава информация на сестра ми която също караше шкодата и сега опела бяха неуспешни. Нямам предвид реглаж на клапани и центровка на запалване, а примерно след 1 седмица престой на шкодата да се напопма ръчно гориво от бенз помпа, да се дръпне смукача, да не подава газ, да изчака малко на място колата да се пораздвижи маслото и тн...:( Многократни обяснения че високите обороти(над 3500) при подобна кола за безмислени и че освен, че не върви повече то харчи повече и износването е повече не бяха приети. Даже оборотомер сложих със зеленичко в правилните обороти ... и никва файда, даже ми беше зададен въпроса : "а сега като го няма уреда с лампичките как ще разбера че е загаснал двигателя като не светва онази червена лампа " (тука пояснявам за хората с по нови коли, който не са се качвали на ''старите изгнили бръкми" който повече определят като лади, че те също си имат лампа която сигнализира, че алтернатора не зарежда > че двигателя не работи ;) ).

 

пп. че тази тема е като дизел- бензин лс-цска и тн и няма решени9е е така, но поне едно полезно нещо има в нея. Рабрахме че освен Мими имало и други жени във форума ,а защо ги няма по срещите и Мими е единствения представител на нежния пол си остава въпрос??

 

Тъкмо мислех и аз да взема отношение по проблема, но Наско е изчерпал тематиката :)

Само искам да отбележа, че е достоен за уважение факта, че колежките които не умеят да шофират си го признават. Многократно ми се е случвало, когато се возя при жена шофьор като пристигнем аз да паркирам защото тя си знае, че не може. Това мъж никога няма да го направи. Пусто его...

Поздрави на колежките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко не съм съгласен със повечето неща изписани против жените в тази тема, затова реших и да драсна някой ред. :mrgreen: Мисля... че както казва corropt...това е един безскраен спор. Истината според мен е някъде посредата :mrgreen: :mrgreen: Според мен има и много мъже които са достойни за титлата "олигофрен зад волана" И както казва баща ми ,който е заклет моторист.....кола се кара с акъл ;) ..а мотор с много акъл. :mrgreen: Който си го няма в главата...просто си го няма. Коментара е излишен !!!!!

 

 

Лека и доходна!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но поне едно полезно нещо има в нея. Рабрахме че освен Мими имало и други жени във форума ,а защо ги няма по срещите и Мими е единствения представител на нежния пол си остава въпрос??

 

Отговорът на въпроса в моя случай е,че се регистрирах във Вторник, днес е Петък, междувременно май не сте правили среща... :D:D

 

А какво правите по тези срещи? Аз не съм сигурна, че мога да "дрифтя", освен това с моя 1.4 двигател не мога да се дърпам или поне няма да е много успешно. И съм сигурна, че колкото и дълго зяпам в отворения капак на нова или стара кола, едва ли накрая ще мога да я диагностицирам и да дам някакво становище..

Виж, бира да пия мога. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво правите по тези срещи? Аз не съм сигурна, че мога да "дрифтя", освен това с моя 1.4 двигател не мога да се дърпам или поне няма да е много успешно. И съм сигурна, че колкото и дълго зяпам в отворения капак на нова или стара кола, едва ли накрая ще мога да я диагностицирам и да дам някакво становище..

Виж, бира да пия мога. :mrgreen:

 

 

Е - значи си като 99% от нас и абсолютно "ставаш" за член на срещите :mrgreen:

 

Все повече жени трябва да се регистрират (и да са м/у 18-30 :lol: ) майтап :roll: :P

 

 

30 не ти ли идват малко множко?

Остави нещо и за нас - по-дъртите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече жени трябва да се регистрират (и да са м/у 18-30 :lol: ) майтап :roll: :P

 

Малииии, с тая граница, дето я сложихте за малко да не се класирам... :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Боби-ти си бракуван "женен" :mrgreen: - моята граница е "широко скроена"-17-35! :mrgreen:

 

Разгрущам въртящя момент в голям диапазон като Фабияна! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Боби-ти си бракуван "женен" :mrgreen: - моята граница е "широко скроена"-17-35! :mrgreen:

 

Разгрущам въртящя момент в голям диапазон като Фабияна! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Еее като е женен (ангажиран) да не е кастриран. И ние сме хора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече жени трябва да се регистрират (и да са м/у 18-30 :lol: ) майтап :roll: :P

 

Малииии, с тая граница, дето я сложихте за малко да не се класирам... :mrgreen: :mrgreen:

 

вече и на 17 г. ли дават книжки? :roll: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече жени трябва да се регистрират (и да са м/у 18-30 :lol: ) майтап :roll: :P

 

Малииии, с тая граница, дето я сложихте за малко да не се класирам... :mrgreen: :mrgreen:

