Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Skoda Octavia '00] - Project Klementina


Redline__

Recommended Posts

Госпожицата няма абсолютно никакви рейсърски претенции, тъйче оставям Франки да беснее из пистата :lol: . Но виж за снимките съм съгласен с теб - доста е фотогенична \:D/ .

 

Сами, да, доста е запазено хром покритието, но не можах да изтъркам самата зурла вътре (както се вижда на снимката) и умишлено не направих снимки на колата. Утре ще я търкам с препарати и ще направя снимки. Между другото, започнах да свиквам да го гледам под бронята.

 

Звукът много приятно се промени - чува се като на Искрен Фабията, само че доста по-тихичко (все пак силицата й е по-малко)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    85

  • bega4kata

    11

  • Skoda_Estelle

    9

  • zloQQ

    6

Най-много писали в темата

Вътре/тоест лицето дето са тръбите/,не знам дали трябва да го чистиш :-k То може и да не можеш,а и то много бързо се зацапва.Пак е красиво като си е черно там-дискретно се виждат двете тръби от плоския накрайник :smt017 :smt017 :smt017 :smt017 Само вънка да си е лъснат.

И аз на мойта се опитвах да потдържам края на тръбата/от вътрешната страна има една фаска-фасонска/ лъскава ама се отказах вече.Само от вън лъскам,лъскам :mrgreen:

хрома или никела от нагряването влиза в някъква реакция със саждите и сярата от ауспуха и не се чисти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отрязах самият накрайник от гърнето барабар с двете чурки.

 

12e5305af636847a.jpg

 

Отрязах моите оригинални чучурми точно в началото на сгъвката, поставих накрайника и ми хареса колко стърчи извън бронята. Вдигнах го само малко нагоре и го заварихме.

 

4222222ea47385f1.JPG e78897d2c212cba9.JPG 843cebcc712c23e4.JPG

 

Сами, а за почистването на зурлата:

 

a26684db20147955.JPG

 

Време е да се похваля и с пръскачките. Поръчах си ги в ЕТ, боядисаха ми ги с колата, но понеже моята оригинално няма такава екстра сега мисля какви дюзички да им сложа. Най-лесното е да им сложа по 2 черни тапички, ама ми се ще да вградя все пак някакви фиктивни дюзи :-k . Та ако някой има предложение...

 

02a3d61193cb16f1.JPG 5e7d850e4d22d0f3.JPG

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,на снимките сякаш перфектно стои.Ще го видим на живо.Но от снимките мисля че не е нужно онова дето говорихме.Отлично позициониране!Иначе си търкал здраво,ей луд си \:D/

Хайде и крилцето ся....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скандалджия такъв =D> ! Стои по-добре даже, отколкото си го и представях, че може да стои.

Идеята с пръскачките много ми допада. Ако мислиш да ги пускаш в експлоатация(както и предполагам, че ще направиш) ще ти трябва някаква електроника(както е при Франц- със повече задържане) или по-лесния варянт с отделно копче :? ... Също така ще ти трябва и допълнително двигателче и едни клапички, които непозволяват на водата да изтича от казанчето през моторчето/помпичката.

Предполагам че самите пръскалки ще намериш лесно.

Поздрави и успех =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, пръскачките няма да работят, слагам ги защото ме кефят самите рогчета как стоят на колата ;) .

 

А аз точно за самите пръскалки съм писал, че не мога да измисля какви да сложа :-k . По моргите пръскачките от другите коли ги продават с бронята :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега те разбрах. Ако искаш тапички- на естелката има един гумените тапи, същия размер за твойте рога- намират се на колонката м/у двете врати, точно до горния десен ъгъл на шоф. врата (има ги и на други места по купето). Като тапи мисля че те ще са подходяши.

За пръскалки може да разпитаме из тукашните морги когато дойдеш.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е39-ките имат едни малки дюзички дето мисля, че можеш да ги пъхнеш вътре.

