Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тракане при движение?


pdp11

Recommended Posts

Знам, че с описание, трудно може да се разбере или реши проблем, но все пак да питам. Карах по магистралата и се оказа, че имам нов проблем. След 90-100 км/ч започва да се чува равномерно тракане. Наподобява почукване все едно от клапани на празен ход, но не е свързано с двигателя. Под 80 км/ч съвсем изчезва. Някакви предположения? Вдигах колата на крик за всяко едно от колелата потделно да ги въртя на ръка, нищо не чувам. На празен ход с форсиране на двигателя, натиснат-отпуснат съединител пак нищо не чувам. При движение с висока скорост, само чукането се чува, няма нещо като вибрации или носене. В чудо се видях и представям си, като отдида с такова описание в сервиза. Фабия е колата 44KW, 2000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно честотата на чукането свързана ли е със скоростта?И по-конкретно откъде идва - ясно е,че отпред - възможно ли е да се установи с повече точност източника?Има ли връзка с настилката?При маневри/завиване,спиране,ускоряване/има ли промяна в честотата и силата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че не мога да определя откъде идва, тъй като е ясно осезаемо само при висока скорост. Няма връзка с настилката или маневри. Днес пак пробвах да го намеря, поне откъде идва. До към 50-60 км/ч се чува нещо като шум, тихичък, все едно търкаляш топче във тава :) С повишаване на скростта шума започва да прилича на чаткане и се чува по-ясно, все едно към бензиновия двигател имам закачен още един дизелов, дето работи на празен ход :). Ако вдигам още скоростта, шумът се учестява. Все повече си мисля за лагер на някое от колелата, ама за него казват, че почва да свири ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е лагер,но малко вероятно,ако е начупен,за да се чува чукане,ще се чува още при малка скорост.Случвало ми се е полуос да чатка,от каретата.Но там чукането е отчетливо и се чува най-вече като се отнеме или даде рязко газ или при пълно завъртане на кормилото,а при по-слабо износване се чува бръмчене.Абе,шибана работа,май не напредваме много в диагнозата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей ся! :) Вдигаш колата на крик, обезопасяваш я , качваш се вътре , палиш и слагаш на същата скорост на която се чува гадния звук . Ако продължава да се чува както и в движение се насочваш към диференциал(скоростна кутия). Като си пробвал на ръка не създаваш същите предпоставки за вярна диагноза.

 

Всъщност може да е и дефектна гума , но на крика звука ще се загуби.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.