 

вече и на 17 г. ли дават книжки? :roll: :mrgreen:

 

ммдаамм..., предвид, че с книжката имаме 10годишнина тая година.. сметката показва, че съм я взела в първи клас :mrgreen: :mrgreen: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе какво против жените шофьори имате ... аз лично много се кефя приятелката ми като ме вози в нейното Поло :) по някой път умирам от смях :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох всичко...ужас бре!!! Посмях се бая също :mrgreen: Напълно съм съгласен с Боби - има некви елементи /не само жени, а и мнооооого мъже/, които изобщо не са наясно къде и какво бъркат! При последното ми каране в Бг за разстояние от 1 км. м/у два светофара бях засечен 4 пъти от една мис-ка, която явно не е била сляпа да не забележи свткането и глуха, за да чуе клаксона, щот като слязох от колата на светофара и тръгнах към нея, веднага се заключи :mrgreen: А аз просто исках да и покажа къде е лоста за мигачите и как да го ползва, а не да го откъртя и да и го забия между очите, макар и това да го мислех! Ма ме досмеша на средата на улицата, между 4 колони автомобил... А и колата ма момиченцето беше Шкода... Мъже ме засичат, ама по веднъж... Колкото до тва, дали жените са недоразумение на пътя - не бих казал - познавам няколко на които свалям шапка ;) Но истината според мен е казана по-горе - факт е, че раздаването на книжките стана като раздаването на бележниците на края на учебната година - всеки взима своя... Независимо от пола, олигофрени и идиоти има безкрайно много. Ей ме бе - аз съм си жив пример smile077

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е днес направих "най-великата" маневра в живота си ... от "кулата" към "Ситняково" влязох на най-лява лента и мислех да заобиколя задръстването, но .... сетих се в последния момент, че няма как да продължа към стадион Академик ... последва след левия мигач веднага десен както бях първа кола в лентата и директно с насрещните, които правят ляв, минах по Шипченски проход ... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...При последното ми каране в Бг за разстояние от 1 км. м/у два светофара бях засечен 4 пъти от една мис-ка, която явно не е била сляпа да не забележи свткането и глуха, за да чуе клаксона, щот като слязох от колата на светофара и тръгнах към нея, веднага се заключи :mrgreen: А аз просто исках да и покажа къде е лоста за мигачите и как да го ползва, а не да го откъртя и да и го забия между очите, макар и това да го мислех! Ма ме досмеша на средата на улицата, между 4 колони автомобил... ...

 

Точно преди два дни щях да смачкам една кака! На Т образно кръстовище чакам бус да направи десен завой за да се разминем (подхода към ПИБ на бул. България). Както си чакам буса и точно тръгвам за да се разминем покрай мен профучава на милиметри някакво Suzuki Samurai. Оказва се че руса кака не можела да изчака ами бърза. Спаси ме само това че потеглих съвсем внимателно. Избеснях, настигнах я, заклещих я да не бяга и излязох да си поговорим. По-празен поглед рядко се среща. Дори не вденА какво и ибиаснявам и къде всъщност се е издънила. Понакрещях се за собствено успокоение и си тръгнах. Според мен каката така и не разбра за какво и виках и се нервирах ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...При последното ми каране в Бг за разстояние от 1 км. м/у два светофара бях засечен 4 пъти от една мис-ка, която явно не е била сляпа да не забележи свткането и глуха, за да чуе клаксона, щот като слязох от колата на светофара и тръгнах към нея, веднага се заключи :mrgreen: А аз просто исках да и покажа къде е лоста за мигачите и как да го ползва, а не да го откъртя и да и го забия между очите, макар и това да го мислех! Ма ме досмеша на средата на улицата, между 4 колони автомобил... ...

 

Точно преди два дни щях да смачкам една кака! На Т образно кръстовище чакам бус да направи десен завой за да се разминем (подхода към ПИБ на бул. България). Както си чакам буса и точно тръгвам за да се разминем покрай мен профучава на милиметри някакво Suzuki Samurai. Оказва се че руса кака не можела да изчака ами бърза. Спаси ме само това че потеглих съвсем внимателно. Избеснях, настигнах я, заклещих я да не бяга и излязох да си поговорим. По-празен поглед рядко се среща. Дори не вденА какво и ибиаснявам и къде всъщност се е издънила. Понакрещях се за собствено успокоение и си тръгнах. Според мен каката така и не разбра за какво и виках и се нервирах ](*,)

В подобана ситуация един приятел разправяше, че каката му казала "Ами аз имам книжка отскоро и знаците не ги знам много много (отнела му беше предимство), при което пичът силно разочарован се плеснал по челото и си тръгнал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.