 

:smt017 но лошото е, че на всякъде по моргите ги пордават заедно с броните :) . Трябва да видя в ЕТ дали мога да си поръчам само дюзички, то не че цялата тетка с помпичката е скъпа, май накрая ще си поръчам почти цялата система, поне да изглежда както трябва :-k .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и самите капачета се захващат за тая система под бронята която е :-k , инъче трябва да ги лепя, ще стане тъпня. Днес ще отида до ЕТ :smt004 .

 

П.п.: Сами, пусни ми на лично моля те сайта с fake пръскачките за Octavia II, че едно приятелче иска да си поръчва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ходих, проверих - имат ги налични и лява и дясна, ама ще гледам да си ги спестя тия пари за сега. Може след Соколски да си ги викна :oops: .

 

Днес обаче като цяло един позитивен ден :mrgreen: .

 

Много ми се искаше госпожицата да си има кутия за акомулатора (като на фейслифтовите) и една кошничка в багажника за малки предмети, дето стои вдясно (пак като на фейслифтовите). Доста отдавна търсех и читави лайстни за левите врати - е има Господ :mrgreen: :!: Или по скоро Господ е шкодаджия :lol: :

 

37678c01586f6bfc.JPG 6649c6c5398ed01e.JPG cd3480819629457e.JPG a1721aca783ad956.JPG

 

И някои други глезотии:

cacf3494fa80211f.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

И някои други глезотии:

cacf3494fa80211f.JPG

 

Моля те, кажи ми тея меките ху*нички отляво и отдясно на копчето откъде са, че имам едно такова дето ми се търкаля в багажника, благодарение на ЕТ! Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами с тия атомните джантища, как няма да си известен!!!

smile016

 

Е чак пък джантища :mrgreen: , на запад вече 18ката си е нещо нормално...

 

През почивните дни имах възможността да разгледам Октавия 1 стара маска със заводска система за пръскачки на фаровете и си измерих отстоянието на капачетата от края на фара. Разгледах отблизо и подробно самите дюзички, на които забелязах, че има щампичка с номер "11". Вечерта се срещнахме с колегата FAV135, който продаваше оригинални пръскачки от Skoda Favorit и какво да гледам - дюзичките същите като на Октавията :mrgreen: с щампичка 11 на тях (явно са някакъв стандарт защото вчера видях едно дърто Audi 100 с пръскачки и на неговите дюзи имаше щампа 11 :roll: ). И така вече си имам и дюзички за рогцата - при това ще изглежда чок оргиналдъ :lol: :

 

10d35f72d3a27bdf.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера следобед стана страшно. Нямам никакво време да пиша във форума, понеже имам още много работа по нея като подготовка за събора и ще гледам тази седмица да я приключа напълно. Няма такъв кеф \:D/ :!:

 

За най-любопитните, тези 3 снимкиот снощи (с лошо качество), но към края на седмицата ще има сесия:

 

0c7ea3273d6decb2.JPG 34fdd71f78b12fab.JPG 5691bd4b1fcb4718.JPG

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах окачването както пристигнаха от Германия (както на снимката от въпросната тема). Имах опасения, но не се оправдаха и не съжалявам, че ги монтирах така. Вози страхотно, не е адската дъска, но си личи, че има спортни амортисьори. Отдавам голяма част от по-мекото поемане на дупките на новите гуми, които обух на 18ките. При монтажът сложих и нови тампони на макферсоните + нови лагерчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Коко,добре дошъл на-долния етаж =D> колата е станала ........нямам думи,супер е БРАВО!!!Нямам търпение да я видя наживо. :smt017

post-3012-138453084691_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес понаредих още това-онова и направих снимчици. Има още работа по колата.

 

Enjoy:

 

05181dd73a52c436.JPG a4c56bdce1e2b8c3.JPG 532749432d18616c.JPG 10f99321900fe8c0.JPG 09c3e11ccabb6768.JPG 5329ad5896d666f4.JPG b8822c8c88445ce9.JPG

 

Както споменах по-горе, за сезон 2009 купих други гуми - 4бр. Good Year Eagle F1:

 

1ef26ac3850e6abe.JPG

 

В сравнение със стандартна :P :

 

edd2c8a797c73ab5.JPG e919b896d769eda8.JPG

 

