Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алармата загина - РЕШЕНО!


fubar

Recommended Posts

Здравейте,

Количката е Фабия 2005, 12V 1.2 HTP

 

Значи проблема възникна изведнъж.

Вечерта си заключвам колата (няма централно), пускам си алармата, мигат фаровете, цъква сиренката, и както си е реда лампичката на прозореца почва да мига.

 

От прозореца в нас както всяка вечер си проверявам колата :D и си виждам как мига лампичката.

 

Ставам на сутринта, тръгвам към колата, цък алармата, нема никой...

Отидох до стъклото, лампичката не свети, цъках с дистанционното ама нищо не става... Накрая си отключих и влязох, алармата не сработи, даже и запалих.

 

Взех от офиса резервното дистанционно с нова батерия, алармата не вдява.

 

Бившия шеф ми подсказа, че са я слагали в Импас56, ходих там, като видяха дистанционното и май след като разбраха, че не е в гаранция, ми заявиха, че не са слагали те такава аларма... А шефа дори не помни къде я е слагал...

 

Минах през 3-ма (трима) алармаджии, и тримата отвориха капака, гледаха и казаха, че само сирената е под капака, самия device бил вътре някъде в таблото и не се наемали да бърникат там.

 

Имам запазен час за 17ти в ЕураТек за смяна на масло и филтри (30 000хил. км). Ще ги питам и тях пак на място, но по телефона ми бяха казали, че те не се занимавали с поставянето на алармите, а си имали фирми към които пращат.

 

Дори модела не го знам да го кажа на алармаджиите...

Много ще е ми е от полза, ако някой "разпознае" дистанционното и подскаже какъв може да е модела на алармата или за възможен проблем!? Нямам идея дали може някой бушон да е заминал, ако въобще алармата е на отделен бушон...

 

Eто и снимка на дистанционното:

943374_t.jpg

 

Мерси предварително...

сега съм на тръни да не я издебнат без аларма(не че ще им е трудно ако има) и да я понесат в неизвестна посока...

 

 

ПС, някой да има идея колко пари ще вземат в ЕТ за да сложат и едно централно покрай ремонта на алармата!? Според разни "разбирачи" тия фабии си имали заготовки за централно (машинките във вратите) и трябвало само някакво устройство да се сложи + един от бутоните на таблото да му се махне пластмасата и да се сложи бутон за отключване/заключване отвътре на вратите... Не ми изглежда като много работа ама :D дали е към 100-150лв или ще бъде яко нагоре!?

... че сутрешната ми гимнастика е отключване и заключване на всички врати... направо си разгряваш като след тренировка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми малко неправдоподобно това за централното. Не ми се вярва да са сложили машинки, които не действат. По принцип ключа за централното се намира на дръжката на шофьорската врата. На моята например той липсва, но като натисна бутона на шофьорската врата се заключват всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми малко неправдоподобно това за централното.

 

А аз пък въобще не отбирам от подобни неща, направо индианец...

Едвам намерих къде седят бушоните, няма изгорели...

 

Някакви други мнения за Алармата, тя е по-голям проблем и явно ще треперя докато ми дойде деня в който ме записаха в ЕТ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като гледам снимката на дистанционното,мисля че модела на алармата ти е S1000.Почти съм сигурен че в Еуратек ще могат да ти помогнат. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е монтирана допълнително - най-вероятно е загубила захранване (цялостно) по + или по - (маса). Още по-вероятно е да е масата (спойки почти никой не прави и директно омотава кабела) :mrgreen: Ако правилно са видели колегите "алармаджии" и отвън е само сирената, а модулът е вътре - проблемът се решава лесно - проверява се връзката по маса (сигурно ще е солидно окислена, въпреки, че няма голяма консумация), оправя се и готово.

 

Edit: а алармата ти е българска (доста добра, между другото) - произвеждат я БСМ (София), ама ти пусто не си написал от къде си от що си :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс сори, от София, на 1км от ЕТ :D

 

http://www.bsm-bg.com/product.php?language=bg&id=26

 

Май това?

Супер тогава, дано в ЕТ успеят да помогнат, ако не трябва да отида в БСМ ли?

 

А иначе ако знаех къде точно се намира, да сваля някой капак по таблото и да видя дали няма нещо по жиците ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

 

В БСМ за 20лв я оправиха (плюс нова батерия за едното дистанционно)...

Оказа се, че в ЕТ при монтажа просто са увили с лепенка жиците...

 

Пак ще трябва и в черен списък да пишеме :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата, но да не отварям нова. Понеже не обичам да има неизвестни за мен в колата :mrgreen: искам да ви попитам къде ги монтират тези аларми в колите? Моята май не я виждам в коша на двигателя. :roll: За Фабията става въпрос.

 

Колега combata , имаш ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.