Поздрави. Аз отивам да карам smile113 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня, че те "оплюх" по повод решетката, когато пусна снимка от някакъв тунинг каталог :oops:. Взимам си думите назад - решетката изглежда супер и се връзва чудесно с визията на колата :smt017. Клементина изглежда супер след като си я "тръшнал" =D> !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за добрите думи! На останалите - няма сърдити, тази игра се казва "Не се сърди човече" :mrgreen: ... Който се сърди като му плюят колата, значи въобще не е трябвало да се захваща с каквито и да било модификации по автомобила, защото е напълно нормално да не се харесва на този и онзи. От друга страна ако на всички ни харесваха едни и същи неща, къде щеше да остане разнообразието... ?

 

На мен колата си ми харесва така както е, даже мога да кажа, че надмина очакванията, които имах!

 

Гена, от Илиянци ми е единствено ксенона, ама явно много ги усещаш нещата smile168 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес свърших още 2 от заплануваните неща:

 

1. Черни Б-колонки

2. Тъмно фолио на стоповете

 

Колонките си ги бях направил черни още миналото лято, но след пребоядисването на Клементина, реших да не ги правя аз, а да оставя тази задача на професионалист. В тази връзка искам да изкажа отново своите благодарности на момчето, което се потруди по колата - Миро. Човека се занимава само и единствено с облепяне с фолио ( от затъмняване на стъкла та чак до смяна на цвят на целия автомобил - http://www.miro-folio.com ;) ) и смело мога да кажа, че всички яки коли във варненска област са минали през неговия гараж!

 

Ето малко снимков материал:

 

b5642faae8084baa.JPG 3ea74fa4da3bbf58.JPG a82f66eccbb27f4b.JPG 3a7b67ff8e2e31c8.JPG 8761de97b99e88d3.JPG 454ae4c73ec05f83.JPG 9dd501de1d54a58c.JPG

 

За стопчетата избрах прозрачно фолио с лек сивкав отенък. За вдъхновение ми послужиха стоповете на най-новата А-класа на Мерцедес :). Облепихме разбира се само секциите на мигача и задната :

 

790cc278b2c56b4c.JPG afbcc691f1a7b3bf.JPG 4b71bd5062c0a947.JPG

 

На мен ми харесва как се получи, интересно е, а и няма друга с такива стопове (поне във форума) :

 

9006014223b4d18b.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и ако махнеш супер-дупер-мега аграрното човече на Тойага, от малко прозорче, ще стане чудесно.

 

Косьо, признавам те за епитет на форума :lol: :!: Да, тук съм съгласен с теб, човечето си мислех да го махам, защото съм си поръчал на рекламна агенция един надпис, който ще стои на негово място.

 

pepi, приготвих 4 много добри лайстни, но за сега няма да ги слагам, понеже ми харесва така. Ако ще ги слагам по-нататък, ще е единствено заради предпазната им функция.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата по колата не секна дори и по празниците (че и на рожденият си ден бях в сервиза :) ). То просто как да не съм - искам да се похвеаля с подаръка си от брат ми за рожднения ден:

 

a6330159e60dfe8e.JPG 0e57636551d1db24.JPG

 

Той знае колко ме дразнеше износеният подлакътник на Клементина и на 19ти сутринта направо ми спря тока :!: Нямам думи - мога само да пожелая всекиму такъв брат :!:

 

Преди време бях писал, че работя по допълване на списъка с екстри - е позапълних го още малко :mrgreen: . Купих си от ЕТ лостче за мигачите с темпомат (автопилот или крууз контрол, няма значение). Не е много евтино, но пък кефа е голям. Мой познат, който наскоро си сложи темпомат на А4-ката ми препоръча къде да отида да ми го монтират и наистина, момчетата бяха много точни и сръчни:

 

6acb1c08205d162c.JPG 1f1d07f4c8fddc59.JPG 7ef61b109a94b79b.JPG a8e314c4cf33023e.jpg 91299a53e599986f.jpg 5f12ff05ec866715.jpg 94dc73b546593240.jpg d03adbec7a7480b1.JPG

 

Та, към Соколски ще се пътува на темпомат :mrgreen: .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.